Lilie - uprawa - cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Moje już kiełkują. ;:138 Pierwsza wyszła pełna Annemarie Dream`s, jak zwykle, reszta jeszcze czeka na deszczyk. :D
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

U mnie podobnie jak u Ewy lilie wystawiają noski. :) Deszczyk właśnie pada...szybko przyszło to ochłodzenie. :roll:
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Dziewczyny, podpowiedzcie mi, kiedy liliowce, lilie azjatyckie i orientalne zaczynają się "wynurzać " z ziemii? posadziłam jesienią, zgodnei z zaleceniami producenta, teraz wiem, że to był błąd ;:124 Mam obawy, że nic nie wyjdzie...chociaż przykryte były troszkę korą i u mnie raczej ciepło...
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

robaczek_Poznan, u mnie w tym roku także dziwnie posucha w porównaniu z zeszłym i takie myśli mi też po głowie chodzą ;:145
regulamin
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Mogę z czystym sumieniem uspokoić przedmówców ;:170 Zima pokazała ostry pazur i ziemia bardzo mocno przemarzła , a teraz musimy cierpliwie czekać aż na głębokości na której znajdują się lilie zapanuje odpowiednia temperatura. Porównajcie sobie temperatury z tego okresu w ubiegłym roku i teraz ;:333 ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Kasiu, bez paniki, zaraz wyjdą. Lepiej nawet żeby później, bo nie chwycą ich majowe przymrozki. Zakwitnąć zdążą na pewno. ;:333 U mnie dużo zimniej i widzę, że gupa LA wymarzła, ale reszta ma się dobrze.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Ewuniu, dzięki ;:196 Mam nadzieje, że wzejdą...a w odwodzie mam zawsze cuda od Ciebie :uszy
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
dorotam
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 wrz 2010, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Nie wiem co się dzieje z moimi liliami, jak tylko się pokażą to po paru dniach gniją, czubki robia sie brazowe i miękkie. Nie ma u mnie wielkich przymrozków, mieszkam w Szczecinie. Mam ich dosyć sporo, posadzone są w różnych cześciach ogródka ale obawiam się, czy będą cieszyć moje oko ( i nos ;:218 ) w tym roku.
Dorota
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

W grę może wchodzić jakaś choroba :roll: :roll: :roll: Jeśli nie pokazuje się w wątku , wyślij Priw do Mirzan -a . Po za tym warto by było sprawdzić w jakim stanie są cebule gnijących lilii i wstawić jakieś fotki :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

I u mnie już wychodzą a tu takie mrozy zapowiadają :roll:
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

robaczek_Poznan pisze:Dziewczyny, podpowiedzcie mi, kiedy liliowce, lilie azjatyckie i orientalne zaczynają się "wynurzać " z ziemii? posadziłam jesienią, zgodnei z zaleceniami producenta, teraz wiem, że to był błąd ;:124 Mam obawy, że nic nie wyjdzie...chociaż przykryte były troszkę korą i u mnie raczej ciepło...
Witaj!
Ja z zaciekawieniem czytam o liliach, bo moje nigdy o tej porze nie wschodzą (pokazują się dopiero za kilka tygodni). Na dzień dzisiejszy wzeszła mi tylko lilia św. Antoniego (ok 12-15 cm), ale to specyficzny kwiatek i liliowce (te starsze mają już ok 15 cm, nowsze sadzone jesienią albo dopiero wschodzą, albo nie). Myślę, że to kwestia również gleby (moja jest określana jako zim) -wszystko mam później, choć to mazowieckie.

pozdrawiam
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Nie spotkałem się z taką chorobą.Może przykryte obornikiem i przypalone,a teraz gniją?
dorotam
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 wrz 2010, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lilie - uprawa - cz.2

Post »

Faktycznie gdzieniegdzie sypnęłam obornikiem, nie pamiętam dokładnie czy w tych miejscach też, bo to było w tamtym roku. Nie wiedziałam ze lilie tego nie lubią. Jak dobrze że trafiłam na to forum.
Dorota
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”