Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

To ja też się pochwalę swoimi grzybkami. Wreszcie naumiałam się wstawiac zdjęcia.
Pozdrawiam Dorota
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
lukasz_k
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 kwie 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

może mi ktoś doradzić jak sporządzić własne podłoże do pieczarek? posiadam obornik koński co do niego dodać i w jakich proporcjach? w moich okolicach kostka 5 kg kosztuje 25,99zł dlatego chciałbym zrobić to samemu mniejszym kosztem.
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Witaj lukas.
Poczytaj na forum. Są tutaj rady jak to zrobic. Z tego co wiem to nie jest wcale łatwa sprawa. Ja zamawiałam przez internet. Obsługa pierwsza klasa (kostki były po 2 dniach) a i jakośc kostek bardzo dobra. Za całośc zapłaciłam ok 50 zł (dwie duże kostki około 25 kg).
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
Awatar użytkownika
lilianna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 1 sty 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Powiedzcie mi gdzie mozna kupic podłoze do pieczarek... nie mówie tu o kartonikach na allegro...tylko o kostkach 60/40 {tak mniej wiecej}.. rok temu kupowwałam pod Poznaniem ale w chwili obecnej nie maja... :roll:
Nie muszę być idealna,wystarczy,że jestem wyjatkowa
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Najprościej poszukać producenta podłoża w okolicy.
Jeśli są pieczarkarnie to może da się odkupić.
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Witajcie,
w dniu wczorajszym zostałam obdarowana pudłem z grzybnią pieczarek ;:138
No i mam problem, bo w pudle jest w jednej foli grzybnia, w drugiej foli jest ziemia i teoretycznie miała być instrukcja, ale niestety nie ma:(
Nie mam pojęcia co z tym zrobić? pomyślałam, że posadzę w cieniu pod drzewami. ALe czytam teraz ten wątek i wychodzi mi na to, że powinnam pomyśleć o piwnicy a nie o działce.
Proszę o radę, gdzie mam posadzić i jak zacząć przygodę z własnymi grzybami:)
No i moja grzybnia jest - czy to znaczy że już jest przerośnięta i teraz pozostało przykrycie ziemią i czekanie?
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

-piegowata- pisze:Witajcie,
w dniu wczorajszym zostałam obdarowana pudłem z grzybnią pieczarek ;:138
No i mam problem, bo w pudle jest w jednej foli grzybnia, w drugiej foli jest ziemia i teoretycznie miała być instrukcja, ale niestety nie ma:(
Nie mam pojęcia co z tym zrobić? pomyślałam, że posadzę w cieniu pod drzewami. ALe czytam teraz ten wątek i wychodzi mi na to, że powinnam pomyśleć o piwnicy a nie o działce.
Proszę o radę, gdzie mam posadzić i jak zacząć przygodę z własnymi grzybami:)
No i moja grzybnia jest - czy to znaczy że już jest przerośnięta i teraz pozostało przykrycie ziemią i czekanie?
Polecam jednak trzymanie grzybni w pomieszczeniu. Pieczarki wymagają utrzymania względnie stałej temperatury i wilgotności i raczej niewskazane są zbyt duże zmiany. Jak chcesz wyrównac różnicę temperatur między dniem i nocą? Poza tym pieczarki wymagają temp. powyżej 15 stopni, a w nocy raczej tyle nie ma.
Poczytaj na forum. Są tutaj dokładne opisy jak i co. Mnie się udało dzięki Forumkom bo moja instrukcja była napisana w niezrozumiałym dla mnie języku ( a głupia chyba nie jestem)
Dorota
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Bardzo dziękuję za pomoc:)
Jutro postaram się wkleić zdjęcie jak wygląda grzybnia, bo jest cała biała i nie wiem czy już ją do piwnicy zanosić czy jeszcze otworzyć i podlewać w domu kilka dni..
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Tak wygląda moja grzybnia:
Obrazek


Chcę ją delikatnie przysypać, podlewać - jak białe wyjdzie na wierzch to raz jeszcze podsypać i wynieść do piwnicy?
Czy w piwnicy też ją podlewać?
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Witaj Piegowata.
Ja bym to już posypała ziemią, Jakieś 4 cm, tylko bez ugniatania. Oczywiście trzeba to dośc obficie podlac, lub ewentualnie okryc już namoczonym podłożem. Później musisz stale utrzymywac tę okrywę dośc wilgotną a jak zaczną pojawiac się mini pieczarki to trzeba to mocno podlewac. W przeciwnym razie 'zwiędną' lub zbrązowieją. Jeśli chodzi o owocowanie to pieczarki są w tzw. 'rzutach', czyli zbierasz pieczary nawet kilka razy. Moje zaczęły się w połowie marca i końca nie widac. Chociaż już teraz jest ich znacznie mniej.
pozdrawiam
Dorota
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

dorkosa bardzo dziękuję za odpowiedź.. już przysypałam, podlałam i czekam...
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

2cm ,to trochę za mało okrywy, bo będzie w czasie owocowania za mało wody, aby mogły rosnąć i podłoże może się przesuszyć, a to wpływa zmniejszonym plonem.
Kasencja

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Moim pieczarkom sypałam najmniej 6 cm ziemi. A w pierwszej instrukcji jaką miałam, było zalecenie 8 cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”