Nawożenie tuja smaragd

Drzewa ozdobne
villa77
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 4 maja 2011, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nawożenie tuja smaragd

Post »

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie odnośnie moich tui. Posadziłem ok miesiąc temu 50 sztuk tui szmaragd (wysokość ok 60 cm). Kupione w sprawdzonej szkółce, w doniczkach. Przy wsadzaniu zastosowałem mikoryzę. Mam pytanie. Czy w tym roku mam je jeszcze nawozić czy już im dać spokój? Pozdrawiam i proszę wszystkich o rade...
villa77
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 4 maja 2011, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Nikt nie podpowie ?? :wit ;:180
john_clock
50p
50p
Posty: 85
Od: 16 paź 2009, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Halinów

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Spokojnie, nie minęła nawet godzina, na odpowiedź czeka się nieraz o wiele dłużej.
No ale skoro się niecierpliwisz, to ja powiem, co wiem. A więc w tym roku nic nie nawozić.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

W tym roku nic bym nie robiła bo tuje kupione w donicach ( powinny być zasilone w szkółce nawozem długodziałającym ).
pozdrawiam
Edyta
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Witam,
Nawożenie radzę rozpocząć w przyszłym sezonie.
Należy pamiętać że przenawożenie azotem, sprawić może, że zbyt wysoka tuja będzie bardziej podatna na choroby, a jej przewieszające się gałązki zburzą regularną formę. Najlepszym nawozem stosowanym do szmaragdów będzie Osmocote w zalecanej dawce. Nawozy przeznaczone specjalnie do nawożenia iglaków zawierają w swym składzie m.in. siarczan amonu odpowiedzialny za właściwą kwasowość gleby nim nawożonej.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Nie zgodzę się z kolegą ponieważ pamiętajmy że tuja jest nielicznym iglakiem która nie lubi kwaśnej ziemi. Ja używam nawozu AZOFOSKA ponieważ jest najbardziej skuteczny i jest w stosunkowo tani. Zalecane nawożenie to marzec kwiecień i koniec lipca początek sierpnia. Potem pod koniec września można sypnąć nawozem potasowym który wzmocni korzeń na zimę. Poydrawiam
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Villa w pełni podzielam opinię poprzedników, jednak byłbym ostrożny z radami Paweł.
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

A czemu nie zgadzasz się z moim postem :)
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Pawel ja nie podważam Twojej opinii. Wg. mojej wiedzy i opinii na forum w tej kwestii trzeba być ostrożnym i elastycznym (mam na myśli nawożenie np. w marcu, gdy jest zima, czy w lipcu podczas upałów). Ponadto ja spotkałem się z zaniechaniem nawożenia w czerwcu i to stosuję.
kreczmar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 cze 2011, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Witam serdecznie.

Proszę o informację kiedy można zacząć nawozić szmaragdy po zimie i od jakiego nawozu zacząć. Dodam jeszcze że tuje będą teraz miały 3 lata.
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Halo! Halo!
Czemu tu nikt nie chce udzielić odpowiedzi, ja również proszę o wskazówkę w/s nawożenia rocznego żywopłotu z tui szmaragd.
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

W kwietniu , kiedy ruszy wegetacja . Wszystko zależy od pogody . może to być początek lub połowa kwietnia . Wcześniej nie ma sensu nawozić bo nawóz zostanie wpłukany w głębsze warstwy i roślina później nie zdoła go pobrać .
peperomia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 paź 2011, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie tuja smaragd

Post »

Ja też zastosuję się do tych rad - czyli bedę nawozić dopiero w kwietniu, przy okazji pytanie: czy takie tuje, posadzone ubiegłej wiosny, przycinać już w tym roku, czy jeszcze czekać? w ubieglym roku niektóre "śmignęły" kilka centymetrów w gorę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”