Księżycowe rabatki u Adki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Witam jeszcze niestety zimowo. Wczoraj było nawet ładnie, miałam ochotę na wycieczkę na działkę, ale od umyślnego/dzięki Wiolu/ dowiedziałam się, że jeszcze z powodu błota na alejce dojściowej lepiej się nie wybierać. Dziś poranek wrocławian zaskoczył jednak białą breją, która już stopniała, ale znów pozostawiła potworne błocko. Nic to jednak - już nie długo będzie prawdziwa wiosna /mam nadzieję/. Jeszcze tych parę czy paręnaście dni jakoś przeżyjemy, chociaż już chciałoby się choć coś poprzycinać albo po porządkować po zimie. .
Miłko i Oleńko. To jednak myślimy podobnie. Sianie za wcześnie daje tylko namiastkę ogródka, a faktyczne siewy to po 15 marca, dzień dłuższy i siewki nie wybiegają tak bardzo. Jak dotąd tylko ziemię zgromadziłam na przyszłe siewy.

Gieniu, Ewo, Marzenko, Ewo,Stasiu, Adrianko. Jeszcze raz dziękuję za gratulacje. ;:196 W księżycowych rabatkach jeszcze nie byłam po zimie - jeszcze nie było na to pogody. Mam nadzieję, że wiosna już tam też zagląda i jak przyjdę to będzie ją widać. :D
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

KRYSIU u nas taka sama pogoda . Na noc zapowiadali u nas -5 czyli rano będzie ślizgawka ;:224 Oby to sie wreszcie wysuszyło
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Strasznie szybko ucieka mi ten zimowy czas, już niby marzec, ale czy tak faktycznie można wypatrywać wiosny ? Krysiu, na działeczce pewnie wszystko dopiero co budzi się do życia, bo od czasu do czasu trochę słoneczka się pojawi, a i dzień już przecież znacznie dłuższy ;) na razie to niech nam to wszystko jeszcze siedzi w ziemi, mrozy niech wyszaleją się na dobre, to nie będziemy mieć na głowie wiosennego okrywania gdy wegetacja ruszy za szybko, a swoją drogą w pełni nabierzesz sił, więc przyjmijmy że najlepiej jak w kwietniu wiosna przyjdzie na dobre (bez majowych mrozów jak w poprzednim roku ;) )
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

No właśnie te majowe przymrozki...moje hortensje tak pieczołowicie otulone matami słomianymi na zimę w maju nie wytrzymały-nawet pół kwiatuszka nie miały,a na jesieni ktoś sobie zwyczajnie do mnie na działkę wszedł i wyciął z niej masę najładniejszych zdrewniałych pędów....
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Marzenko, wandali jak widać nie brakuje, co poradzić :?
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu, dzisiaj już trochę przyjemniej, ale błocko w ogrodzie nadal okrutne :evil:
Ale ja mam w sobotę zaplanowane pierwsze prace - pozimowe sprzątanko :P
U mnie niektóre wysiewy już zrobione na początku lutego, ale żeby n.p. pelargonie zakwitły, a rącznik wyrósł w miarę duży, marzec to absolutnie za późny termin ;:108 Mam to już wypraktykowane :P
Pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu - a Ty nic nie pokazujesz ?
Co prawda pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale może robi to pierwsza pszczółka ?

Donoszę uprzejmie, że dzisiaj u Krysi na własne oczy widziałam pszczółkę. :heja
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Potwierdzam! Mnie nawet jedna zaatakowała ,to znaczy wleciała mi w nogawkę spodni i....nie wiadomo,czego w sumie chciała. :;230

Krysiu,czy to już ta Twoja nowa działka? :shock:
Pozdrawiam - Poll
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Sylwek ale jakim prawem ktoś włazi i coś komuś zabiera?Płakałam jak dziecko z żalu nad tą hortensją,nie wiem czy w ogóle zakwitnie...Dziewczyny pszczółka powiadacie???Jak będę we wtorek na działce to zobaczę czy jakieś robaczki się już wstanęły....
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Witam niedzielnie. Jak się odgrażałam w niektórych wątkach byłam wczoraj na działce - wreszcie mnie zaczęło ciągnąć na nią jak zobaczyłam w niektórych ogrodach pokazywane pierwsze kwitnące cebulowe. Dotąd jakoś nie bardzo. Pierwsze cebulowe powyłaziły z ziemi, ale po za przebiśniegami, które pierwsze zakwitną bo są już w pączkach to jeszcze trochę trzeba czasu aby reszta kwitła. Wyłażą tulipany, narcyzy, inne cebulowe ale nie wszystko zdążyłam zobaczyć, gdyż zabrałam się z sekatorem za wycinanie i tak mi szybko czas zleciał. No i prawda - jedna pszczółka pokazała się, ale jeszcze nie miała z czego zbierać nektaru. Pierwsza kawka z Mariolą odpita. Przycięłam wszystkie hortensje, część traw. Tu pytanie do fachowców - czy turzyce np. Buchanana, włosiste się przycina ? Zostawiłam do następnego razu jak będę wiedziała.
Bardzo nie ciekawie wyglądają róże, szczególnie te z jesiennego sadzenia - do poziomu kopca - czarne. Podobnie wyglądają i inne więc chyba będzie bardzo mocne cięcie wiosenne. Niestety - długa ciepła jesień rozhartowała rośliny, a później przyszły od razu duże mrozy. Są jednak róże terminatorki - Bonica, Piruett, Aspirynka, Iceberg, Flamentanz które mają zupełnie zielone pędy, a Iceberg kwitł jeszcze w styczniu.
Zdjęć wczoraj nie robiłam, bo jeszcze nie bardzo było co focić.

Sylwku. Dobre są te nasze życzenia, ale roślinki zaczynają się już pchać do góry, chociaż część z nich jest na wierzchu już od stycznia. Cebulowym to nie szkodzi.

Marzenko. Ja w tym roku po raz pierwszy nie opatulałam hortensji ogrodowych. Miały tylko wyższe kopczyki i zobaczymy co będzie. W poprzednich latach były opatulane i nie kwitły, teraz nie będę chociaż miała żalu, ale im faktycznie chyba bardziej szkodzą przymrozki majowe. Stałe wycinanie roślin, nawet wykopywanie, spowodowało przecież w 2010 r. moje przenosiny na obecną działkę tak miałam dość tamtych sytuacji, więc wiem co się wtedy czuje i współczuję Ci bardzo. Często nie zdążyłam zobaczyć jak kwitną np. nowe tulipany, lilie bo już były wycięte. Tutaj na szczęście jest inaczej.

Dalu. Prawda, że błocko jeszcze jest w ogrodzie, chociaż u mnie w większości mogę chodzić po trawiastych ścieżkach. Najgorsze są alejki dojściowe, ale wczoraj jak szłam to przed południem była jeszcze zamarznięta, a jak wracałam już zdążyło trochę obeschnąć. Natomiast grządki do siewu jeszcze są bardzo mokre i błoto się lepi do butów. Z resztą nie mam z czym się jeszcze tak spieszyć z siewami - przecież to dopiero początek marca. Jeżeli zima nie wróci to i tak bardzo wcześnie zaczynamy prace wiosenne.

Comciu. Jak wyżej - zdjęć nie robiłam gdyż spieszyłam się wyprowadzić jak wiesz psa siostry, który jest u mnie na przechowaniu.

Polu. Witam w księżycowych rabatkach - tak to jest ta nowa działka - już ponad rok na niej urzęduję. Zapraszam częściej.

Obiecuję, że już przy następnym pobycie postaram się zrobić trochę zdjęć, może będzie więcej okazów kwitnących chętnych do pozowania. :D
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Co prawda nie jestem fachowcem od traw :wink: , ale się wypowiem.
Ada, turzyce również włosistą tnie się nisko. W przypadku turzycy dwuletnie liście są beeee :wink: dlatego cięcie wpływa na nie odmładzająco.
Tylko, że ja swoich nie cięłam jakoś, tylko wyczesywałam jest pazurkami..Tzw. martwy włos ładnie wychodził i trawa wyglądała korzystnie :wink:
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu, ja się już poddaję w tym powstrzymywaniu wiosny ;) nie da się ;) sama się rozkręca i nie za wiele mamy w temacie do powiedzenia :D :D krokusy mi zakwitły, śnieżyce ruszyły, pąki na klonach palmowych pękają, odwrotu nie ma :) życzę więc sobie i Wam, by żadnych zimnych perturbacji już nie było :)

Marzenko, trafia człowieka jak zastanie w ogrodzie, na działce taki obraz ludzkiego chamstwa, oby to był ostatni incydent.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

KRYSIU no to wiosenny obchód zrobiony, kawka wypita ,wiec i sezon prawie rozpoczęty . Cebulowe idą do góry im nie straszny mróz ani śnieg . Zeby tylko zdrówko nam dopisało ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”