Skalniak na skarpie.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Nevrinka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 5 wrz 2011, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Skalniak na skarpie.

Post »

Skalniak powoli obsadzam. Najpierw położyłam agrowłókninę, którą przymocowałam do ziemi haczykami z drutu. Nie wiem czym wysypać całość po posadzeniu wszystkich roślin, myślałam o czarnej ziemi, oraz jakimś żwirku lub drobnych kamykach.
Nie jestem specjalistą od roślin, czasu na dumanie również w nadmiarze nie posiadam, więc zakupiłam niektóre rośliny w ciemno, na rynku, ufając sprzedawcy, bądź co bądź nie zawsze kompetentnemu jak się okazało, ale mniejsza z tym.
Skalniak jest bardzo nasłoneczniony - wystawa południowo-zachodnia, dlatego mam pytanie dla znawców tematu, czy w miarę dobrze dobrałam do stanowiska rośliny, które posadziłam: naradka rojnikowata, bylica schmidta, smagliczka skalna, macierzanka, kilka rojników, kilka rozchodników (nie znam dokładnych nazw), nawłoć ogrodowa, trzykrotka (z tego co wyczytałam woli półcień i wilgoć, ciekawe czy da radę w słońcu). Mam jeszcze dwie rośliny ale nie mam pojęcia co to jest (dostałam te roślinki) :oops: (bardzo przepraszam za jakoś zdjęć, ale robione na szybko komórką...)
Obrazek
Obrazek
"Stumilowa podróż, rozpoczyna się od pierwszego kroku" ~Tao Te Ching~
Janusz100
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1800
Od: 2 paź 2011, o 06:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sidzina k Jordanowa, Małopolska

Re: Skalniak na skarpie.

Post »

Trzykrotka na pewno nie jest rośliną skalną. Stosowana bywa na rabatach bylinowych do ogrodowych zestawień kolorystycznych lub sadzona w grupach w pobliżu oczek wodnych . Lubi półcień i wilgotne stanowisko. Jest ponadto stosunkowo wysoka i ma z reguły nienaturalnie wybarwione liście, które "gryzą" się z prostymi formami roślin skalnych.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Skalniak na skarpie.

Post »

Nie wiem czy trzykrotka to dobry pomysł na skalniak,ale może Janusz się wypowie,to expert
Pozdrawiam-Iwona
Awatar użytkownika
Nevrinka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 5 wrz 2011, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Skalniak na skarpie.

Post »

Zdaję sobie sprawę, że trzykrotka nie nadaje się totalnie na skalniak, ale posadziłam ją przed identyfikacją niestety (już nie popełniam tych błędów z kupowaniem niezidentyfikowanych roślin). Póki co ma się dobrze, zdążyła sporo podrosnąc i wytwarza pąki kwiatowe. Dlatego wstrzymuję się z przesadzaniem jej. Czy lepiej ją zawczasu przenieśc na odpowiednie stanowisko ? Zdaje się lubi półcień i wilgoc ?
"Stumilowa podróż, rozpoczyna się od pierwszego kroku" ~Tao Te Ching~
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”