Pomidorki koktajlowe - 1cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Rybko, a na jakim etapie przesadzałaś pomidorki na stałe miejsce? Jakiej mniej więcej powinny być wielkości, ile mieć listków?

Ja swoje maleństwa :wink: będę uprawiać na balkonie, tylko nie bardzo wiem, kiedy je umieszczać w docelowej doniczce...
Pozdrawiam :-)
Kasia
Awatar użytkownika
Weigela
100p
100p
Posty: 166
Od: 14 maja 2007, o 19:37
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Wiolinko w tamtym roku posadziłam dużo pomidorków w gruncie i wszystkie się pochorowały :( .Wtym roku też bym chciała posiać,lecz się boję,że znowu mój trud pójdzie na marne.Dlatego się pytałam gdzie posadzisz te pomidorki.Nic złego się z nimi nie dzieje? Może rosną w jakimś osłoniętym miejscu?
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Chantico, moje pomidorki mają liścienie+malusie listki właściwe. Przepikowałam je, bo były dość wysokie i zaczeły mi się przewracać. Stwierdziłam, że lepiej im będzie we własnym M1 :D . Mm tylko nadzieję, że ładnie urosną i będą silne.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

MałaRybka pisze:Chantico, moje pomidorki mają liścienie+malusie listki właściwe. Przepikowałam je, bo były dość wysokie i zaczeły mi się przewracać. Stwierdziłam, że lepiej im będzie we własnym M1 :D . Mm tylko nadzieję, że ładnie urosną i będą silne.
O pikowaniu to wiem, mam to już za sobą :wink:

Chodziło mi raczej o to, jakiej mniej więcej wielkości powinny być pomidorki, żeby móc je spokojnie przesadzić do gruntu lub do donicy?
Pozdrawiam :-)
Kasia
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Do gruntu to dopiero w maju po przymrozkach. Do donicy- gdy będzie im za ciasno w tym, w czym teraz rosną. Myślę, że to wypadnie w kwietniu.
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Weigela pisze:Wiolinko w tamtym roku posadziłam dużo pomidorków w gruncie i wszystkie się pochorowały :( .Wtym roku też bym chciała posiać,lecz się boję,że znowu mój trud pójdzie na marne.Dlatego się pytałam gdzie posadzisz te pomidorki.Nic złego się z nimi nie dzieje? Może rosną w jakimś osłoniętym miejscu?
moje pomidorki rosły w polu na poletku gdzie były warzywa w bezpośrednim sąsiedztwie cebuli :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Kacper pisze:Kiedy wysiewać nasiona pomidorów koktajlowych?. Będę je uprawial w tunelu.
Moim zdaniem to już najwyższy czas..ja już zabieram się za pikowanie.W tunelu wzeszła mi już rzodkiewka.
mosix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 29 lut 2008, o 21:54
Lokalizacja: woj. wielkopolskie

Post »

też mam pytanie a propos pomidorów... czy zacząć już produkcję 8) rozsady pomidorów, które będą uprawiane w gruncie lub w dużych donicach (jeszcze nie wiem na co sie zdecydować) bo co prawda uprawiam już 3 rok z rzędu koktajlowe, ale w tym roku postanowiłam ze zrobię wszystko jak należy i w terminie, bo poprzednio to różnie z tym bywało :roll:
pozdrowienia dla wszystkich zwariowanych smakoszy pomidorów typu "cherry"
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Jest jak najbardziej odpowiedni termin. Niektórzy (ja też) wysiewają w lutym, ale jest wtedy za mało światła i ryzyko, że siewki zachorują . Można też wysiać dopiero w kwietniu i wysadzić takie nieduże, ale zakwitną o wiele później, a więc dłużej poczekamy na owoce.
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Tu znajdziesz trochę wiadomosci Blue na temat sadzonek pomidorów czyli jak pikować, podlewać, gdzie trzymać itp. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 75&start=0
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Mam pytanko, wysadziłam pomidorki z nasion, przepikowałam je już jakiś czas temu do większych kubeczków plastikowych. W maju chcę je wystawić na balkon. Jak na razie siewki mają ok 10-12cm, wiec do maja jeszcze trochę podrosną. Tylko nie wiem czy po przeniesieniu na balkon wystarczy je trzymać jeszcze przez jakiś czas w tych kubeczkach czy przesadzić od razu do większej donicy? No i jeśli chodzi już o docelową większą donicę jakich musi ona być mniej więcej rozmiarów, nie ukrywam że mam mały balkon, więc dużo mi tam donic nie wejdzie. Mam takie na ok 25cm szerokie i 30cm wysokie, czy takie mogą być?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

W ubiegłym roku wysiałam nasiona pomidorków wprost do gruntu i okryłam włókniną.Jak miały ok.10 cm rozsadziłam je na miejsce stałe.Udały się wspaniale.
Pomimo dość częstych deszczów nie chorowały.Pomidory rosły pomiędzy bazylią.
Wszystkie nasiona wzeszły w związku z tym moi sąsiedzi również zajadali się nimi ,aż do przymrozków.
W poprzednich latach wysadzałam gotowe sadzonki i mogę stwierdzić ,że owoce były podobne.
a oto one:
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

a ja jeszcze nie wysiałem..poczekam aż same wzejdą w szklarni.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”