Jak osłonić/odgrodzić się od sąsiada

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: jak osłonić się zielenią od podłego sąsiada

Post »

Przepraszam post skierowany do Elusial jeszcze raz sorry ;:oj
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: jak osłonić się zielenią od podłego sąsiada

Post »

selli7 pisze:Winobluszcz trójklapowy i pieciolistkowy jest ekspansywny, moim zdaniem na ogrodzenie tylko w przypadkach gdy może się przewiesić, za zgodą sąsiada, a skoro upierdliwy to wątpię by chciał w przyszłości walczyć z czyimś pnączem.Bluszcz pospolity łatwiej utrzymać w ryzach, bo wolniej rośnie, ale trzeba mieć na uwadze, że niektóre odmiany np. o pstrych liściach są wrażliwe na mróz.
elusial ja widzisz masz sporo opcji...
Nie wiem czy z tym winobluszczem byłby taki kłopot. U mnie swego czasu pięknie popłynął po ścianie bez przewieszania i kiedy postanowiłem go z tego miejsca usunąć trzymał niebywale mocno. Oczywiście trzeba by docinać od czasu do czasu na wysokości końca muru, ale przy każdym z "zielonych" rozwiązań będzie coś do roboty... no chyba, że pomalujesz mur na zielono :D
ewa w pisze:Przepraszam post skierowany do Elusial jeszcze raz sorry ;:oj
:)
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak osłonić się zielenią od podłego sąsiada

Post »

:;230 Nie usuwaj. Może kogoś zainspiruje;)
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: jak osłonić się zielenią od podłego sąsiada

Post »

OK ;:109
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak osłonić się zielenią od podłego sąsiada

Post »

Dzięki za pomysły. Teraz tylko trzeba podjąć decyzję.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: jak osłonić się zielenią od podłego sąsiada

Post »

Witaj
szkoda wymieniać zakupionej już siatki ogrodzeniowej na płot betonowy.
Koszt płotu betonowego to spory wydatek plus do tego trzeba zakupić sadzonki bluszczu.
I czekać około trzech lat jak nabierze rozpędu.
Bluszcz lubi lekkie zacienienie na stanowisku nasłonecznionym może być przypalony przez wczesnowiosenne słońce.
Winobluszcz trójklapowy może być uszkodzony przez mróz. U mnie tak się stało z 10 letnim pnączem pokrywającym budynek garażowy. Niestety ta zima była dla niego ostatnią zimą.

Za cenę płotu betonowego można kupić już dużą sadzonkę. Ja proponuję Thuja occidentalis Brabant
szybko rośnie i dobrze znosi cięcie
sadzonka w pojemniku w wysokości ok. jednego metra może kosztować ok. 25 zł, kopana większa może być tańsza.
trzeba sprawdzić oferty.
Pozdrawiam, Elżbieta
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak osłonić się zielenią od podłego sąsiada

Post »

Elżbieto Twój ogród jest przepiękny, jak z bajki !
Sama jestem niezdolna do zrobienia nawet namiastki takiego ogrodu i dlatego bardzo podziwiam:)
Zdecydowaliśmy się na siatkę i tuje, ale te kolumnowe gdyż nie trzeba ich ciąż po bokach i są wąskie. U wszystkich w okolicy rosną dobrze więc i u nas chyba będzie im pasowało. Na front ogrodzenia planuję krzewuszki cudowne a na pozostałe dwa boki dzialki nie mam pomysłu ale tam nie ma ciśnienia bo na razie sąsiadów brak.
Pozdrawiam wszystkich
gardenman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 maja 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak osłonić się zielenią od sąsiada

Post »

Może coś takiego nie roślinnego Według mnie takie ogrodzenie to najlepszy sposób na natrętnego sąsiada. Takie drewniane płoty mają swój urok i lepiej się prezentują niż kute i jak dla mnie lepiej niż żywopłoty które trzeba podcinać.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: jak osłonić się zielenią od sąsiada

Post »

To dość drogi interes. Mój żywopłot z Ałyczy wysósł mi na prawie 2 metry po 2-3 sezonach. Sadzony w 3 rzędach stworzył "mur" o grubosci ponad metra. Zdjęcia mogę wstawić wieczorem.
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: jak osłonić się zielenią od sąsiada

Post »

Zaproponowałbym rdest auberta, jeżeli masz po czym od razu się wespnie, dosyć rzadko posadzisz, efekt murowany, bardzo szybko. Oczywiście jeżeli się jeszcze nie zdecydowałaś.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: jak osłonić się zielenią od sąsiada

Post »

Lorrie czekam na zdjęcia ałyczy, napisz tylko czy jest to śliwka czy mirabelka..?
Ministerstwo Książki
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak osłonić się zielenią od sąsiada

Post »

Lorrie ... oj chyba nie jestem gotowa na takie przedsięwzięcie jak żywoplot z Ałyczy. Czytałam, że trzeba ją ciąć 2 razy w roku bo odrosty drewnieją i jest potem problem. Nie jestem zapalonym ogrodnikiem i nie chciałabym zapuścić okolicy gdy zapał mi trochę opadnie:) Na razie ochoczo zaczęłam pryskać chwasty i tak jak Ty (zajrzałam do Twojego ogrodu:) będę prosić pana z traktorem o rundkę po mojej działce.
Czeka mnie potem dużo pracy, mam nadzieję, że nie polegnę;)

Benzulli oczywiście inne propozycje jak rdest mile widziane bo zostały mi w końcu jeszcze (oprócz newralgicznej granicy gdzie już postanowione, że będą tuje) dwa boki działki do obsadzenia, ale nie jestem pewna czy zwykła siatka utrzyma takie mocno rosnące pnącze?
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: jak osłonić się zielenią od sąsiada

Post »

Aparat gotowy do zrobienia zdjęć, tylko sąsiad napier piłą motorową tuż przy ogrodzeniu i muszę przeczekać te kilka okropnych godzin. Proszę o cierpliwość :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”