Kiedy sadzimy róże ?

Magda 55
50p
50p
Posty: 84
Od: 9 sty 2012, o 00:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Kiedy sadzimy róże ?

Post »

Alionuszko, dziękuję za radę. ;:196 Jutro będę sadzić różyczki i dam do piwnicy.
Magda
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Kiedy sadzimy róże ?

Post »

Przyszły kolejne róże (będzie ich chyba ze czterdzieści). No więc sadzę i sadzę, bo u mnie ziemia nie jest zmarznięta, ale za to od kilku dni leje, i nie mogę doczekać się już kwitnienia :wink: I tych wszystkich zapachów i kolorów! I pergoli, którą małż osobisty obiecał skonstruować, a przy której chcę posadzić następne różyczki, pnące rzecz jasna, na które mam już straszną ochotę :D Pozdrawiam wszystkich różomaniaków! Niech nam idzie na zdrowie :heja
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kiedy sadzimy róże ?

Post »

Myślicie że Róża da sobie rade w miejscu gdzie do 12:00 jest cień?
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Kiedy sadzimy róże ?

Post »

Napiszcie co teraz zrobić:
Kupiłam niedawno róże z zabezpieczonym folią korzeniem (na część czekam ze szkółki). Wybrałam większość okrywówek:
- The fairy
- Red fairy
- Swan
- Fashion
- Palette - wszystkiego po 2 szt.
Tak się zastanawiam, czy mam je z tych woreczków wyjąć i zobaczyć co się w korzeniach dzieje - czy może nie mają za sucho itp.
Któraś z forumek pisała, że w dużych marketach widziała róże z przemarzniętymi korzeniami - po czym to poznać. Moje, mam nadzieję nie są przemarznięte, bo na fairy widziałam taki tyci pączek. Ale obawiam się, że to są resztki po jesiennych zakupach, bo wtedy były takie same - tyle że nic nie kupiłam i pewnie ich nikt od tamtej pory nie podlewał.
Może zaaranżować po jednej doniczce na każdą sztukę i zasypać ziemią? A może wyjąć wszystkie i włożyć do dużej donicy. Na zewnątrz nie mam jeszcze przygotowanego miejsca - a czy już można sadzić na dworze?


Ojeje i jeszcze jedno ważne pytanie: Wszystkie mają owoskowane czubki - mam zdrapać teraz?
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Kiedy sadzimy róże ?

Post »

monimg,pewnie o moim poście piszesz,po prostu korzenie były zamrożone jak mięso w zamrażarce.Ktoś kto pojechał do sklepu w ostatnich dniach mógł je kupić ,bo jest ciepło więc już na pewno odmarzły,tylko że z takich róż nic już nie będzie. :(

Odnośnie Twoich róż ,sama mam kupione 10 róż ,korzenie też są w woreczkach,przed sadzeniem należy je w wiadrze namoczyć ,ja to robię przez ok 12-24 godzin,skracam korzenie d,tak mniej wiecej żeby miały długośc ok 15 cm,korzeni włosowatych nie tnę,do wykopanego dołka daję na dno obornik lub kompost,jeśli daję obornik przysypuję go trochę ziemią,wsadzam róże,przysypuję.ugniatam i podlewam obficie ( zamulam)jak już woda wsiąknie,usypuję kopczyk.I tak przy wiosennym sadzeniu ok 6 tyg mam ten kopczyk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”