Chwasty.Zarośnięta, nieużytkowana działka

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycinka buszu

Post »

A ścieżki, podjazd, miejsce pod jakąś budowlę, to nie warto zagruzowywać ?
Gruz na działce to całkiem przydana rzecz.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
alucard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 23 mar 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycinka buszu

Post »

Mam takie 2 kupki gruzu, trochę sobie oprócz tego odłożyłem z boczku na np.taras plus całe cegły na grilla. Do podjazdu raczej nie wykorzystam bo tam nie mam takiej możliwości. Dlatego staram się rozdawać na maxa na prawo i lewo gdyż wolałbym w to miejsce gdzie leży zazielenić jakoś poza tym nie mogę już na ten gruz patrzeć.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Wycinka buszu

Post »

alucard
Ja dość dużą ilość gruzu pozostałego po rozbudowie u teściowej, wywaliłem w róg trawnika, gdzie wcześniej wykopałem dół, cześć gruzu do dołu reszta na wierzch, na to ziemia z wykopu, trochę kamieni i jest skalniak.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

walka z chwastami

Post »

Nadchodzi nowy sezon i znów walka z rdestem ptasim chyba tak to diabelstwo się nazywa jak to zwalczyć moja walka trwa już 5 lat mam dosyć uff. Gdzieś czytałem, że nasiona tego zielska mogą przetrwać w ziemi nawet 20 lat. POMOCY ;:65
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
ster
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 paź 2011, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Góry Kamienne

Re: walka z chwastami

Post »

Też miałem ten problem. Plewienie to po pierwsze. Dwa nie dopuścić do kwitnienia. po trzecie podczas jesiennego kopania wybierać każdy korzonek. Jeżeli rdest jest na trawniku to tylko " starane" oprysk.
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: walka z chwastami

Post »

Ale czy ten oprysk nie załatwi mi też trawy. Już raz opryskałem trawnik czymś co trawy nie miało ruszyć a potem musiałem dosiewać. Trawnik wyglądał jakbym go nie podlewał przez całe lato mało się nie poryczałem mój wypielęgnowany trawnik szlag trafił. Nie mam ochoty na powtórkę. Gdyby to miało się powtórzyć to wolę do końca moich dni pielić, pielić, pielić, itd. ;:108
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
ster
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 paź 2011, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Góry Kamienne

Re: walka z chwastami

Post »

Trzeba rygorystycznie przestrzegać dawki herbicudu na litr oraz metr kwadr. Sąsiad wypalił sobie trawnik srodkiem przeznaczonym na chwasty na trawnikach właśnie z tego powodu. Poza tym nie pryskać w słońcu tylko w dni pochmurne bez deszczu.
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: walka z chwastami

Post »

Masz rację co do tych środków ostrożności tylko najczęściej jest tak, że większość rzeczy robimy wtedy kiedy mamy czas a nie wtedy kiedy powinniśmy, potem mamy tego efekty. :oops:
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
lkj11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 sie 2012, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam wszystkich,
Staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki... i co dalej?
Działka budowlana, 16 arów, w kwadracie. Plan wykorzystania - rekraacja i wypoczynek :) - planujemy postawić drewniany domek o 5x8m (plan na przyszły rok). Pytanie co powinno się zrobić w pierwszej kolejności po zakupie - nie mamy doświadczeń w takim projekcie...

Na poczatek wydaje nam się, że powinniśmy:
1. z geodetą wyznaczyć granice działki aby uniknąć w przyszłości problemów - obecnie sąsiadów mamy z 1 strony, z 1 strony jest droga. 2 sąsiednie działki niezasiedlone.
2. podnieść teren (rekomenduje nam to sąsiad, który tak uczynił)
3. ogrodzić teren

i teraz pytania:
1. czy przed wyrównaniem ziemi usuwa się to co rośnie - trawę - czy to się jakoś kosi / ora czy ziemię sypie się na to co jest
2. najpierw ogrodzenie czy podniesienie terenu?
3. czy jest sens stawiać siatkę jeśli planujemy żywopłot? czy nie utrudni to przycinania? - może nie ma sensu w ogóle ogrodzenie z siatki jeśli na działce nic nie ma...

Czy jest coś jeszcze na co powinniśmy zwrócić uwagę lub zaplanować jako pilne do zrobiena?
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: początek działań na działce... - dla niezaawansowanych

Post »

Witam, widze ze ponad 60 osob czytalo juz Twoj post ale nikt nie kwapi sie zeby cokolwiek doradzic :) odpowiem krotko.
Wydaje sie ze wyznaczenie granic dzialki tak jak sam(a) wspomniales nalezy zrobic rzeczywiscie w pierwszej kolejnosci, to bedzie cos "namacalnego" ze stad do tego miejsca jest Wasze.

Odnosnie pierwszego pytania, to co niepotrzebne (drzewa, krzewy) wyciac lub przyciac jezeli ma pozostac. Zielsko najlepiej usunac nie sypiac na nie ziemi ktora ma podniesc teren dzialki. Jak to najlepiej zrobic niech wypowiedza sie bardziej w tym temacie doswiadczeni.
Mysle ze odpowiedz na drugie pytanie nasuwa sie automatycznie. Najpierw podniesienie i wyrownanie terenu, pozniej postawic ogrodzenie juz na ostatecznej wysokosci dzialki rekreacyjnej.
Odpowiedz na pytanie trzecie, biorac pod uwage dwa powody jest sens zeby stawiac nawet skromne ogrodzenie z siatki. Pierwszy to ze zywoplot nie bedzie na tyle szczelnym zywoplotem aby od zaraz stanowil ogrodzenie dzialki, potrwa kilka lat zanim tak bedzie. Drugi powod to taki zeby ochronic Wasz teren przed ewentualnymi nieproszonymi goscmi tym bardziej ze zamierzacie w przyszlym roku budowac. Na razie na dzialce nic nie ma ale wlasnie jak teren bedzie podniesiony, wyrownany to z pewnoscia bedzie przybywac moze drzewek i krzewow, kwiatow, pierwszych materialow budowlanych na wiosne itp. Jak juz wspomnialem nawet sktomnie ogrodzony teren robi solidne wrazenie i jest przynajmniej nie tylko optycznym zabezpieczeniem. Dzialka otwarta jest niestety czesto dla niektorych zaproszeniem do wejscia na jej teren.
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: początek działań na działce... - dla niezaawansowanych

Post »

Co do niechcianego zielska szczególnie chwastów najpierw spryskać Roundupem(kupować w większym białym pojemniku litrowym koszt około 40 zł) zielsko zginie po około 7-14 dni jeśli jest skrzyp i perz najlepiej wspomóc roztwór jeszcze Suminem ( koszt 20 ml około 20 zł wystarcza na 133- 400 m kwadratowych )gdyż roundup skrzypu nie załatwi (wiem z doświadczenia). Oprysk jest ważny gdyż nawet jak przysypiesz ziemią to prędzej czy później chwasty się przebiją. Z Raundupem uważać gdyż zniszczy nie tylko chwasty ale i inne rośliny wiec co ma pozostać to nie pryskać a najlepiej osłonić aby nie zrobić tego przypadkiem.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: początek działań na działce... - dla niezaawansowanych

Post »

Na początek należy wyznaczyć granice.
Teraz jeśli jest taka możliwość to przejechać talerzówką,zaorać,zabronować i dać ziemi czas aby się uleżała a
następnie ogrodzić działkę bo w Polsce jak wiadomo jak nie ogrodzone to niczyje.
Nie wolno podnosić poziomu gruntu bez pozwolenia.Samoistne podnoszenie skutkuje mandatem i nakazem przywrócenia stanu poprzedniego.
Pamiętać należy ze jak się zacznie działać chemią to o warzywach można zapomnieć ;:224
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: początek działań na działce... - dla niezaawansowanych

Post »

Utwardzać gruntu (wylewka betonowa, np. pod wiatę) też bez zezwolenia nie wolno.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”