Jak przesadzić drzewko szczęścia ??

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Jak przesadzić drzewko szczęścia ??

Post »

Witam chciałbym przesadzić drzewko szczęścia (Grubosz Jajowaty) Mój okaz jest duży i dorodny dla tego nie chce go uszkodzić. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. POMOCY !!
delfinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 kwie 2012, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przesadzić drzewko szczęścia ??

Post »

jeśli korzonki mu wychodza na wierzch to jest czas na przesadzenie. Ja mojego przesadzilam z druga osoba bo sama bym nie dala rady rozwalajac dolnice w ktorej byl korzonki juz mu wychodzily tak sie rozrosl. wsadzialm do zemi do kaktusow troszek mieszajac z uniwersalna trzymalismy go tak aby sie nie polamalo nic za grube pedy i juz. jak na razie ladnie rosnie nic nie opada a na sam dol dolniczki wsadzilam kamyczki na drenaż.

Bardzo proszę o przywiązywanie większej uwagi do poprawnej pisowni na FO.
Dziękuję babuchna
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przesadzić drzewko szczęścia ??

Post »

Nie dawaj mu za dużej doniczki, może być taka sama albo średnica o 2 cm większa, musi mieć oczywiście kilka otworów odpływowych. Starą ziemię wykrusz z dołu i z góry rośliny. Daj mu ziemię zwykłą, ubogą w składniki i byle nie torf. Ziemia kaktusowa może być. U mnie najlepiej rosną w jałowej ziemi z kretówek :) Na dno, jak radzi delfinka, daj dobry drenaż, skorupki doniczek albo keramzyt 8-16 mm lub większy.
Grubosza ciężko zniszczyć samym przesadzaniem. Po przesadzeniu nie podlewaj za dużo, tylko tyle, żeby zwilżyć ziemię i niech nie stoi bezpośrednio w słońcu, ale niech ma jasne miejsce. Jak się już przyjmie w nowej ziemi, to słońce jak najbardziej wskazane, tylko żeby go nie poparzyć, bo nie wiem jakie miał wcześniej stanowisko.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak przesadzić drzewko szczęścia ??

Post »

Dzięki :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”