Pierwsze kroki w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Bianka siostro - ja zawsze to samo powtarzam ;:108
No ale co zrobic :roll: dobrze ze mozna sie chociaz na urlop w tamta strone wybrac ;:3
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 776
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Magda, zawitałam u Ciebie szczególnie z ciekawości jaki Ty ogródek robisz we Włoszech, fajny klimat, rośliny, które u nas nie udaja się u Ciebie kwitną. Zazdroszczę po prostu. I te okiennice w każdym oknie, cudnie po prostu.
Wesz, ja bym ten mały ogródeczek też pozbawiła trawy i pocięła go na rabaty i fragmenty wysypane kamykami i pomiędzy nimi takie kamienne płyty - w moim pojęciu śródziemnomorsko. Nie będziesz miała problemu z koszeniem i będzie bardziej malowniczo. A tego lauru na żywopłot nie powinnaś przycinać od góry, masz takie patyki bez rozgałęzień.
Ach, te okiennice...
Byłam we Włoszech tylko raz i to na początku kwietnia, ale te małe miasteczka, wszystkie okna w okiennicach, zakochałam się. Fakt, że nie zdawałam sobie sprawy, że w blokach też są okiennice
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Na fotce ogródek wygląda na dosyć duży, jakie ma wymiary? Materiałów potrzebowałabyś też sporo, jeśli zdecydujesz się na przeróbki. Masz możliwość przerzucić je jakoś przez płot, czy tylko przez sypialnię?
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Nas jednak zima bardzo kocha jest teraz-4 w ogrodzie przykro patrzeć po tych mrozach zobaczymy co dało radę a co pójdzie na straty. Ciepełka Ci zazdroszczę :wit
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 776
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

U nas też zimowo i sniegu troszkę jest, dzis padało, wczoraj padało, a zapowiadają ocieplenie, ale kiedy?
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

U nas bardzo obniżyła się temperatura. Jest około 13 stopni, w stosunku do 20 w zeszłym tygodniu to rzeczywiście mało.

Ela myślę cały czas o tym ogródku ale niestety w tym roku nie damy rady, po prostu brak na to funduszy. Chyba że mogłabym coś pomyśleć na jesieni, to w sumie chyba nawet lepiej, tutaj i tak ciepło także rośliny nie ucierpią.
Moniko tykwa to 'lagenaria' po włosku, twój znajomy w części ma racje bo 'zucca' to dynia a tykwy są z rodziny dyniowatych. Nazywają ją również 'zucca dinosauro' czyli dynią dinosaurem.
Bianca, Jule ja kocham włoską zimę, wiosnę i jesień, szczerze nienawidzę lata :twisted: . Tzn gdybym siedziała w domu to by mi pewnie pasowało, na weekend jeździłabym sobie nad morze, ale ja w lecie zasuwam jak mały motorek i w +40 stopni muszę opowiadać o freskach Giotta... ;:14
Gosiu ogródek jest dość duży, ale taki niewymiarowy (bo długi) i wystawiony na ludzkie oko :wink: bo wychodzi na parking. Chciałabym zrobić tam coś ładnego a niekoniecznie funkcjonalnego. Tzn ani tam nie siedzę ani tam nie grilluje, on po prostu ma być i ładnie wyglądać.
Dorbie witaj :wit . Dzięki za odwiedzinki! No mój ogródek przechodzi wzloty i upadki, bo tworzę go na modłę polską ma ziemi włoskiej :lol: i w sumie nie zawsze to funcjonuje tak jak powinno. Także wiele roślin niestety skończyło już swój żywot bo włoski klimat po prostu im nie odpowiada. Ale uczę się i wierzę że bedzie coraz lepiej i że mój ogród zacznie przypominać ten forumkowy.

Pozdrawiam wszystkich słonecznie bo słońca nam tutaj nie brakuje a ja czekam na deszcz... :tan
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Dziś zastałam niespodziankę w ogrodzie. Krokusy zakwitły mi w jeden dzień. Wczoraj nic a dziś jak fioletowo ;:31

Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 776
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Jak pięknie ;:138
bianka1977
100p
100p
Posty: 133
Od: 25 sie 2011, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kiełczów/k. Wrocławia

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Super krokusy :D
Ja tam uwielbiam włoskie lato :D
Pozdrawiam. Bianka
jak powstaje ogród pod starym modrzewiem
Każdy kto kocha rośliny musi byc dobrym człowiekiem...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Tobie się obniżyła, a u mnie wzrosła do +10 :D Włoskiego lata zazdroszczę, choć rozumiem, że może być męczące. Krokusy dopiero wschodzą.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Krokusy zrobiły bardzo miłą niespodziankę. Lubię ciepełko, ale takie upalne lato z temperaturą 40 stopni przez dłuższy czas jest męczące.
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Bardzo Cię rozumię bo ja takich wysokich temperatur też nie wytrzymuję,powiem Ci tak jeżeli chodzi o ogród rób go po mału bo jak wszystko zrobisz naraz to trzeba dużo kasy.No a co będziesz robić przez następne latka :?: Po mału dojdziesz do wszystkiego a kwiatki Ci piękne zakwitły ;:63 Ja już też chcę takie :wit
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Witam wszystkich słonecznie ;:3 ;:3
U nas dziś kontynuacja pięknej pogody, +18. Ma to swoje wady i zalety bo czuć już wiosnę ale jednocześnie trzeba wszystko podlewać. Ja w ogrodzie nic nie robię bo wszystko dopiero budzi się do życia. Bardzo ruszyły z kopyta róże chyba pobudził je do życia sekator. :lol:
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”