Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jak ma dobre ostrze, to może lepiej kupić w markecie specjalną taśmę z grubej wulkanizującej się gumy i owinąć rękojeści :?: .
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
micik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Dobry sekator

Post »

Witam! Chcę zrobić prezent teściowi i kopic porządny sekator, przekroczył osiemdziesiątkę i ręce ma pewnie słabe, trochę czytałem, ale jest tego od groma, wrzucę dwa linki, powiedzcie który z nich jest lepszy, a może zaproponujecie coś jeszcze porządniejszego, w tym wypadu cena nie gra roli, ma to być na prawdę dobre i nie zniszczalne.
http://domogrodhobby.pl/fiskars--sekato ... 44.45.html
http://e-hortico.pl/sekator-felco-2.html
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Dobry sekator

Post »

Witaj
Sekator Fiskarsa jest bardzo dobry. Mam kilka takich i nie narzekam. Są trwałe i ostrze jest wykonane perfekcyjnie więc z czystym sumieniem mogę go polecić. Zacznijmy od tego do czego ten sekator ma służyć? może ze względu na wiek kup teściowi elektryczne nożyce ?
micik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Przeszła mi taka myśl, ale to tylko nie wielka działka i nie ma tam żadnych żywopłotów, to tylko do drzewek, krzaczków. Ten droższy nie będzie lepszy, myślałem że jakość idzie razem z ceną, chyba nawet wzrokowo wygląda troszkę solidniejszy, ale mogę się mylić, dla tego pytam?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Dobry sekator

Post »

Najlepiej jak byś pojechał do jakiegoś marketu i zobaczył osobiście. Na kilka drzewek nie musisz mieć wygórowanych wymagań . Oczywiście zależy to od grubości gałęzi ;) Fiskarsa mogę polecić w 100% tach. Zależy jeszcze co chcesz wybrać. Jest masa sprzętu do przycinania ( w tym kilkadziesiąt sekatorów). Solidna firma więc ja bym się nie zastanawiał ;)
micik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Super makiet raczej kojarzy mi się z tandetą, wolę kliknąć i przyniosą do domu, a można tak na skryty, nie po co i do czego, tylko który faktycznie z tych dwóch jest lepszy?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Dobry sekator

Post »

micik pisze:Super makiet raczej kojarzy mi się z tandetą, wolę kliknąć i przyniosą do domu...

Nie każę Ci tam kupować ;) zobacz jak wyglądają sekatory Fiskarsa , Gardeny i innych znanych firm. Widzisz co kupujesz , wszystko idzie od jednego producenta (konkretne modele). Obi , Castorama czy sklepy internetowe to dla mnie różnicy nie robią. Wolę najpierw "dotknąć" sprzętu i zdecydować niż kupować kota w worku przez sieć a potem pluć sobie w brodę ;:14
Na skróty mówisz który lepszy? nie miałem tego drugiego a z Fiskarsem miałem i mam do czynienia więc mówię jak jest. Nic więcej nie pomogę. Kupuję sprawdzone materiały .
micik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Dzięki! może jeszcze ktoś się znajdzie, kto miał do czynienia z tym drugim, lub obojga.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Dobry sekator

Post »

Miałam różne sekatory - polecam Fiskarsa - nie znam lepszego. Teraz jak mam kupic jakiś sprzęt to kupuję tylko Fiskarsa - wiem, że to będą dobrze wydane pieniądze.
micik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Kolego Kasia1972, piszesz że miałeś różne sekatory, ale czy miałeś do czynienia z Felco? poszperałem jeszcze po forach i piszą że Falco jest królem wśród sekatorów, dla tego pytam, czy miałeś też Falco? Jeżeli tak i twierdzisz że Fiskarsa jest najlepszy, to konkretnie jaki model radzisz kupić, bo tych modeli jest sporo. ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Dobry sekator

Post »

Koleżanko :wink: Obecnie mam dwa sekatory Fiskarsa - mały (chyba 111960) i oburęczny 112190. Oba są jak dla mnie idealne. Małego używam do cieńszych gałęzi, gdy muszę coś grubego ciąc - biorę ten oburęczny. Piszesz, że teśc jest starszym człowiekiem i ręce ma słabe, myślę, że jeśli dla mnie - kobiety - Fiskars jest dobry, to i dla starszego pana będzie dobry, bo nie trzeba używac dużo siły. Falco nie mam, więc nie porównam, jednak gdy mam Fiskarsa, nie mam potrzeby porównywac, bowiem Fiskars spełnia moje oczekiwania :D
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Dobry sekator

Post »

oba będą bardzo dobre. Felco to jednak najwyższa półka wśród sekatorów.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Dobry sekator

Post »

Dostałam w prezencie taki dziwny sekator, ma 3 ząbki a może zapadki, nawet nie wiem jak to nazwać. Wypróbowałam i stwierdziłam, że rzeczywicie, tak jak obiecywali grubszą gałązkę tnie bez problemu.
W niedzielę na wystawie kwiatów w Filadelfi (Pensylwania) widziałam stoisko FELCO, łomatko jakie drogie sekatory!!!! Mały sekator tej firmy około 60 USD!!
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”