Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Liza
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 maja 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Anturium w donicy

Post »

Moje anturium jak przekwitło to do dzisiaj nie ma żadnego kwiatka.A było takie piękne i od czasu kupienia, kwitło na okrągło przeszło rok.Pomóżcie jak je ożywić i pobudzić do kwitnienia.
Żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
Moje wątki zapraszam....
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anturium w donicy

Post »

Możesz kupić mu jakąś odżywkę lub przesadzić do nowej ziemii:) spróbuj go pryskać wodą dwa razy w tygodniu i wystaw w ciepłe, słoneczne miejsce
Awatar użytkownika
Liza
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 maja 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Anturium w donicy

Post »

Dziękuję za radę.Została już przesadzona i nie jestem pewna czy to nie był okres kwitnienia.Czyżby to miało wpływ na to, że przestała kwitnąc???? Stosuję nawóz w pałeczkach.Ze słońcem trochę gorzej bo mam okna od strony wschodniej ,ale przyznam, że kiedy stała na parapecie wszystko było okey.Spróbuję ją zraszać i postawić na parapecie.Dziękuje pięknie za odpowiedź i rady. POZDRAWIAM !!!! ;:138
Żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
Moje wątki zapraszam....
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Anturium w donicy

Post »

Witam ja swoje anturia przesadzałam akurat wtedy gdy kwitły. Nie było żadnych skutków ubocznych, nadal kwitną bardzo ładnie i długo. Stoją w oknie wschodniej stronie. Wydaje mi się że wschód to najlepsze miejsce dla nich.
Obrazek
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Anturium w donicy

Post »

A tak kwitnie moje :) Niestety nie tak obficie jak wasze bo tylko 2 kwiaty... Jest to stara już roślina bo ma około 8 lat .... nie wiem zbytnio czy można ją jakoś odmłodzić,żeby miała więcej energii do kwitnienia?
Czy nawozicie czymś swoje? Jeśli tak to jaka odżywka byłaby najlepsza?

Obrazek
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Hej witam jakiś czas temu kupiłem anturium dwie sztuki kwitnie na piękny fioletowy kolorek. Chce ję przesadzić i stad moje pytanie czy podłoże do storczyków z podłożem do paproci substrala było by dobrym rozwiazaniem w podłożu do paproci jest torf wysoki i torfowieć a w podłożu do storczyków kora sosnowa dało by to kwaśne podłoże?? Drugie pytanie wiąże się z tym że są to duże sztuki i dotykaja listkami okna, chciałem zapytać czy zimą to nie będzie przeszkadzało-czy nie pomarzna???? Pozdrawiam
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anturium doniczkowe?

Post »

Ja anturia zawsze daje do zwyklej najzwyklejszej ziemi do kwiatkow.
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Anturium doniczkowe?

Post »

Moje okazy są spore a parapet północny mam wąski i liście dotykają szyby czy to nie będzie im szkodziło w zimę i jeszcze je czy na tym półniocnym parapecie będzie kwitło, dziś zauważyłem że jak przywiozlem je ze sklepu było rozłożyste a teraz listki poprzechylały się w stronę okna-światła.
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Anturium doniczkowe?

Post »

Witam! Tez jestem posiadaczką anturium, któremu w doniczce zrobiło się wyraźnie ciasno. Obok rośliny matecznej są dwie młode sadzonki. A jedna z nich to nawet zdążyła zakwitnąć. Muszę je rozdzielić i przesadzić. Kiedy to zrobić ? Czy mam zaczekać, aż przestanie kwitnąć ? Czy mogę teraz ? Proszę o poradę.
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anturium doniczkowe?

Post »

Jak przekwitnie rozsadzać się powinno, chociaż i kwitnące kiedyś przsadzałam i nic mu nie było po przesadzeniu;)
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Anturium doniczkowe?

Post »

Kurczę, ale ono kwitnie nieprzerwanie rok albo dłużej :?
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
aldoniks
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 maja 2012, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Anturium - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Witam serdecznie mam anturium juz od kilku lat i od dawna borykam sie z plamami na liściach sa to brązowe punkty z żółtą otoczką umieszczone na brzegach liści co to moze być?
Jestem tu nowa i jeśli temat powtórzyłam to bardzo przepraszam ale proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: anturium

Post »

Pytanie dobre, foto by się przydało. Być może wina leży w jałowości substratu, może roślina nie ma "co jeść".
W imieniu aldoniks wstawiam zdjęcia chorego anturium
Obrazek Obrazek
Życzę miłego dnia
Tomek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”