Nawożenie tuja smaragd

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Radzę,korzystać z naszej wyszukiwarki,można uzyskać odpowiedź na swoje pytania bez konieczności oczekiwania aż wypowiedzą sie fachowcy lub choćby użytkownicy forum z doświadczeniem.
Tym nie mniej polecam uwadze takie wypowiedzi
blackjack pisze:Czy zauważyliście, że niektórzy w ogóle nie nawożą swoich iglaków, a te są naprawdę imponujące ? Na tym forum też kilka doświadczonych osób wypowiadało się na ten temat i doradzało bardzo oszczędne nawożenie (jeśli już) albo i NIE nawożenie...
Hmm... mam zamiar to przetestować... :roll:


pawel_kowalski pisze:Nawożenie szmaragdów raczej nie jest koniecznym zabiegiem gdyż nie są zbyt wymagające, chyba że gleba jest uboga, jeśli już proponuje podsypać (jak wspomniał kolega) raz w roku nawozem zwierającym całą gamę mikroelementów (proponuje 0smocote Plus - Fe (żelazo) 0,4%; Mn (mangan) 0,06%; Cu (miedź) 0,05%;
B (bor) 0,02%; Mo (molibden) 0,02 %; Zn(cynk) 0,015%).
Nalewka pisze: Po dogłębnym przemyśleniu sprawy uznałam, że iglaków nawozić nie trzeba, z reguły ci, co uważają inaczej, mają co roku nowe nasadzenia :uszy (bo te nadmiernie wybujałe przemarzają, albo je coś zeżarło, bo były za słabe). Adrian, w ogrodnictwie nie chodzi o to, żeby krzewy czy drzewa urosły w rok tyle, co powinny w dziesięć lat, a potem zdechły, tylko chodzi o to, żeby rosły zdrowo wiele lat, bo ogrodnictwo to hobby dla cierpliwych.

Najlepszym przykładem przeholowania z nawozami i przyspieszaczami są holenderskie rośliny padające po pierwszym sezonie...


Jednak serdecznie zapraszam do korzystania z naszej forumowej wyszukiwarki http://forumogrodnicze.info/search.php
Na forum jest wiele inspirujących porad w interesującej tematyce,np.

Nawożenie tui szmaragd nawozem w płynie
Nawożenie iglaków- jak często?
Tuje -nawożenie
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
lukas81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Ja swoje tuje smaragd,brabant(posadzone w zeszłym tygodniu) w dołki sypałem ziemie do iglaków i torf kwaśny.Jak myślicie czy zrobiłem błąd dosypując torf ;:218 ??
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Myślę że zrobiłeś w ogóle błąd sadząc tuje w ziemię do iglaków. Tuja jest jednym z niewielu iglaków co lubi ziemię obojętną.
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Hm do tej pory mi się wydawało że Smaragd lubi ziemię lekko kwaśną hmmmm
Thorek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 kwie 2012, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Witam mam pytanie planuje wyhodować około 200 tui szmaragdowej do wysokosci około 100cm ile czasu to zajmie od sadzonek 30cm ukorzenionych? i za ile można sprzedać iglaki takiej wielkosći?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”