Kostka brukowa. Jaka?Jak ułożyć?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Kostka brukowa. Jaka?Jak ułożyć?

Post »

Pytanie jak w temacie?:roll: :roll: :roll:
Podzielcie się doświadczeniami szczęśliwi użytkownicy wybrukowanych podjazdów.Właśnie stoję przed decyzją wyboru kostki i póki co skłaniam sie do kupna kostki JADAR typ nostalit(czerwoną ,żółtą i oliwkową) .Mam zamiar przejazd wzdłuż domu wyłożyć płytami ażurowymi (podobają mi się te płyty porośnięte trawą)-co wy na to :?: .
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Tam, gdzie można, zrobiłabym płyty ażurowe. Bardzo mi się podobają. Nie lubię litych podjazdów ( niestety taki mam i nie mogę tego zmienić, ze względu na duży spadek terenu).
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Te płyty zakładane były 18 lat temu,więc pięknością nie grzeszą,ale doskonale zdają egzamin.Na moim podwórku jest podłoże piaszczysto gliniaste,i możecie się tylko domyślić co się działo po drobnych opadach deszczu. A na dodatek wjeżdżały tutaj duże i ciężkie samochody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może nie wszystkie zdjęcia są idealnej jakości,ale można zobaczyć co się chce.
Nie wygląda to zbyt ładnie ,ale zdjęcia były robione tuż przed remontem domu,wię trawa nie skoszona i trochę śmieci się poniewiera.Ale kiedy wszystko jest normalnie ,naprawdę jest ładnie.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

U mnie na podwórku też była glina. Uliczka dojazdowa jest dużo wyżej niż dom. Jak padało, to nie zjeżdżałam pod dom, tylko zostawiałam samochód na ulicy. W bagażniku woziłam gumofilce i dochodziłam w nich do domu. :wink: Kostkę kładli na grubą podsypkę betonową.
Krysiu, dlaczego nie rośnie trawa między ażurowymi płytami? Nie chce?
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

U mnie zrobili podsypkę z piachu.,Warstwa ok 50cm. mocno ubita.Może dlatego nie rośnie trawa.Nadmiar wody szybko się wchłania.Ale tak jak powiedziałam,płyty układane były 18 lat temu.Teraz robi się już inaczej.Ale egzamin zdały.
w przyszłości chcemy zrobić porządek na podwórku ,i też zastanawiamy się czym wykładać.Skłaniamy się do kostki granitowej.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
martas

Post »

U mnie wygląda to tak:

Obrazek

Dla mnie najważniejsza wygoda, więc tak jak jest, jest OK. Tylko to zamiatanie... Ale to już mąż ;)

Obrazek
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Swietna sprawa z tą kostką.Wszędzie czysto,równo,a sprzatanie tego do sama przyjemność :D :D :D Ślicznie!
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

No to mnie podniosłyście na duchu miłe panie. :wink: :lol:
Cieszę się,że dokonałam trafnego wyboru.Podjazd będzie z kostki ułożonej w melanż czerw-żółto-oliwkowy,przejazd wzdłuż domu wyłożę ażurami a za domem rzucę jeszcze troszkę kostki.Powinno być ok. :wink: :roll:
Martas, bardzo ładne to Twoje "obejście" a kostka chyba typu "old stone"-fajne kolorki.
Jak już bedzie u mnie po robocie to wkleję jakieś fotki :wink:
martas

Post »

Dzięki :)
Niestety nie pamiętam jaka to jest kostka :x
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ja też mam kostkę jeszcze przed sobą, bardzo ładnie wyglada Ta kostka.
Podpowiedzcie gdzie w których miejscach najlepiej ja ułozyć, oprócz podjazdu i wejscia do domu.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Pewnie to zależy od tego jak jest usytuowany budynek.
Ja ułożę kostkę tylko tam gdzie (według mnie)jest to konieczne.Z tyłu domu mam pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na zewnątrz więc tam też trochę kostki ułożę coby suchą nogą dojść do drewek kominkoowych i wystawić psiurkom żarełko.
Reszta czyli tzw.podwórko(kiedyś ogród) za domem nie będzie skażone betonem :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
smn2000
100p
100p
Posty: 152
Od: 27 cze 2006, o 20:17
Lokalizacja: Chojnice, pomorskie

Post »

pamiętaj :!: jak będziesz już kłaść ten podjazd zrób dobrą podsypkę z suchej zaprawy cementowej ok 20cm bo jak tego nie zrobisz będzie ci się zapadać . pod chodnik wokół domu daj 10 cm podsypki
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

smn2000 pisze:pamiętaj :!: jak będziesz już kłaść ten podjazd zrób dobrą podsypkę z suchej zaprawy cementowej ok 20cm bo jak tego nie zrobisz będzie ci się zapadać . pod chodnik wokół domu daj 10 cm podsypki
Wiem,wiem pan wykonawca już mnie uświadomił.Póki co zryli mi całe podwórko ,wywieźli pół ziemi z działki :cry: a w to miejsce bedą sypać tony piasku i cementu (dosłownie tonyyyyy :roll: :roll: :roll: )
Nie wiem czy to zniosę :wink: :wink: :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”