Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
micik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Witam! Poszedłem za radą Kolegi i uderzyłem do OBI, faktycznie wybór był. Po przemyśleniu sprawy zrezygnowałem z FELCO 2 na rzecz dwóch Fiskarsów, jednego nożycowego i drugiego dźwigniowego i już miałem je w koszyku, ale w oko wpadł mi:
GARDENA 8792-20 COMFORT

jak wziąłem obydwa sekatory do reki i dokładnie porównałem, to odłożyłem te dwa Fiskarsy na polkę i wyszedłem tylko z tym jednym, pomimo że był dwa razy droższy. Faktycznie nażąć najlepiej wziąć do ręki i porównać.
Podobno dają na niego 25 lat gwaranci, trochę przegięli z tą gwarancją, ale nażęć wygląda faktycznie solidnie, nawet bez problemu ścina pojedyncze włosy, o kartce papieru nawet nie wspomnę, jestem zadowolony, mam nadzieje że teść też będzie zadowolony.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc, kto pyta nie błądzi.
Pozdrawiam
wieslawt1000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 mar 2012, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Ja nie mam dobrego zdania o Gardenie, ostrza czasem łamią swą siłą kłącza, Fiskars przynajmniej do cięcia gałązek używa bardzo ostrego ostrza, a przy tym nadaje sie do nieprzemęczającej się pracy w ogrodzie.
Model Fiskarsowego sekatorka który ja używam znalazłem pod tym adresem http://www.narzedziowy.pl/22282_FISKARS ... -9651.html . Ja sa jestem zadowolony z niego, gdyż posiada on dodatkowa przekładnie by regulować sile cięcia. jeśli wspomnę o moich dolegliwościach stawowych, to nożyce te są w sam raz dla ogrodników takich jak zięć Micika:)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Dobry sekator ma przeciąć kartkę papieru jak nożyczki.Jeśli nowy tego nie zrobi,to jest złom,
bez względu na markę i cenę.
wiewiorka33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 mar 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja jakiś czas temu przerzuciłam się z sekatorów tradycyjnych na kowadełkowe, bo ładniej tną - nie zostawiają stopki. Mój ostatni nabytek jest z firmy Proline Tools i sprawdza się dobrze.
ele2001
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 26 lut 2011, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kępno

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kowadełkowe dobre pod warunkiem że cały czas są na bieżąco ostrzone, muszą być ostre bo inaczej delikatnie miażdżą pęd
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Tylko sekatorem kowadełkowym nie wytnie się gałązki na gładko przy pieńku, no ale zawsze można dociąć ostrym nożykiem. :)
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Stefcio645
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2012, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

A ja wygralem w konkursie sekator reczny Bradas i bylem w szoku, ze taki tani produkt moze byc tak sprawny i ostry. Pewnie jest chinski , bo za dwadzieścia parę zlotych nie mozna wymagac cudow- ale spelnil swoją role.

Jak znajde to czas , to wrzuce fotkę.
ele2001
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 26 lut 2011, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kępno

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

pisałem już o FELCO I ARS te sekatory kosztują od 150-250zł twarda stal tną jak brzytwa raz kupiony służy nam całe życie każdą część tę najmniejszą mozna kupić z osobna są niezawodne-pozdro
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja prosiłabym o doradzenie który z tych dwóch kupić, czy to są do suchych czy świeżych gałęzi ? Czym się różnią ? ( firma STANLEY)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
duduś
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Z lewej kowadełkowy do suchych, z prawej nożycowy do mokrych, jak masz ciąć okazjonalnie i cienkie gałęzie użyteczniejszy bywa nożycowy, jak masz więcej do cięcia to nie kupuj żadnego z nich, to jest tzw. sezonowy szajs... Po ile są te sekatory?
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

firma STANLEY PO 99 ZŁ ( TO NIBY 60 % WARTOŚCI )
duduś
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Drogawo, osobiście dołożyłbym z 50 zł i kupił jakiegoś fiskarsa, pewna firma, stanley już nie taki dobry jak niegdyś, twoja decyzja.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4208
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

A ja jak bym miał sto pięćdziesiąt to bym dołożył dwieście i kupił Victorinox... :;230
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”