Porzeczka czarna-jak zwalczac chwasty

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
tumanek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2008, o 22:04
Lokalizacja: Ryki

Porzeczka czarna-jak zwalczac chwasty

Post »

Witam, posiadam niedużą plantację porzeczki czarnej odmianę benalder oraz titania i mam problem z perzem oraz z chwastami wielolistnymi ktore rosna miedzy krzakami porzeczki chciałbym zapytac jakimi opryskami moge to zwalczyc aby nie uszkodzic krzakow porzeczki.
Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzieczny.dziękuję.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Nie ma środków które nie uszkodzą Twoich porzeczek, powinienes zastosować jakąs osłonę podczas oprysku np. osłonkę herbicydową Marolex i będzie dobrze. Możesz też spróbować z wyłożeniem folii, która nie pozwoli chwastom na rozwój.
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Porzeczka

Post »

zgadzam się z wronkiem89, że każdy herbicyd może uszkodzic twoje krzewy, więc jak poradzono osłonkę z Marolex-u lub najtaniej nałożyć i przymocować na koncówce dyszy opryskiwacza odciętą górną część plastikowej butelki po wodzie (lub innym napoju).
wypraktykowałem i sprawdziłem
pozdrawiam
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Do likwidacji perzu są specjalne środki i one chyba nie szkodzą porzeczkom. Gorzej z wieloletnimi dwuliściennymi - tu pewnie coś totalnego.
Koniecznie trzeba sprawdzić w programie ochrony, co jest przeznaczone do porzeczek. Niestety, nie mam aktualnego. Jeśli urządza Cię wiedza sprzed kilku lat, to mogę zobaczyć, co tam piszą - odezwij się.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ktoś na tym forum polecał Casoron. Kupiłam, posypałam, zobaczymy co będzie.
Waleria
rafi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 sie 2007, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Chwasty w porzeczkach

Post »

Chwasty jednoliscienne typu perz możesz pryskać Targą Super lub Agilem nie szkodzą one na liście porzeczki, co do wieloliściennych niezastąpiona jest osłona która chroni młode listki ,mozesz spróbować również opryskac Bastą pali ona zielone częci naziemne roślin tak wiec jeśli nawet oprysk poleci na listki porzeczki uszkodzi tylko ten który zostanie opryskany.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Waleria - tak wlaśnie- fantastyczny środek; to najprostsze, ale nie najtańsze.
Można jednoliścienne zwalczyć Fusilade (j.w.), a chwasty dwuliścienne przy pomocy Fernando; przy tym drugim uważać szczególnie aby nie popryskać choćby gałązek porzeczki. Za to na jedne i drugie działa dostatecznie skutecznie i można mniej uważać(ale też lepiej liści nie popryskać) Azotop(Gesatop) lu Azoprim(Gesaprim).
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
porzeczkowiec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 kwie 2008, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

tak tylko ze teraz juz sie nie kupi AZOTOPU ani AZOPRIMU :/ z tego co mi babka mowila tam gdzie to do tej pory kupowalem to zostaly wycofane te srodki. Jest cos zastepczego co mozna stosowac???
Wiecie jaka jest cena moze targi super teraz??
Ja tez mam z tym kur....... pezem klopot :/
pryskam w oslonie randapem z azotopem pod krzaki ale miedzy krzakami zawsze rosnie ten pez cholerny :/
wrrr
będę wdzieczny za wskazówki ;)
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Z zasady jestem przeciwny stosowania chemii w ogrodzie, jedynym wyjątkiem są chwasty.
Randuap poradzi nawet z perzem, ale przy opryskach krzewy należy (np folią) okrywać i zwracać uwagę na kierunek wiatru. :)
porzeczkowiec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 kwie 2008, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

waw powiedz mi jak ja mam nie stosowac chemii gdy mam 3,5 ha porzeczki ?? ;-)
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

porzeczkowiec pisze:waw powiedz mi jak ja mam nie stosowac chemii gdy mam 3,5 ha porzeczki ?? ;-)
Ja napisałem: "Z zasady jestem przeciwny stosowania chemii w ogrodzie" ale mam na myśli ogród (działka) Tutaj mogę stosować inne techniki walki z chwastami, czy szkodnikami w skali mikro. Na plantacjach hektarowych wiem, że trzeba środków radykalnych (raz a dobrze). Powodzenia. :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
porzeczkowiec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 kwie 2008, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Czy teraz jest dobry czas na to aby pryskac Targą perz między krzakami porzeczek ?
czy Targa Super nie szkodzi pszczołom ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”