Mięta w doniczce

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Natka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 lis 2006, o 20:08
Lokalizacja: Poznań

Mięta w doniczce

Post »

Witam
Przez całe lato miałam na tarasie piekna miete w doniczce teraz do nie dawna stała jeszcze na dworze i zrobiła sie bardzo brzydka zółtawe liscie i nieciekawa. Teraz wniosłam ja do kuchni i jak sprawić żeby odżyła i była do użytku kuchennego? Poradzcie proszę
Pozdrawiam Natka
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ja uprawiam mietę tylko w gruncie, ale wydaje mi sie, ze jak zetniesz nisko wszystkie pędy, moze dasz jej jeszcze odpocząć w chłodnym miejscu bez podlewania, a potem przeniesiesz w cieplejsze i zaczniesz podlewać, to powinna wypuscić nowe pędy:)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Też tak radzę najpierw przyciąć ją nisko przy ziemi i postawić w chłodniejsze miejsce np w korytarzu.
Powinna odbić bo mięta to bardzo ekspansywne zioło i tak szybko się nie poddaje.
Natka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 lis 2006, o 20:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dziękuje, obcięłam miętke i wstawiałam w zimne miejsce za jaki czas mam ja przenieść do np kuchni?
Natka
Ps. Dziwnie się ogląda swój własny post pod inną nazwą :-)
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tak, Natko, do kuchni albo do pokoju i podlewać jak inne rosliny. Na pewno wypuści nowe pędy :)
Natka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 lis 2006, o 20:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Wiec moja mietka wypusciła nowe pedy ale po bokach i wszystkie sa pojedyńcze, długie i maja malenkie listeczki, próbowałam pociac je za pierwszymi listkami ale z nich tez wyrastaja cienkie, długie odrosty z małymi listkami i nie wiem co dalej zrobic bo z tego co teraz rosnie nie da sie nawet zrobic dzbanuszka herbatki.
Natka
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Natko, mnie się wydaje, ze trochę za wcześnie wyniosłaś tę miętę w ciepłe miejsce.
Nie wiem, czy teraz można z powrotem wynieść ją do chłodu? :roll: Chyba pozostaje Ci przycinać te wiotkie pędy i czekać na wiosnę...Może Basia Ci coś doradzi?
szkapina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 12 lip 2007, o 00:47
Lokalizacja: Kraków

Mięta i inne zioła w doniczce

Post »

Witam :)
Mam pytanie odnośnie uprawy ziół w doniczce, a szczególnie mięty. Kupiłam sobie wczoraj mięte i chciałabym wiedzieć jak się nią zajmować żeby mi nie uschła. To nie moja pierwsza mięta, ale zawsze mi usychały:( i nie chce żeby i ta uschła. Czy mogę ją już wystawić na balkon? Inne zioła chce wyhodować od nasionka. Posiałam już cząber ale chyba nic z niego nie będzie bo wyrosły mi takie długie pokręcone łodyżki z listkami na końcu. I tu mam pytanie jak posiać zioła tj. cząber, trybula, melisa, tymianek, majeranek, oregano. Mam też problem z bazylią, która ledwo co sie pokaże to już usycha. Teraz robię już czwarte podejście, zobaczę co z tego wyjdzie.
Dziękuję za każdą pomoc :)
Pozdrawiam
Paulina
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

Ja gdy wysiewam zioła z nasion to obowiązkowo na doniczkę zakładam folię żeby stworzyć wiglotne środowisko i gdy roślinki podrosną to zdejmuję ;) folia musi być podziurawiona żeby dochodził tlen oczywiście, w taki oto sposób wychodowałem oregano, majeranek i bazylię ;) a melisę kupiłem w supermarkecie i dobrze rośnie do tej pory :) Bazylię posiałem już drugi rok z rzędu, wygląda na razie tak: Obrazek

Na mięte to chyba jednak za wcześnie wynosić na balkon? W tamtym roku przytargałem sadzonkę od kogoś z działki i całe lato na balkonie sobie była, pięknie się rozrosła, nawet zakwitła no a niestety zioła które posiałem z nasion mi nie zakwitły :/ A na jakim oknie trzymasz zioła? Ja trzymam na zachodnim, w lecie jest od południa non stop światło i dobrze wszystko rośnie . . .
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Post »

Moja mięta całą zimę stoi w donicy w piasku na tarasie
Czy jeśli wsadzę ją do gruntu to jeszcze coś z niej będzie??
Są to suche sterczące patyki :(
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz no ale przecież zawsze można kupić sadzonkę ;)
abc127
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 mar 2008, o 11:05

....

Post »

Dzień dobry,
chciałam się zapytać kiedy ta bazylia została zasiana?
Mam na myśli ile czasu zanim taki efekt się osiągnie jak w sfotografowanej doniczce?
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Mięta i inne zioła w doniczce

Post »

szkapina pisze:To nie moja pierwsza mięta, ale zawsze mi usychały:( i nie chce żeby i ta uschła.
Mięta to bylina, więc na zimę zasycha. Lubi wilgotne podłoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”