Opryski wiosenne drzewek owocowych

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
ANTOŚ
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 18 kwie 2006, o 18:51
Lokalizacja: Koszalin

Opryski brzoskwini a opady deszczu.

Post »

Co robic kiedy ciagle pada i siapi, siąpi i pada a mi juz sie kwiaty brzoskwini różowieja i zaczynaja sie juz otwierac..Opryskiwac w czasie opadow przed nimi czy zaraz kiedy choc na moment przestaje siapic.. W wiekszosci przypadkow to nie ulewa tylko takie ..jak to mowie siapienie.
Prosze o rade jak i czym teraz opryskiwac ... ANTOŚ
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Brzoskwinię należało opryskać przeciw kędzierzawości liści Miedzianem, ale wcześniej, w stanie bezlistnym. W jesieni, lub wczesną wiosną. Teraz na pewno spalisz pąki lub kwiaty,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANTOŚ
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 18 kwie 2006, o 18:51
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Serdeczne Dzięki za pilna odpowiedz...No to mi Pan dal BOBU...Czy to znaczy , ze w tym roku owoce brzoskwinie moge miec z przyslowiowej glowy...czy moge jeszcze teraz jakos ja ratowac i jeszcze opryskac...Na stronie domowej przeczytalem o kedzierzawosci lisci brzoskwini taka oto tresc " cyt...
Chorobę zwalczamy jednym z fungicydów takich jak Carpene 65 WP Sylit 65 WP, Efuzin 500 SC.
Drodzy działkowcy nie prześpijcie okresu oprysków ! W zamian drzewo obsypie Was pysznymi owocami
...koniec cytatu...tylko nie podano w jakich terminach i ile razy..Czy moge prosic o PILNA odpowiedz..bo pogoda mi sie poprawia na ew. opryski ...Z gory serdecznie Dzięki
Timka

Post »

Antosiu przecież Krakus już Ci odpowiedział
teraz już za późno
ale może będziesz miał szczęście i brzoskwinia przetrzyma
bez chorób
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Nie ma co wpadać w panikę. Nic już nie rób. Jeżeli okaże się, że wystąpiła kędzierzawość LIŚCI (nie owoców) to trzeba wyciąć końcówki pędów z skręcającymi się liśćmi. Tylko tyle. Nie powinno to w tym sezonie znacząco wpłynąć na jakość i ilość owoców.
Pozdrawiam
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Teraz na oprysk za późno. Przeczytaj temat: "nektarynka, brzoskwinia". oraz http://ogrodowy.republika.pl/pliki/chorsad.html
Polecam wszystkim temat: "Komunikaty PIORiN o zagrożeniu ..."
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
gleameil
100p
100p
Posty: 151
Od: 3 kwie 2011, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Mam około 20-25 drzewek i krzewów owocowych. Jabłonie, grusze, brzoskwinie, czereśnie, śliwy, borówki amerykańskie, agrest, porzeczka ... chyba wszystko wymieniłem. Sadzone były niedawno, w latach 2009-2011.
I teraz moja prośba. Chcę je profilaktycznie opryskać jakimiś specyfikami. Posiadam miedzian, topsin i score. Przeczytałem trochę wątków i doszedłem do wniosku, że teraz najlepiej spryskać wszystko dokładnie miedzianem. Czy zgadzacie się ze mną?
Od jutra zapowiadają piękną pogodę (12-18C), po weekendzie ponoć trochę deszczu. Zaplanowałem jutro po południu pobiegać z opryskiwaczem.
W zeszłym roku moje młode drzewka nieco chorowały, chcę o nie w tym roku zadbać.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Miedzian lepszy jest na jesień, gruszę, jabłoń, brzoskwinię, wiśnie i czereśnie raczej można, reszty wymienionych za bardzo nie ma sensu. Dobrze popatrz na dawki, praktycznie wszędzie idą inne, w szczególności na brzoskwinie.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

http://www.rgabrysz.konin.lm.pl/ochrona.html

http://ogrody-talarczyk.pl/terminarz/owocowe_1.html

To powinno pomóc :wink: Ja stosuję miedzian wiosną na jabłoń, gruszę, wiśnie i czereśnie. Agrestów i porzeczki nie pryskam wcale.
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
gleameil
100p
100p
Posty: 151
Od: 3 kwie 2011, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Suppa dzięki za linki, szczególnie pod tym drugim znalazłem zwięźle opisane nazwy oprysków wraz z terminami stosowania.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

tu też znalazłem ciekawy link http://www.ochronasadu.pl/
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Gryfica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 2 mar 2012, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Mazowiecki

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Wczoraj rozmawiałam z panem ze szkółki, gdzie planuję kupić drzewka. I przypadkiem wyszedł temat aktualnych oprysków.Powiedział, że teraz wszystkie drzewka pryska sylitem, chociaż uważa, że miedzian jest bardziej proekologiczny. Ponoć miedzian tylko zapobiega, a sylit zapobiega i leczy. No ale ja drzewka dopiero planuję posadzić:)
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opryski wiosenne drzewek owocowych

Post »

Tylko że miedzian to miedź, odkłada się z czasem w glebie, co za dużo to nie zdrowo, nie bez przyczyny jest tyle tańszy od sylitu.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”