Lanca 5-rzędowa

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
Maleo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 kwie 2012, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Lanca 5-rzędowa

Post »

Potrzebuję pomocy w zakresie doboru opryskiwacza do lancy poziomej (stoję przed zakupem jednago i drugiego), pytanie czy każdy opryskiwacz poradzi sobie z 5-rzędową lancą poziomą? chodzi o prawidłowe i równomierne ciśnienie, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto (ostatnio jestem po nieudanym zakupie pewnego opryskiwacza i nie mogę pozwolić sobie na drugą taką pomyłkę).
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7568
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Sugeruję Profession 9 lub Profession 12 z ręcznych, kompresyjnych.
Plecakowy Titan 12 , 16 lub 20 także może być lecz wymaga częstszego dopompowywanie przy pracy niż kompresyjny / na ramię.
Pozdrawiam
Maleo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 kwie 2012, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

zastanawiam się właśnie nad plecakowym, ta rączka do pompowania wydaje się jako nie sprawiająca specjalnie kłopotu nawet gdyby nią ciągle "machać", najważniejsze żeby ciśnienie było właściwe. Mam już taki jeden na ramię do pompowania niby co jakiś czas, ale nie wiem czy to wina dyszy z której albo kapało albo nie leciało nic, wprost szlag mnie trafiał. Muszę mieć coś niezawodnego, więc zależy mi na zapewnieniu, że lanca 5-rzędowa, tj. z 5 dyszami będzie równomiernie intensywnie rozpraszać oprysk.
ROBERT1988
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Podepnę się pod temat.
Jestem zainteresowany lancą poziomą trzyrzędową do plecakowego Titan 12 - Marolex. Powinien sobie raczej dobrze radzić prawda ?
1.Interesuje mnie czy te końcówki można regulować żeby były skierowane w dół wszystkie trzy ?
2.Osłonka herbicydowa da się założyć na wszystkie trzy końcówki?
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

W lancy poziomej trójrzędowej nie można regulować końcówek.
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Witam,

1. W lancy 3-rzędowej można regulować tylko skrajnie położone dyszki (całe kolanka, na których zamontowane są dyszki). Natomiast dysza umieszczona w środku , jest "sztywno" zamocowana na czwórniku.

2. Osłony herbicydowe umieszczane są na nakrętce dyszy (czarnej), więc można je zastosować także w lancach rzędowych.

3. W lancach rzędowych zwiększa się ogólny wydatek cieczy wraz ze zwiększeniem ilości dyszek, więc sadek ciśnienia postępuje tym szybciej im więcej jest dysz. W związku z powyższym należy liczyć się z faktem częstszego "dobijania" ciśnienia w lancach rzędowych (szczególnie 5-cio rz.)

4. Moja propozycja do lanc rzędowych: Opryskiwacz serii profession: 9l lub 12l :

a) seria profession - większy wydatek cieczy po jednorazowym, całkowitym nabiciu ciśnienia (zbiornik ciśnieniowy).
b) 9l lub 12l - lance rzędowe cechują się stosunkowo dużym wydatkiem ogólnym, więc opryskiwacz powinien posiadać odpowiedni litraż.

Pozdrawiam...
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
Maleo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 kwie 2012, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

No, to zakupiłam lancę 5-rzędową i opryskiwacz 12L plecakowy i faktycznie taki zestaw jest wystarczający. Przed zakupem myślałam o większej pojemności opryskiwacza (nie jestem "delikatnym" stworzeniem), ale więcej niż 12Litrów nosić to już byłoby zbyt ciężko mimo że na plecach (a wlewam zawsze tylko 10L), no ma to już swoją wagę, więc tak jest wystarczająco. Ma to też swoją praktyczną cechę, bo pomaga przy przeliczaniu dawek - zazwyczaj przyjmuję na 10 litrów więc jest łatwiej liczyć.
Poza tym faktycznie jest tak, że w zasadzie przez cały czas trzeba pompować, bo zużycie płynu jest szybsze z uwagi na 5 dysz, które jednocześnie pryskają, to jest po prostu 5 razy szybciej zużywa się zawartość opryskiwacza niż z lancą z jedną dyszą, ale i dzięki temu szybciej wykonuje się ów oprysk- opryskuje większy obszar. Negatywną cechą lancy 5-dyszowej jest to, że po dłuższym czasie opryskiwania ręka trzymająca lancę męczy się i boli, ale to dlatego że jest wypełniona płynem o 5razy większej ilości niż z 1 dyszą, ale coś za coś (pusta jest lekka).
Może Marolex wprowadzi kiedyś innowację, która usunie ten dyskomfort?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Jakiś uchwyt usztywniający na przed ramię może by odciążył nadgarstek?...
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Wczoraj pryskałem 20 arów gnojówką z florowitem, myślałem że mi nadgarstek odpadnie, już mam pomysła na usztywniacz na rzepę mocowany do przedramienia :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Maleo pisze:Negatywną cechą lancy 5-dyszowej jest to, że po dłuższym czasie opryskiwania ręka trzymająca lancę męczy się i boli, ale to dlatego że jest wypełniona płynem o 5razy większej ilości niż z 1 dyszą, ale coś za coś (pusta jest lekka).
Może Marolex wprowadzi kiedyś innowację, która usunie ten dyskomfort?
Chyba wszyscy mają ten sam problem. Za ciężka lanca, dysze zbyt wydajne. W standardzie po winne być dysze niebieskie lub dołączone do kompletu. Swoją drogą Tytan 20 nie daje rady z ta lancą, ręce i barki wysiadają. Może czas wprowadzić model z elektryczną pompą i po problemie. Doskonale takie rozwiązanie sprawdza się opryskiwaczach firm w kolorze białym i pomarańczowym. Wiec może w końcu pojawi się żółty odpowiednik :wink:
ROBERT1988
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Od dłuższego czasu zamierzam kupić lancę 3-rzędową i zapewne po niedzieli odwiedzę e-sklep Marolexa.

Ktoś tutaj pisał ,że warto zmienić końcówki na takie ,które sprawiają ,że jest mniejszy wydatek cieczy i nie trzeba tak często dopompowywać.

Pytanie do serwisu Marolexa: Jakie końcówki zalecacie aby ta lanca sprawdziła się w Titanum12 , a przy okazji równo rozprowadzała oprysk.
panol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lut 2014, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Jaka jest wytrzymałość dysz w lancy 5 rzędowej. Wobec trudności z utrzymaniem stosownego ciśnienia rozważam zastosowanie opryskiwacza plecakowego w połączeniu z lancą 5 rzędową. Mam do opryskania powierzchnię 2ha, i to wielokrotnie (nawozy, herbicydy). Dziwię się, że nikt nie rozważał takiego rozwiązania. Może to sprawa ciśnienia - opryskiwacze spalinowe wytwarzają ciśnienie od 5 do 30 barów (wg informacji producentów). Opryskiwacze ręczne pracują skutecznie w warunkach 2-4 barów. Ale przy 5 dyszach ciśnienie w lancy powinno być stosownie mniejsze, więc teoretycznie wszystko powinno pracować....i ręka by nie odpadła. Byłbym bardzo wdzięczny za Pańswa opinie i komentarze.
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Lanca 5-rzędowa

Post »

Witam,

W przypadku Titana przy lancy 5 rzędowej będzie trzeba rzeczywiście pompować niemalże bez przerwy aby utrzymać odpowiednie ciśnienie.

Polecałbym opryskiwacz profession. Jest to opryskiwacz z dużym zbiornikiem ciśnieniowym wiec po napompowaniu ciśnienie utrzyma się przez dłuższy czas.


Nie wiem co ma Pan na myśli pytając o wytrzymałość dysz. Czy chodzi o ich wydajność?

Pozdrawiam,

Karol Okolus
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”