Kocham Ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko ciągle zachwycam się zdjęciami wspomnieniowymi, azaliowy busz robi wrażenie, przepiękny widok, tawułki również wspaniale wyglądają w dużych grupach, czy jeszcze je masz czy zlikwidowałaś?
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Ewo-Glorio, nie mogę Ci niczego sugerować, ale pomysł sadzenia drzewek uważam za b.dobry.Jarzębina nie jest
u mnie dekoracyjna przez cały czas. Zdarza się rok, że ma marne owoce. Lubią je ptaki. Normalnie nie jest zbyt widoczna,
bo rośnie na granicy działki, za rh. Ewa ma być w poniedziałek - porozmawiamy na temat krzewów. Jest obecnie tak
duży ich wybór. Ja posadziłam sporo ostatnio, ale to jeszcze maluchy. W ogrodzie przy domu powinny być moim zdaniem
koniecznie iglaki - zielone i złociste. Wtedy przez cały rok jest na czym oko zawiesić. I choć jedno duże drzewo.
Ale jak można radzić takiej wspaniałej Ogrodniczce? ;:196

Irenko, tawułki są, tylko ostatnio źle posadzone. W tym miejscu już dawno nie ma. :(

Myślę, że wystarczy fotek z tulipanami. Na koniec...

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Dyptam (jak i cała reszta) cudny, chyba wreszcie porzucę obawy o poparzenia i posadzę :-)
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Siberio, zrozumiałam, że masz uczulenie? Nie słyszałam o jakichś poparzeniach. :wink:

Wspomnienia rozpoczęły się glicynią, więc się również zakończą jej fotką z trochę późniejszego okresu (2009)

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Dyptam należy do rodziny rutowatych i podobnie jak ruta wywołuje, sama nie wiem, bo nie doświadczyłam na własnej skórze - poparzenia lub reakcje alergiczne.
Dlatego, choć kilka razy prawie go kupowałam, jednak zawsze w ostatniej chwili odstawiałam, bo bałam się o synka.
Wątek o tym na naszym forum

Dyptam w czasie upału wytwarza olejki eteryczne, które można zapałkami podpalić :shock:

Glicynia imponująca, ale te małe poduszki na skarpie też niczego sobie :-)
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Cudowne zdjęcia :) I ta glicynia- uwielbiam! Dobrze, że wiosna już tak blisko i niebawem będziemy znó mogli się cieszyć takimi widokami :heja
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianno, czy te cudne schody z glicynią w tle prowadzą do Twego domu? ;:196 ;:167
Ja czekam już na wiosnę, kwitnienie rh...- na razie wegetuję :roll:
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:167
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Siberio, o olejkach wiem, ale nigdy nie używałam zapałek, może warto spróbować. :?: Patrząc na skarpę, widzę
teraz, że nie zawsze w ogrodzie jest coraz lepiej. :( Niektóre roślinki rozpanoszyły się za bardzo i wyparły inne.
Mało czasu poświęcałam i trzeba się będzie za to wziąć w tym roku.

Asiu-Goferek,Bardzo dziękuję. ;:180 Na wiosnę u mnie widoki -niestety- będą trochę inne.

Moniu, ;:167 schody- moim zdaniem zwyczajne - prowadzą na tarasik i do kuchni. Praktyczne o tyle, że mam widok
na ogród w czasie pichcenia i stoi tam wiadro kompostowe.Nawet je widać.

Zimie już dziękujemy. Rano jeszcze były na trawniku jeziora, krzewy po kostki w wodzie,
ale chyba ziemia nie jest głęboko zamarznięta, bo woda wsiąka.Dobrze, bo się martwiłam, że korzenie pogniją.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianno, u mnie jeszcze leży sporo śniegu i na razie nie zanosi się, żeby szybko stopniał, niestety :(
To zdjęcie ze schodami i glicynią bardzo mi się podoba!! Najpierw rzuciła mi się w oczy ta ostatnia, teraz zachwycam się genialnym obsadzeniem skarpy!!
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:167
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

A mnie, co zajrzę, mały bałwanek przypomina Małego Powstańca z pomnika w Warszawie ;-)
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Moniu, dzięki za miłe słowa. :D Właśnie dojrzałam, by coś posadzić po glicynii, co by się pięło po kratce. Szkoda nie wykorzystać. Za skarpę też się nareszcie wezmę, wymaga uporządkowania.

Siberio,masz rację, istotnie przypomina. Jednak bez inspiracji, bo to "dzieło" wyłącznie wnuczki (10 l.)

W ogrodzie już nie ma śniegu i choć jest b.grząsko - usiłuję posprzątać. Mimo wygrabienia wszystkiego na jesieni, pojawiły
się różne śmieciuszki przywiane przez wiatr. Najgorsze teraz to łamanie sobie głowy, gdzie posadzić roślinki, które zamówiłam. ;:223 :roll: A najprzyjemniejsze, że rozpoczęłam sezon ogródkowy. :tan
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianno dzięki za odpowiedź o dyptamie. Czyli biblijnie to prawdopodobnie "gorejący krzew Mojżesza" ? Przyłączam się do peanów nad glicynią i skarpą. No i zazdroszę porządków w ogródku. U mnie cały czas mnóstwo śniegu :(
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Tak, tak, zima odchodzi w siną dal (mam nadzieję) ;)
Czy para bałwanków jeszcze trwa? U nas jest tak ciepło, że dziś wyszłam do ogrodu i nawet zdjęłam polarek w czasie pracy, w koszulce z krótkimi rękawami było mi całkiem ciepło... ;:108
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”