Root paste

ODPOWIEDZ
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Root paste

Post »

Po keiki paste i floral paste ,przyszedł czas na root paste .
O ile w przypadku tych pierwszych przewazaja niepochlebne opinie ,to czy ktos próbował stosować root paste na porost korzeni ?. Ponoć powinna pomoc przy reanimacji zdechlakow , ale jak to jest naprawdę ?
Aga
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Root paste

Post »

Ja nie wiem czy przyszedł czas...
Ukorzeniacze są od dawna znane, stosowane w Polsce.
Mozna powiedzieć tylko,że na fali mody rozmnażania wszystkiego co żyje ,doszło również do storczyków w amatorskiej uprawie. Czyli trafiło "pod strzechy" na zasadzie :najlepiej wszystkie storczyki po równo obdzielić.

I mamy..co mamy ...własne i z ciekawości eksperymenty na zasadzie : czy roślinie da się przeżyć.

Zrozumieć można sytuacje , gdy preparaty zastosowane są ,bo muszą /dla botaników to ogromna pomoc/.
Pomoc przy ratowaniu cennego okazu itp...również może bywać skuteczna , pod warunkiem ,że roślina nie jest zaatakowana
przez patogeny.
To są śr.hormonalne - regulatory wzrostu /auksyny , cytokininy,inne/.
Ale !! ich działanie uzależnione jest od szeregu : jeżeli., jeżeli ...itd..warunkowego trybu :P . ..a, głównie od stanu rośliny oraz etapu jej rozwoju.
To tak w skrócie.
Ja stosowałam ukorzeniacz do roślin zielonych na słabe korzenie storczyka .I....pozostały słabe.Zmian rewelacyjnych nie zauważyłam.
Natomiast przy sadzonkach ogrodowych jeden i drugi ukorzeniach był efektywny /winorośla i "iglaczki/

Tak myślę, że root paste- może okazać się .. kolejnym :wink: hitem dla producentów ,mniej dla klientów.
Piszesz
Ponoć powinna pomoc przy reanimacji zdechlakow
Odpowiem... ponoć :lol: - bo, muszą się znaleźć chętni na wypróbowanie tego "cuda"

Samsu- zlituj się .- zdechlaków to nie ma !
- są jedynie rośliny ciężko doświadczone ludzką niewiedzą, a nawet głupotą.
Na stan agonalny roślin jest kilka określeń bardziej adekwatnych. I ich używajmy, mówiąc o storczykach i innych roślinach.
Może być ogólnie "zły stan" storczyk ginie, a nawet umiera.

Pozdrawiam JOVANKA
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Root paste

Post »

Jovanka pisze: Piszesz
Ponoć powinna pomoc przy reanimacji zdechlakow
Odpowiem... ponoć :lol: - bo, muszą się znaleźć chętni na wypróbowanie tego "cuda"

Samsu- zlituj się .- zdechlaków to nie ma !
- są jedynie rośliny ciężko doświadczone ludzką niewiedzą, a nawet głupotą.
Na stan agonalny roślin jest kilka określeń bardziej adekwatnych. I ich używajmy, mówiąc o storczykach i innych roślinach.
Może być ogólnie "zły stan" storczyk ginie, a nawet umiera.

Pozdrawiam JOVANKA
Oj Jovanko uśmiałam się :lol: , ale masz racje do matki natury szacunek trzeba mieć , jak chce się z nią współpracować .
Dziękuje za Twoją wypowiedz.
Aga
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”