Kran na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
DorotaH.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 kwie 2008, o 12:03
Lokalizacja: Poznań

Kran na działce

Post »

Witam serdecznie i liczę na pomoc doświadczonych działkowców!

Działkę (ROD) mam od niedawna i niestety pod koniec zimy jakiś łobuz ogołocił moją rurę z kranu. Był podwójny (kran, nie łobuz), z jednej strony normalny, z drugiej do węża. Teraz mam gołą rurę z dwoma otworami i nie wiem co zrobić, w jakim sklepie i co zakupić, jak to potem zamontować, no normalnie nic! Pomóżcie, proszę...
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Doroto, chcąc Ci pomóc, trzeba znać średnicę jaką ma rura. Przeważnie jest to tzw. "1/2 cala, inaczej - 15", lub "3/4 cala, inaczej - 20". Najlepiej/najprościej, jeżeli poprosisz jakiegoś "chłopa" z ogrodu i on na pewno doradzi Ci co potrzeba. Określi średnicę rury. na pewno potrzebne będą: 1). zawór/kran, 2). tzw. mufka, celem wkręcenia złączki do węża. Średnica, jest tu najważniejsza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DorotaH.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 kwie 2008, o 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post »

Czyli po zmierzeniu otworu w rurze i sprawdzeniu czy to 3/4 czy 1/2 mogę zakupić coś takiego do węża? Obrazek
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Dorotko spokojnie możesz kupić taki kran o ile sie nie mylę końcówka jest odkręcana i wtedy możesz zastosować szybkozłączki:
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kran na działce

Post »

Poszukaj, czy są w sprzedaży krany plastikowe (dawniej takie bywały) bo zbieracze złomu tylko metalowych szukają. :D
Awatar użytkownika
DorotaH.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 kwie 2008, o 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post »

Tak się właśnie zastanawiałam, czy to zbieracze złomu ten mój kran ogołocili? Ileż to może ważyć, że warto przeskakiwać przez płot, odkręcać zapiekły od wielu lat kran (odziedziczyłam go wraz z resztą inwentarza działkowego) itd...

W każdym razie dziękuję za podpowiedzi. Nie wiem, kiedy wybiorę się na działkę zmierzyć średnicę otworów w rurze, bo znowu od rana pada... Czyżby wiosny miało nie być pięknej w tym roku?
Janocka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 25 kwie 2013, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Kran na działce

Post »

Jestem świeżo upieczoną działkowiczką i mam ten sam problem. Jeszcze nie zdążyliśmy ruszyć działki, a już zniknął kran. Zastanawiam się czy ktoś tu używa plastikowych i mógłby się na ich temat wypowiedzieć?
Za dwa dni ROD puści wodę, a u nas otwarta rura...
perek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 14 kwie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Kran na działce

Post »

u mnie to samo ale jakoś już się przyzwyczaiłem, kran zawsze ginie na zimę w porze gdy woda jest odkręcona nigdy nic nie zginęło. Zawsze na wiosę wybieram się na targ staroci i odkupuje kran (nie zdziwił bym się gdyby mój własny ) za 5zł :) Kiedyś miałem ochotę coś na nim wygrawerować i pobawić się potem w szukanie ale strata czasu :) Może zanim odkręcą wodę przykręć nowy kran i owiń jakimiś starymi szmatami do tego nałóż butelkę i ogólnie spraw żeby był mniej atrakcyjny :)
_fox_

Re: Kran na działce

Post »

A czy nie prościej jest samemu odkręcać kran na zimę i otwór zaślepić korkiem ??
WojciechB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2014, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow;) Poniewaz jestem tu nowy to z gory przepraszam za bledy :)

Kilka dni temu zakupilem ogrodek dzialkowy w ogrodach dzialkowych. Ogrodek ma ladna altane. Jako pierwsze zadanie wyznaczylem sobie pociagniecie calej "konstrukcji wodnej" co mam tutaj na mysli? Juz mowie;)

chcialbym z glownego ujecia wody na dzialce jakim jest zwykla standardowa rurka z zaworkiem do podlaczenia weza wydzielic dwie rury z woda ktore pojda do altany gdzie mam zamiar zrobic maly aneks kuchenny z podgrzewaczem wody i zlewem. Kolejna rura pojdzie do toalety do ktorej mam zamiar wstawic normalna musze wraz ze spluczka, no i czwarty zawor zostanie do uzytku ogrodowego waz zraszacz itp ;)

Prosze o rady jak najlatwiej i najlepiej rozdzielic wode na 4 zawory, jakich rurek uzyc do wody? itp :)

Z gory dziekuje za pomoc

POZDRAWIAM

Serdecznie witamy i pozdrawiamy,
jednocześnie prosimy o nienaruszanie zasad pisowni języka polskiego,
moderator-pomidorzanka
MisiekXL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 20 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Wiesz bez projektu ciężko coś poradzić ... Jeśli masz dostęp do zgrzewarki zrób instalację z plastiku - łatwa i prosta robota. Nic nie trzeba gwintować, tnie się jak "plastik" ;:oj miedź też się łatwo robi ale ta zawsze może się komuś przydać ... Jak coś to tylko pamiętaj o zaworku do spuszczenia wody na zimę :idea:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Także łatwo i tanio wykonać w Pex-al.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Jak to ma być na dłużej, to najlepiej kupić plastikowe rury do wody takie 1 cal, zakopać je z 1,5 m pod ziemię, by nie przemarzały zimą, i na nich rozprowadzić instalację. Do rozdzielenia są odpowiednie trójniki. Wykop rury można keramzytem zabezpieczyć i owinąć włókniną, części nadziemne też zabezpieczyć. Warto poprosić o pomoc jakiegoś hydraulika, bo na odległość to trudno radzić. To jakby rozmawiać przez telefon o kolorach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”