Odchody królicze jako nawóz ?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
szkodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 kwie 2008, o 21:06
Lokalizacja: Zachodnipomorskie

Obornik, nawóz króliczy i kozi

Post »

Mam takie pytanie posiadam kózki i króliki o kurach nie wspomnę ale interesuje mnie czy ktoś stosuje na swojej działce obornik od królików albo od kóz wiem że króliczy po rozcieńczeniu można używać do róż ?? ale czy można je używać do ogródka warzywnego lub w foliaku ???? Z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Odchody królicze jako nawóz ?

Post »

Mam królika w domu czy mogłabym jego odchody wykorzyatsć jako nawóz ? jeśli tak to jak go przygotować ?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Można, oczywiście- i trzeba postąpić z nim jak z każdym 'gnojem'- przefermentować na pryzmie. Ponieważ jest to nawóz zwykle suchy i jest go niewiele, najpraktyczniej połączyć go z wilgotnym materiałem przeznaczonym do kompostowania(odpady kuchenne, wilgotne -świeże szczętki roślin). Żeby 'bobki' nie walały się tu i ówdzie... zastosować go jesienią i przekopać.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post »

Czyli np. podłoże na które królik się załatwia (trociny i sianko) mogę wrzucić normalnie do kompostu ? Czy może te królicze bobki osobno dać do pojemnika zalać wodą i postępować jak w przypadku kurzych odchodów ?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Można tak i tak.
na kompostowniku, ściółka i tak się rozłoży, tworząc próchnicę :-)
fox_mulder2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 lut 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obornik, nawóz króliczy i kozi

Post »

Od kilku tygodni zbieram bobki mojego królika :) Będzie doskonały nawóz pod siewki a potem jako nawóz płynny. Z tego co się dowiedziałem należy wiosną przed sadzeniem użyć około 300g na 10 m2 powierzchni ziemi. Jeśli chodzi o nawóz płynny to około kilograma suchego nawozu lub 1,5 na 10 litrów wody i przykryć. Po kilku tygodniach jest gotowy do użycia tylko przed użyciem należy rozcieńczyć 1:20.
EwaM
500p
500p
Posty: 595
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Obornik, nawóz króliczy i kozi

Post »

Króliczy po wymieszaniu z ziemią daję pod wszystkie sadzone rośliny,a "urobek" świnki morskiej i szynszyli jest znakomitym nawozem dla azalii i rododendronów.
Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować... akurat
10 minut
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obornik, nawóz króliczy i kozi

Post »

Jesienią dałam do gruntu obornik i przeryłam szpadlem miejsce pod tunel. Glebogryzowałam teraz i ziemia jest pulchna, nawet przybrała czarniejszy kolor. Materia organiczna świetnie się rozłożyła, widać sypkie elementy.Polecam.
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odchody królicze jako nawóz ?

Post »

A czy taki nawóz nadaje się do trawy ?
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Obornik, nawóz króliczy i kozi

Post »

Mam dostęp do koziego obornika czy warto go stosować a może lepiej poszukać innego?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Obornik, nawóz króliczy i kozi

Post »

Każdy jest dobry jak dawkuje się go z głową :)
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Obornik, nawóz króliczy i kozi

Post »

A taki przekompostowany jest dobry? tn taki co już obornika nie przypomina a bardziej kompost?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Adrian9
50p
50p
Posty: 53
Od: 7 kwie 2018, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nawóz króliczy do nawożenia truskawek

Post »

Mam w tunelu truskawki powtarzające owocowanie w wiszących doniczkach. Które musze nawozić bo ziemia szybko się wyjaławia i truskawki przestają wtedy rosnąć i owocują słabiej ,a nie chce dawać nawozu do truskawek bo to sama chemia. Wymyśliłem żeby nawozić nawozem króliczym bo hoduje króliki. Ogórką pasuje nawóz króliczy ale truskawki lubią ziemie lekko kwaśną bo inaczej chloroza. A nawóz króliczy niestety robi ziemie zasadową i co ile czasu dawać ten nawóz króliczy do truskawek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”