Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
malgos 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 lut 2012, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Post »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem pierwszy raz na forum i czuję się z lekka nieswojo, ale myślę, że powoli się wkręcę.
Potrzebuję porady odnośnie zastosowania właściwego osprzętu do uruchomienia ściany wodnej. Jest to dla mnie świeża dziedzina i nie mam w niej wielkiego doświadczenia, potrzebują fachowej porady. Istotna jest pomoc w decyzji odnośnie doboru odpowiedniej pompy do zaprojektowanej przeze mnie ściany wodnej mającej stanąć w ogrodzie. Ściana ma mieć 200 cm wys. i 200 cm szer. Obszar po, którym będzie spływać woda miałby mieć szer. 120 cm. U podnóża ściany znajdowałby się zbiornik wodny - o wymiarach 200x100 cm.
Proszę więc o pomoc doświadczonych w tej dziedzinie. Zastanawiam się nad tym jaki w tym przypadku rodzaj osprzętu, tj.: pomp, rur, zaworów, itp. powinnam zastosować. Bardzo zależy mi na tym, aby projekt się powiódł.
Liczę na Wasze doświadczenie w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
Robert Sz
50p
50p
Posty: 77
Od: 4 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Post »

Witaj!
A możesz podać więcej szczegółów , z czego ma być wykonana ściana, czy oparta będzie o jakąś ścianę czy wolno stojąca,
jak rodzaj wykończenia? Może posiadasz jakiś szkic? Czy planujesz oświetlenie swojej ściany, czy planujesz automatykę włączania i wyłączania wody i oświetlenia na pilota?
Pozdrawiam Robert
malgos 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 lut 2012, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Post »

Witam. Dziękuję za zainteresowanie.
Ściana ma być zbudowana z cegły na wysokość 200 cm, dł. na 150. Po środku ma się znajdować strefa spływu ody. Woda ma spływać powoli po ścianie do zbiornika delikatnie szemrząc. Zbiornik wodny ma wysokość 50 cm, dł.150 i szer. 100. Zastanawiam się jak dobrze uszczelnić taki zbiornik, by uchronić się przed przeciekaniem oraz na ile litrów wody wykonać zbiornik przelewowy przy takich gabarytach. Jaką zastosować pompę oraz filtr, a także oświetlenie. Jak to wszystko połączyć w jedna spójną całość.
Zabawne - muszę to zrobić na czwartek, tak więc czasu mam niewiele.
Jeśli ktoś ma doświadczenie to bardzo proszę o pomoc.

Zapomniałam - Ściana jest wolnostojąca, jest centralnym punktem dużego tarasu.
Awatar użytkownika
Robert Sz
50p
50p
Posty: 77
Od: 4 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Post »

Witaj!!!
Napiszę Ci tak jak bym to robił sam.
Ponieważ ściana ma być samo nośna należy wykonać zbrojenie drutami zbrojeniowymi o średnicy 10-12 mm. Ściana powinna składać się z dwóch warstw, w środku jest zbrojenie. Ściana musi być albo lekko "pochylona" lub na płaszczyźnie ściany powinny być wysunięte Twoje cegłówki w przeciwnym razie woda będzie spadać szybko w dół i nie będzie efektu szumu. W ścianę podczas murowania umieszczasz rurę o średnicy 25-32 mm. Rura sięga do najniższego punktu konstrukcji. Dostęp do rury musi być łatwy. Na szczycie ściany umieszczasz kolektor który będzie rozdzielał wodę na 2-4 punkty. Kolektor maskujesz. Oczywiście ściana musi być szczelna.
Nie wiem o jakim zbiorniku piszesz. Trudno sobie wyobrazić bez rysunku. Ja unikam wykonywania otwartej wody o tak małych powierzchniach ponieważ trudno jest utrzymać taką wodę w czystości. Osobiście wkopuję beczkę o poj. 150-220 litrów i do niej spływa woda po żwirze. Odnośnie oświetlenia to trzeba mieć jakąś koncepcję. Na rynku są fajne lampy hermetyczne do umieszczania pod wodą. Są fajne sterowniki bezprzewodowe firmy Zamel do sterowania obwodami elektrycznymi na pilota. Ale tu też trzeba określić ile będzie obwodów elektrycznych.
Odnośnie pompy czy filtru to jest najmniejszy problem ponieważ dostępność tych urządzeń na rynku jest duża. Ja najczęściej stosuje pompy do brudnej wody o wydajności około 5-7 tyś. litrów na godzinę. Filtrów nie stosuje w moim rozwiązaniu.
Musisz podać więcej szczegółów , może jakiś rysunek koncepcyjny?
Pozdrawiam Robert
malgos 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 lut 2012, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Post »

Witam ponownie. Dziękuję za te wszystkie cenne rady. Rzeczywiście trudno jest cokolwiek doradzić jeśli się czegoś nie widzi. Narysowałam wstępny rysunek uproszczony dotyczący wyglądu tej ściany wodnej, dołączę do niego opis oraz pytania, które mnie nurtują odnośnie tej konstrukcji i pozwolę sobie przesłać je Tobie na skrzynkę. Jeśli będziesz miał czas to proszę zerknij na to i daj znać co o tym myślisz.

Pozdrawiam
nali
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 21 paź 2012, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Post »

Witam
Mnie też podoba się pomysł z taką ścianą.
Dużo materiału znajdziesz jak zapytasz wujka googla: how made water wall ?
pozdrawiam
wero_nika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 paź 2014, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ściana wodna osprzęt do instalacji, pompa wodna

Post »

Ściana wodna - super pomysł, bardzo efektowny. Tylko, jak się do tego zabrać? Z jakiego materiału powinna wykonana być instalacja? Jak to zamontować? Może macie swoje zdjęcia ścian na przykład? Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”