Nawożenie kaktusów

ODPOWIEDZ
Marcin8411
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 3 mar 2012, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

nawożenie kaktusów

Post »

Witam,

powiedzcie mi jakie nawozy polecacie do kaktusów czy macie jakieś uniwersalne które pasują do większości czy może do danego gatunku musi być inny nawóz ?

jak to wygląda i co ile mniej więcej zalecacie nawozić kaktusy ? tak jak pisze na ulotce nawozu czy???????????
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: nawożenie kaktusów

Post »

Do nawożenia można używać każdego nawozu mineralnego, który w składzie ma przewagę potasu i fosforu nad azotem. Nawóz należy używać w stężeniu zgodnym z instrukcją i średnio do co drugiego podlania przy założeniu, że podlewa się rośliny co ~3 tygodnie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
C0D3RC++
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 mar 2012, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przeterminowany nawóz

Post »

Kupiłem dzisiaj w kwiaciarni nawóz do kaktusów, jednak dopiero jak chciałem zobaczyć w jakim stosunku wymieszać to z wodą zobaczyłem, że data ważności to luty 2011. Wylałem to do szklanego pojemnika i widać w środku coś jak glony. Myślicie, że można tym podlać rośliny, czy lepiej to wyrzucić?
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

Ja bym tego wogole nie otwierał i poszedł złożyć reklamację
I nie polecałbym nic tym podlewać
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

Czy to jest nawóz mineralny? Jeśli są to wyłącznie proste związki chemiczne to one nie mają prawa się "zestarzeć". Jeśli nawóz składa się z jakiś składników organicznych to wtedy bym się grubo zastanowił. Przede wszystkim dlatego, że do kaktusów powinno używać się wyłącznie nawozów mineralnych.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
C0D3RC++
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 mar 2012, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

To jest nawóz mineralny, właśnie tak sobie pomyślałem, że raczej nie powinno być problemu, tylko te "glony" mnie zmartwiły.
Ja bym tego wogole nie otwierał i poszedł złożyć reklamację
- niestety zobaczyłem, że przeterminowany tuż po otwarciu.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

Wg mnie otwarcie takiego nawozu nie ma nic do rzeczy. Możesz reklamować. Zawsze możesz powiedzieć, że właśnie po otwarciu i zobaczeniu tego, co w środku, zwróciłeś uwagę na datę. Jedyny problem to może być termin jaki minął od czasu kupienia. Wg zapisów kupujący traci swoje uprawnienia związane z reklamacją, jeżeli nie uczynił tego w terminie 3 dni od dnia otwarcia opakowania, w przypadku towaru paczkowanego. Nie znaczy to, co prawda że nie uwzględnią reklamacji, ale mogą to zrobić. Idź oddaj, albo zamień. Nie ryzykuj używania.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

To nic że go otworzyłeś, jeśli masz paragon to idź go zwrócić. Ja nawet gdybym paragonu nie miał to poszedłbym do tej kwiaciarni i zwrócił im uwagę na to że sprzedają przeterminowane produkty. Te kwiaciarnie na psy schodzą... kiedyś jeszcze kupowałem wszystko w kwiaciarniach a teraz wole jechać sobie do marketu, mam duży wybór, taniej i mogę sobie czytać etykiety na wszystkim i przebierać do woli. Drugim plusem marketów jest to że nigdy nie trafiło mi się nic po terminie albo nie nadziałem się na robale w ziemi (jak to bywa w kwiaciarniach)
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

Sokolica mi kiedyś nie chcieli oddać kasy za otwarty nawóz, który był 3 mies. po terminie. na pewno trzeba mieć paragon kiedy to się kupiło akurat w tym miejscu i kiedy, a przede wszystkim zależy to od osob tam pracujących.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

przemo1669 wówczas trzeba powołać się na prawa konsumenta i wspomnieć o Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej :wink: Ale bez paragonu rzeczywiście nie ma podstaw do reklamacji.
C0D3RC++
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 mar 2012, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

Paragon mam, jutro po szkole pójdę i zobaczę co będzie.
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

Z tymi reklamacjami, gwarancjami i zwrotami jest różnie. Po pierwsze paragon to tylko dowód zakupu i nie jest to podstawą reklamacji, owszem dużo zależy od sprzedawcy jeżeli będzie w porządku to wymieni lub zwróci kasę, ale może tak nie być, z prawami konsumenta też jest średnio (dziś byłem u rzecznika w sprawie butów i bardzo miła pani rzecznik powiedziała, że owszem można pisać przez nią do firmy, ale w 99% przypadków ta firma nie zmienia swojego zdania i można się odwołać do sądu, ale czy jest to warte zachodu za buty które kosztowały 60 zł), w produktach tanich myślę że najwięcej zależy od sprzedawcy, który z dobrej woli i "zatrzymania" klienta uzna taką reklamację
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Przeterminowany nawóz

Post »

Mariusz ,jesteś w błędzie,paragon jest twoją gwarancją i muszą się z tym liczyć ;:108
poz.Leszek
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”