Jaki nawóz wiosną?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
agataza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2008, o 09:02
Lokalizacja: ok. Wyszkowa

Jaki nawóz pod drzewa owocowe?

Post »

Z racji ,że jestem bardzo poczatkująca pytam bo nie chcę nic zniszczyć. A czy pod żywopłot liściasty ( nie wiem co to jest) można podsypac tym samym? Muszę niestety przesadzić 1 drzewo i część żywopłotu i dlatego tez chce dobrze przygotować glebę. Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Przygotowanie gleby to nie do końca to samo co nawożenie.
Przy sadzeniu wystarczy do dołka dodać kompost lub jeśli nie masz to dobrą ziemię uniwersalną.
Z nawozów może być Azofoska. Możesz stosować i w przypadku drzewek i żywopłotu.
agataza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2008, o 09:02
Lokalizacja: ok. Wyszkowa

Post »

Czyli po prostu przesadzić drzewko i podsypać azofoską? Czy w dołek coś wsypywać? Sorki, że takie pytania ale będę to robić pierwsz raz.
Awatar użytkownika
Angela
50p
50p
Posty: 84
Od: 27 lis 2007, o 12:27
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Przy sadzeniu drzewek sprawdza się dobrze obornik (kopiesz głębszy dołek wsypujesz obornik przysypujesz lekko ziemią i wsadzasz drzewko - obwicie podlewając) ja w ten sposób sadzę i wszystkie jeszcze żyją i owocują
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

agataza pisze:Czyli po prostu przesadzić drzewko i podsypać azofoską? Czy w dołek coś wsypywać? Sorki, że takie pytania ale będę to robić pierwsz raz.
wronek89 pisze:Przy sadzeniu wystarczy do dołka dodać kompost lub jeśli nie masz to dobrą ziemię uniwersalną.
agataza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2008, o 09:02
Lokalizacja: ok. Wyszkowa

Post »

Dziękuję Wam bardzo - wiedziałam, że nie zostanę z tym sama.
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

najlepiej zastosuj nawozy dolistne najlepiej działaja ,opryskaj drzewa nawozem dolistnym wieloskładnikowym :D
yoska81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 mar 2013, o 22:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Nawozenie gleby wiosna

Post »

Witam
Od niedawna razem z mezem stalismy sie wlascicielami dzialeczki. Ogrod podzielony jest na czesc rekreacyjna i uprawna. Na czesci uprawnej znajduja sie drzewka owocowe i krzewy jak i ziemia pod zalozenie warzywniaka i stad tu moje pytanie do Was drodzy. Rozmawialam z bylym wlascicielem czy nasilal glebe na jesien obornikiem to gleba niestety nie była nawożona. Chcę założyć 3-4 grządki i wczoraj kupilam nawoz wieloskladnikowy granulowany firmy Florovit stosowany przed siewem czy idę w dobrym kierunku?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozenie gleby wiosna

Post »

Znacznie lepszą inwestycją w nawóz - jeśli nie masz dostępu do obornika- byłby zakup gotowego podłoża choćby tego sprzedawanego w Biedronce po 3 zł za 20 litrów. Oprócz nawozu jest w nim torf, świetny do poprawy struktury gleby. Nawozu to podłoże ma 1,2 kg/m3 to jest ilość wystarczająca dla większości warzyw.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Jaki nawóz wiosną?

Post »

Witam
Mam pytanie czy ktoś z was orientuje się jaki nawóz najlepszy na wiosnę? Wiem, że najlepiej ze składnikami odżywczymi i z dużą porcją azotu. Ale chodzi mi o to czy lepszy obornik czy jakiś nawóz sztuczny granulowany?
Wiem, że obornik zaleca się głównie jesienią dlatego zastanawiam się czy może lepiej jest kupić jakiś nawóz granulowany.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Jaki nawóz wiosną?

Post »

Rośliny strączkowe sobie posiej i skoś, a następnie przekop - będzie ekologiczny naturalny nawóz zielony + polepszenie gleby.


Nawóz mineralny do czego chcesz używać tj. pod co ?
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz wiosną?

Post »

GodfatherPL pisze:Witam
Mam pytanie czy ktoś z was orientuje się jaki nawóz najlepszy na wiosnę? Wiem, że najlepiej ze składnikami odżywczymi i z dużą porcją azotu. Ale chodzi mi o to czy lepszy obornik czy jakiś nawóz sztuczny granulowany?
Wiem, że obornik zaleca się głównie jesienią dlatego zastanawiam się czy może lepiej jest kupić jakiś nawóz granulowany.
Jeżeli masz sad zacznij już teraz od potasu a najlepiej soli potasowej Azot wprowadzaj na początku wegetacji i później w czasie wiązania zawiązków i tu może być saletra wapniowa , obornik przez cały rok nie zaszkodzi jak nie dałeś pod korzenie to ściółkuj wokół przewodnika odsuwając się ok 20-30 cm od pnia najlepiej na wilgotną glebę. Nawozy w sadownictwie wieloskładnikowe nie są zbytnio potrzebne bo od tego jest analiza, aby pokazać braki w jedzonku. Obornik zastąpi bardzo dużo mikro . Jeżeli ziemia jest zakwaszona jesienią kreda
Awatar użytkownika
mtw
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 paź 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jaki nawóz wiosną?

Post »

Witam, planuję sypnąć nieco Azofoski pod moje drzewa owocowe. Teraz albo za tydzień lub dwa. Jaki termin byłby optymalny? A może dopiero w kwietniu?

Drzewka zostały posadzone półtora roku temu. Wcześniej ich nie nawoziłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”