Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Dziękuje Wam bardzo za pomysły :) na pewno bedą pomocne na wiosnę :) Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Czasami robimy tak że kupimy jakiegoś kwiatka bo nam się spodobał ,ja na przykład robię tak i to bardzo często,Pelargonie też mam w planie teraz wsadzić, bluszczolistne o pełnych kwiatach, 5 sadzonek mam swoje pelargoni rabatowej ,kilka razy próbowałam z pelargonią wielkokwiatową ale zawsze nic z tego nie wychodziło,.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Pelargonia wielkokwiatowa nie lubi ostego słońca. Zachodnia wystawa odpada.U mnie w miarę dobrze radzi sobie na południowej, ale trzymam ją w narożnik gdzie cień jest od ogdziny 17. Rośnie też na południowym parapecie ,mam jednak daszek nad balkonem i to trohę osłania od słońca.
Marta
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Tak samo jak malgorzaciebajor zdarzało mi się od strony zachodniej stawiać pelargonie. Nigdy nie było z nimi problemów.
Alicja
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A to w takim razie może spróbuję jeszcze raz z tą pelargonią wielkokwiatową tylko tym razem schowam ją w cieniu.bo przyznam się bez bicia że zawsze rosła w słonku i to był błąd,dzięki za podpowiedz
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

czasami trudno jest doradzić co posadzić bo miałam kiedyś petunie i surfinie na stronie północnej pod daszkiem były piękne duże a po drugiej stronie u sąsiada rosły podobne skierowane na południe i też były bardzo ładne mimo tego że były w ostrym słonku a moje w cieniu . :wit
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja z pelargoniami mam co roku ten sam problem, szukam tej bluszczolistnej co ma cienkie i giętkie łodyżki i mimo że kupuje sadzonki opisane jako bluszczolistne to okazuje się że to inne :twisted: Może skusze się w końcu na samodzielne wykonanie sadzonek pelargonii, na pewno byłoby taniej :)
Do donic na podłodze kupiłam po raz pierwszy gloksynie i też jestem ciekawa efektu
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Petunie i surfinie nigdy nie chciały mi rosnąć na stronie północnej, świetnie za to rosły na południowej :wit
Alicja
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

spotkałam się z tą pelargonią o której piszesz że ma cienkie i giętkie łodyżki ,wpadłam na nią przypadkiem i kupiłam ma małe kwiatki i długie cienkie łodygi, a teraz jak chce taką kupić to pytam w szkółce o pelargonie bluszczolistną odmiany "Mini Cascade" bo jeśli powiem ogólnie że chce bluszczolistną to też są odmiany o grubych mięsistych liściach i pełnych kwiatach bo miałam Ruletta i Amethyst, jak dla mnie najpiękniejsze,
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

przepraszam nie Ruletta tylko Rouletta , :oops:
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3731
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Pelargonie rosną wszędzie. 3 razy zmieniałam mieszkanie, za każdym razem balkon z innej strony a one zawsze były piękne. Jeśli chodzi o Surfinie, czy Petunie to już widzę różnice. Te od południowej strony miały wielkie kwiaty, te od północno-zachodniej miały je mniejsze, ale jakby więcej ich było ...
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Małgorzato dzięki za tą nazwe chociaż będę miała się teraz czego złapac przy zakupie :D

Ja biorę te Mini Cascade bo pięknie się rozrastają i wydaje mi się że nie łamią się przy większych wiatrach, bardziej giętkie są. Miałam te z grubszą łodyżką i niestety jak zawiało to połowa połamana.
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Też tak myślę ze te pelargonie są bardziej wytrzymalsze , bo któregoś lata padał deszcz nieustannie przez ponad tydzień i tym mini nic się nie działo a tamte o kwiatach pełnych zaczęły pleśnieć od nadmiaru deszczu, Dobrze że mieszkam w takiej okolicy że z jednej strony mam szkółkę drzew i krzewów ozdobnych a z drugiej wielkie szklarnie które zajmują się roślinami jednorocznymi do obsadzenia balkonów i tarasów.Na zakupy jadę tylko z kartką i nazwami a wychodzę już z roślinkami , bo nie jest proste przeszukać 8 szklarni które mają ponad 40 metrów długości i 10 szer. lepiej być przygotowanym co chce się kupić .
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”