Jakie nawozy stosować?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jakie nawozy stosować?

Post »

Do jakich roślin można zastosować -superfosfat wzbogacony-(przysłano mi przez pomyłkę). Co z nim zrobić, gdzie użyć? :roll:
Pozdrawiam Ewa
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Jakie nawozy stosować?

Post »

Witam. Ewa 2019, jeśli to tylko superfosfat o wyższej zawartości fosforu - to pod wszystkie rośliny. Natomiast jeśli jest wzbogacony o konkretne mikroelementy to przede wszystkim pod te rośliny, które są wyszczególnione w instrukcji, następnie j.w. Pozdr, Francik.
Francik
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jakie nawozy stosować?

Post »

francikrecz pisze:Witam. Ewa 2019, jeśli to tylko superfosfat o wyższej zawartości fosforu - to pod wszystkie rośliny. Natomiast jeśli jest wzbogacony o konkretne mikroelementy to przede wszystkim pod te rośliny, które są wyszczególnione w instrukcji, następnie j.w. Pozdr, Francik.
Dzięki francikrecz,w superfosfacie przeważa fosfor ale jest też-10%tlenek wapnia i 5%trójtlenek siarki-czyli pod wszystkie warzywa,tak? ;:218
Pozdrawiam Ewa
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Jakie nawozy stosować?

Post »

Witam. Ewa2019, superfosfat to fosforan jednowapniowy więc wapń musi w nim być , siarka również.
Ogólnie jest stosowany w rolnictwie i ogrodnictwie jako nawóz w dużych dawkach na kilka lat /do 6/.
Pod warzywa - jak najbardziej . Jest to jedyny nawóz , który roślina pobiera tylko tyle ile potrzebuje. Pozdr, Francik.
Francik
panmarek19766
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 23 kwie 2015, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków, Śląskie

Nawozy

Post »

Witam....Dziś kupiłem 2 nawozy które widać na zdjęciu ,jest tam fatalna instrukcja....Chciałbym je podsypać pod pomidory,ogórki,ziemniaki i truskawki,tylko nie wiem w jakich to zrobić proporcjach , ?????

Obrazek Obrazek Obrazek

-- 20 maja 2015, o 20:34 --

Czy mam je rozrobić w wodzie,jak tak to jakie proporcje?????
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Nawozy

Post »

Dolomit stosuje się, gdy jest niedobór wapnia i magnezu. Powinieneś wiedzieć, ile w glebie jest tych pierwiastków, bo gdy jest ich dosyć, to pogorszysz.
Drugi to obornik, zazwyczaj daje się go przed sadzeniem, teraz na truskawki jest już za późno, można je zasilić po zbiorach.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nawozy

Post »

Tak, z dolomitem wara od pomidorów, a z kurzeńcem jak najbardziej można- tylko przygrzebać ziemią!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Jakie nawozy stosować?

Post »

Podsypałam dolomit pod orzech laskowy tydzień temu, czy mogę teraz sypnąć potas i fosfor (Hortifoska Agrecolu)? Czy czekać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”