Forsycja(Forsythia) - nie kwitnie

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 683
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Altika pisze:Moja kwitnie, ale chyba ja źle przycinam, bo zakwita tylko na dolnych gałęziach.
Witam, też tak miałem i chyba znalazłem przyczynę - przemarzanie w zimie (zimne wiatry i bardzo niska temperatura).
W tym roku nie było u mnie takich silnych mrozów jak przez ostatnie dwa lata i forsycje w miarę ładnie mi zakwitły na całym krzaku, a wczesniej tylko na dole (to co było przykryte pod śniegiem).
Sadzonki mam własne trzyletnie, nie były dotąd przycinane.
W domu za to zakwitły mi dwie sadzonki, których nie zdążyłem wsadzić do ogrodu - ucięte w zeszłym roku, ukorzenione w kubkach po jogurcie już w połowie marca puściły pąki i zakwitły - czyli temperatura ma znaczenie.
Na najbliższą zimę chyba owinę je ochronną włókniną.
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Altika pisze:Moja kwitnie, ale chyba ja źle przycinam, bo zakwita tylko na dolnych gałęziach.
Mam to samo. W ogóle moja 5 letnia forsycja od trzech lat prawie nie kwitnie, cięta, czy nie cięta, wciąż to samo. A w okolicy szaleństwo żółtych kwiatuszków. Nikt ich nie okrywa. Podejrzewam, że to badziewna odmiana. W tym roku kupiłam "Lynwood". Pożyjemy, porównamy. :D
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Ja chyba swojej nie będę przycinała w tym roku. Może coś to pomoże.
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Ja nie wiem jak się nazywa moja odmiana forsycji , ale kwitnie bez problemu. Co roku jest przycinana. Nie wiem od czego zależy kwitnienie. Czy ją przycinam czy nie to i tak kwitnie. Obecnie tak kwitnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Ślicznie kwitnie Twoja forsycja. Moja ma długie pędy na których są tylko liście a kwiaty ma na samum dole. Śmiesznie to wygląda.
annetka
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 maja 2011, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

dostałam dziś od znajomej forsycję (dziś wykopana :wink: ) i proszę o radę ,bo chcę ją jutro wsadzić- w jaką ziemię? czy może być w cieniu/półcieniu? czy ją poprzycinać ( jest zielona czyli przekwitła prawda?) Krzak jest spory,ma ponad metr długości i szerokości też ok metra/
Będę bardzo wdzięczna za pomoc,dopiero zaczynam cokolwiek działać z roślinkami i jestem zielona,szukam sporo po forum,żeby nie zawracać głowy ale o forsycji nie znalazłam a pilne dla mnie troszkę
OLAmari
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 349
Od: 27 sie 2006, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

annetka
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 maja 2011, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

dziękuję Mariola,nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie :oops: ,jak widać raczkuję dopiero :roll:
homar
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 1 mar 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Witam po dłuższej przerwie(nie mogłam sobie przypomniec hasła) :oops:
Mam trzy forsycje i u mnie od dwóch lat też żadna nie kwitła...Wiosną jedną przesadziłam i powiedziałam że jak nie będzie kwitła za rok to pójdzie na kompost... ;:170
pozdrawiam gorąco
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Jednak nie mogłam się powstrzymać i trochę podcięłam. Co będzie to będzie :D
kasia_2721
100p
100p
Posty: 100
Od: 21 paź 2009, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Buska-Zdroju

Re: Forsycja - nie kwitnie

Post »

to i ja będę podlewac bo słabo kwitnie :twisted: ,ma już jakieś trzy - cztery lata,na dole ma kwiaty na kilku kałązkach reszta same liście ;:222
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

To na pewno taka odmiana, bo my kilka lat temu sprezentowaliśmy taką właśnie forsycję rodzinie. Co by nie robić czy robić idzie w zielone i już, kilka kwiatów na krzyż, ale o wieeele większych niż forsycja jaką się zazwyczaj widuje. W ramach rehabilitacji spróbuję teściom zaszczepić na niej inną forsycję wg sposobu seedkrisa http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p5163776 i mam nadzieję, że mi się uda. Jak nie to forsycja idzie pod topór.

Czy może ktoś spotkał się z nazwą tej kwitnącej inaczej forsycji?
Rock_And_Rolnik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 10 mar 2015, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Forsycja nie kwitnie

Post »

Mam wokół kilka krzewów i szczerze pisząc ani ich nie przycinamy, ani szczególnie dbamy, a kwitna co roku...jak zwykle nie doceniałem, że kwitna zanim tego watku nie ujrzałem. Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”