Jednokolorowa rabatka

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

To moja biała rabata ,powstała w tym roku więc jeszcze nie jest tak do końca zagospodarowana :roll:
Rośnie na niej :
Złocień miniaturowy ,Złocień wielki Jastruń,Odętka ,Liatria,Bodziszek,Dzwonek brzoskwiniolistny ,Dzwonek ogrodowy,Dzwonek kropkowany,Dzwonek kropkowany Raifrock,Dzwonek skupiony Acaulis,Dzwonek karpacki ,Aster Marcinek,Aster macrophyllum,Tojeść orszelinowata,Naparstnica,Pajęcznica liliowata ,Lilia orientalna,Kamasja,Hiacynt,Przebiśnieg,Zawilec wielkokwiatowy,Dębik ośmiopłatkowy ,Orliki ,Wiązówka bulwkowa plena,Czerpatka kanadyjska ,Jarzmianka ,Szarotka,Lent rwały ,Szałwia,Gęsiówka .Ostrogowiec,Floks wiechowaty,Stokrotka,Pluskwica ,Jeżówka,Żurawka agrestolistna,Ciemiernik,Ubiorek wieczniezielony ,Skalnica Arendsa ,Monarda ,irys syberyjski,Gożdzik kropkowany i Parzydło leśne .
I jeszcze :
Dawidia chińska ,Styrakowiec japoński ,Dereń kousa ,Dereń biały ,Ketmia syryjska i Żylistek szorstki .

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Piękne i nostalgiczne są Wasze białe rabatki :roll:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

No cóż....
WOW :shock:

piękna kolekcja!!! jeśli mogę zamawiam nasionka!!! biała monarda i len(?!)

pozdro
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

kluska- Magda :D
Monardy białe jeśli tylko dojrzeją to masz pewne ,a Len zobaczę czy mi się uda zebrać ,bo sama mam jednego takiego bidulka :roll:
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Madziu jak fajnie, że wrzuciłaś jednak fotki swojej rabaty :) Ślicznie wygląda, lubię takie połacie. Ale masz rację, w cieniu biel prezentuje się o wiele lepiej, moja rabata też jest non stop nasłoneczniona, i niestety jest mała :(
Babopielka rabata w jeden rok,a tyle roślinności :shock: Jesteś niesamowita :D
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re:

Post »

Witam, mam rabatę w pełnym słońcu i nie wiem co mogłabym posadzić, żeby zakwitło koło maja, wtedy, kiedy przekwitną rośliny cebulowe. Do tej pory miałam na niej róże, ale chciałabym zmienić je na coś innego. Będę wdzięczna za pomysły.
Pozdrawiam,
Patrycja.
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Witaj Patrycjo, jeżeli chciałabyś byliny, to w maju kwitną tylko niskie skalniaki, inne rośliny dopiero w czerwcu. Maj to przede wszystkim rh i azalie. :lol:
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
Nie sprecyzowałam tego w swojej wcześniejszej wypowiedzi. Mianowicie chodziło mi o to, że chciałabym,aby roślina kwitła od maja do późnej jesieni.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Witaj Patrycjo :)
Widzę, że jesteś dopiero początkującym ogrodnikiem :) Też kiedyś takim byłam :) jedyne rośliny, które kwitną cały sezon to rośliny... sztuczne ;) . Natomiast każdy rodzaj roślinności czy to jednoroczne, dwuletnie, byliny czy krzewy utrzymują swoje kwiaty do momentu zapylenia... następnie zawiązują owoce... oczywiście można utrzymać niektóre poprzez obrywanie przekwitłych kwiatów do wytwarzania coraz to nowych kwiatów jak jest z pelargoniami i surfiniami (chociaż ja ich nie uważam za rabatowe), ale to żmudna praca i trzeba na nią mieć dużo wolnego czasu - oczywiście zależy to od wielkości rabaty, bo jeżeli są to 2 metry to aż tak wiele nie potrzeba :) Dlatego zazwyczaj na rabatach sadzi się, bądź sieje kilka gatunków roślinności żeby przez cały sezon coś kwitło. Ale takie jest moje zdanie i na pewno wypowiedzą się jeszcze bardziej doświadczeni ogrodnicy.
pozdrawiam
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Witaj kluska,
Faktem jest, że jestem początkującym ogrodnikiem :), jednak moje róże w podanych przeze mnie miesiącach kwitły, z tym, że musiałam obrywać suche kwiaty, żeby zakwitły następne. Mamy, to znaczy ja i moi rodzice, ogród już kilka lat,ale dopiero teraz zaczęłam się interesować roślinami rosnącymi w nim. Wykorzystam Twoją radę i spróbuję poszukać różnych roślin kwitnących w różnych miesiącach, żeby było pięknie przez cały czas, aż do późnej jesieni.
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Patrycjo, czy interesuje Ciebie jeden kolor roślin? Jeżeli tak to podaj jaki, podpowiem listę roślin z miesiącami kwitnienia. :lol:
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Interesują mnie wszystkie kolory, także byłabym wdzięczna za kilka propozycji w różnych kolorach. :)
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Patrycjo,to co kwitnie......
Maj, prymulki, sasanki, żagwiny, miodunki, floksy, astry, sklanice
czerwiec to czas orlików, rutewki, tiarelli, prymulek, irysów, liliowców, piwonii, bodziszków, ostróżki, gozdziki, serduszka, przegorzan
lipiec, języczki, żurawki, hosty, liliowce, tawułki, akant, dzwonki, goździcznik, pysznogłówka, parzydło, świcznica, jeżówka, sadziec,słonecznik szorstki
sierpień, żurawki, hosty,chryzantemy, zawilce, trojeść, nachyłki, rudbekia, floksy wiechowate
wrzesień, astry krzaczaste, chryzantemy, nachyłki, dzielżany, złocienie. języczki, rozchodniki
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”