Humus Active

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

Ja kupiłam w zeszłym roku Humus Aktiv Papka w miejscowym sklepie ogrodniczym. Na działce nie stosowałam, natomiast podlałam kwiaty doniczkowe. Wydaje mi się, że po zastosowaniu liście zrobiły się bardziej zielone, wypuściły też więcej niż zwykle krótkopędów a kwiaty były mocniej wybarwione. Tak do końca nie wiem czy to jego zasługa ponieważ stosowałam tez inne nawozy. Na pewno podziałało na eucharisa, który stał mizerny i nie kwitł. Po zastosowaniu wprost natychmiast wypuścił mnóstwo dużych pięknych zielonych liści i zakwitł. Namnożyło się też cebul przybyszowych. Teraz próbuję eksperymentować i podlewam tak raz w miesiącu w dużym rozcieńczeniu. Na razie nie mogę się wypowiedzieć, może wiosną jak ruszy wegetacja.
robertzaz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lut 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

aż płakać się chce ...tu chyba większośc to wizjonerzy :wink: .A wystarczy trochę poklikać i poczytać .Ja osobiście odrzucam wynik najlepszy i najgorszy. nikogo widzę nie dziwi ,że 1 kg rozahumusu zastępuje 30 ton obornika ...aaaaa bo dunskie a może holenderskie to możliwe :D .Tak też podchodzę do sztucznych nawozów jako tych naj- z drugiej strony .dają co prawda łatwych składników dla roślin ale tylko kilka i do tego zabijają życie w ziemi..czy raczej podłożu na którym rosną rośliny...człowiek też daleko nie pojedzie o samym chlebie i wodzie ,za rok może dwa zacznie chorować itd...komposty i oborniki to najlepsza droga ..o ile nie zabijemy w nich życia ..co do tego humusu papki czy jak mu tam dałem się 2 lata temu ponieśc reklamie ale kupiłem go raczej dla sprawdzenia i wbrew oczekiwaniom efekt super ..ku zmartwieniu sąsiada który zawsze używa te naj-. :D .w ubiegłym roku powtórka :) ...poczytałem, przedzwoniłem i trochę wiem .. a Wy się martwcie jak upakować tą tonę :) ale to nie mój problem :) ja mam smacznie a ziemia mi pracuje sama :)
pozdrawiam robert
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Humus Active

Post »

W zeszłym roku na wiosnę stosowałam humus active papka. Efekt bardzo dobry. Rośliny pięknie rosły, kwitły i owocowały. Podlwałam nim równiż datury w donicach, które odwdzięczyły się morzem kwiatów. Moje zdanie warto. Obornik przekompostowany stosowałam w warzywniaku, ale wydaje mi się, że rabaty kwiatowe potraktowane humusem pięknie kwitły i kwiaty nie chorowały.
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Humus Active

Post »

Ateno to mnie pocieszyłaś, dzięki.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Humus Active

Post »

Ja kupiłam rosahumus bo troche poczytałam na necie i w sumie niby daje dobre efekty. Zastosuje w tym roku i się okaże :lol:
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Ludzie - wy jeszcze o tym piszecie? Biohumus, superhumus, rosahumus ćmozahumus... Wiecie co to jest humus? http://www.sjp.pl/humus
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica
:wit
angielka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 lut 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Ja się wypowiem ,mimo wszystko.Nie jest to tani nawóz .Nie wiem jak podziała w ogrodzie ,bo otwarcie sezonu cały czas się opóźnia. Natomiast w domu marketowa róża miniaturka podlana tym szybko zakwitła powtórnie , pierwotnie miała kwiat o średnicy 4,5 cm po podlaniu przy drugim kwitnięciu 5,5. Musiałam obciąć kwiaty i zrobić bukiet na święta bo gałązki mi się uginały pod ciężarem kwiatu. Jeśli tak samo podziała na róże w ogrodzie to będę w siódmym niebie.
Awatar użytkownika
Ewelka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 20 sty 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Humus Active

Post »

Ja myślę że humus pomaga. Nie mówię tylko dlatego że go sprzedaję, ale jesienią zaszłego roku wysialiśmy z mężem trawę na dość kiepskiej glebie na tyłach domu i tam gdzie podlewamy humus papką trawa jest teraz gęściejsza niż od frontu - gdzie nie podlewaliśmy bo była dowieziona trochę lepsza ziemia ze względu na inne ozdobne roślinki. Może to zbieg okoliczności, ale myślę że to jednak wpływ nawozu.
Awatar użytkownika
kasaaja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 maja 2008, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Humus Active

Post »

Na słaby trawnik na piaszczystej glebie dwukrotnie stosowałam rosahumus w ubiegłym roku efekt mizerny żeby nie powiedzieć żaden
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

Nic dziwnego. O efektach można mówić po kilku latach. Rosahumus dziala w glebie do 5 lat. Nie oczekumy cudu po pierwszym roku
koma
50p
50p
Posty: 74
Od: 27 mar 2011, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

PanOgrodnik pisze:Rosahumus dziala w glebie do 5 lat. Nie oczekumy cudu po pierwszym roku
Jak to mam rozumieć że? [Rosahumus dziala w glebie do 5 lat to znaczy, że po 5-ciu latach przestaje działać?
Nie oczekumy cudu po pierwszym roku
To znaczy że zaczyna działać dopiero po 3 latach?
W takim razie Rosahumus kupuje się i stosuje się tylko na 2 lata? a co dalej? ;:14
Bkuka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 paź 2011, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Humus Active

Post »

Zastosowałam Humus Active jesienią ub. roku a w tym roku wiosną ponownie- na trawnik w miejscu gdzie trawa była najsłabsza. W pozostałej części ogrodu rozsypałam nawóz do trawnika (nie pamiętam jakiej firmy- typowy jaki bywa w sklepach ogrodniczych). Tam gdzie rozlałam Humus Active żadnego lepszego efektu nie zauważyłam. W tym miejscu trawa rośnie w dalszym ciągu gorzej niż w innej części ogrodu, tak jak dotychczas. A wręcz, tam gdzie dałam nawóz trawa jest trochę ładniejsza.
Wniosek? Nie wierzę w cuda
Awatar użytkownika
Ewelka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 20 sty 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Humus Active

Post »

U nas po zastosowaniu nawozu w granulacie wiosną efekty były bardzo widoczne, trawa po nim szybko rośnie - aż za szybko, bo trzeba często kosić. Tam gdzie podlewaliśmy humus papką jest gęściejszy, ale może składa się na to kilka czynników. I tak pewnie za rok, dwa to się wyrówna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”