Problem z liśćmi - różne

perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Problem z liśćmi - różne

Post »

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum:)
Mam problem ze storczykami, zaobserwowałam u Oncidium i Miltonii listki poskrecane w harmonijke. Nie chca sie one rozprostowac. Czym to moze byc spowodowane??
Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
Agnieszka
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Agnieszko :P

Problem z* harmonijkami *najczęściej ma przyczynę w niedostatku wilgoci - czasami nadmiernie przesuszamy podłoże i w przypadku .....chęci wzrostu nowych przyrostów
nie wystarczy :oops: jej do życia. Najbardziej... częsta przyczyna.
Akurat Oncidium i Miltonie i wszelkie pochodne *cambrie * trzeba pilnować w okresie
wytwarzania nowych przyrostów ,Nastepuje on prawie równolegle z kończącym się okresem kwitnienia.Zaniechanie podlewania i warunków wilgotnościowych niesie skutki :P jakie niesie.

Drugi powód . to może być zła jakość podłoża,występuje najczęściej wtedy ,gdy jest rozłożone ,po latach.
Ale..... w przypadku procesów gnilnych, zastoiskowych obszarów wilgoci w doniczce może dojść szybciej do rozkładu podłoża i skutkiem tego do pasywności wzrostu roślin--->To jakby zaburzenia w pobieraniu składników pożywienia=czyli jest niedożywienie i zasuszenie.

Mogą być również ;:214 wszędobylskie i różniste :roll:
Chętnie atakują młode osłabione rośliny.

Wszystko przeznalizuj , co mogło nastąpić -harmonijki , niestety pozostaną śladem na zawsze.Gdy urosną liście ,defekt troszkę będzie przypominał historię.Ale nie jest to problem-liści nie należy ucinać.


Myślę,ze pomogłam wskazując przyczyny- teraz musisz przeanalizować
czego mu tak naprawdę brakło -obstawiam na niedostatki wilgoci :P


pozrdawiam J ;:76 VANKA.
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Problem z liscmi

Post »

Dziękuje za odpowiedz.:) Bardzo mi pomogła- teraz wiem ze przyczyną była zbyt niska wilgotnosc. Juz to naprawiłam. Pozdrawiam
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Storczyk - opadające liście

Post »

Witam. Mam problem ze swoim storczykiem. Kwiat jest u nas dwa miesiące i wszystko było w porządku aż do ostatniego tygodnia.Nagle zaczął opadać jeden liść. Storczyk dopiero co zaczął kwitnąć ma dwa kwiaty. Może mi ktoś powiedzieć co może być przyczyną takiej sytuacji?
Dodam tylko, że storczyk jest podlewany regularnie co tydzień.
pomelo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk

Post »

To za często jest podlewany i to może być przyczyną, storczyki podlewamy rzadko raz, dwa razy w miesiący niewielką ilością wody, musi miec ciepło ale temeratura ma być stała, nie lubią zmian i przeciągów. Lepiej zapomnieć go podlać niż zalać.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyk

Post »

Liście mogą opadać z różnych powodów, ale z twojego opisu wynika, że najprawdopodobniej liście opadają mu ponieważ za często go podlewasz. Storczyka powinno się moczyć raz na 2 tyg.
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk

Post »

A da się go jeszcze uratować czy pójdzie na zmarnowanie ?
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyk

Post »

Na pewno przeżyje, może mniej komfortowo, ale przeżyje (w zależności jakie ma korzenie). Teraz nie podlewaj go tak z dobre 2 tyg.
Awatar użytkownika
[K][a][t][i][a]
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 sty 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk

Post »

Nie podlewaj storczyka zgodnie z kalendarzem. ;:14
Podlewaj wtedy jak już w doniczce wszystkie korzenie będą koloru srebrzystego. Aby korzenie powietrze nie uschły w całości :wink: do tego momentu,to możesz lekko je zraszać mgiełką lub podłoże z wierzchu. :)
Pozdrawiam :wink:
Pozdrawiam.Katarzyna :)
migoti
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lut 2012, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Witam.
Piszę do Was w sprawie moich dwóch storczyków.

1. Jest to najzwyklejsza miniaturka kupiona w markecie. Ma jakieś 1,5 roku. Tylko na początku miał kwiaty, potem jak pojawiały się pąki to usychały. Może nie mam dla nich dobrych warunków, zmieniałam miejsce zamieszkania, przez jakiś czas storczyk był u znajomych w domu. Teraz mieszkam w dość chłodnej kamienicy, ale widziałam, że storczyk ma ładne zielone liście, zaczęły rosnąć mu nowe, korzenie wyglądały na zdrowe. Aż tu nagle, któregoś dnia dotknęłam liści i one wszystkie co do jednego odpadły. W środku była czarna wilgotna maź. Moje pytanie jest takie czy on nadaje się tylko do śmietnika czy coś z niego może jeszcze być?

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

2. Co do mojego drugiego storczyka.. historia jest podobna, choć mam go od około 3 lat i przeszedł trochę więcej przenosin. W te wakacje trochę się podbudował u znajomych, mimo brązowych korzeni zaczął rosnąć nowy pęd. Jak zabrałam go do mojego nowego mieszkania, gdzie jest dość chłodno to znów zmarniał. Liście się pomarszczyły, korzenie nadal są brązowe, a ten nowy pęd nie rusza w ogóle dalej. Proszę również o radę czy coś z niego jeszcze będzie czy po prostu do wywalenia....

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
IwonaC
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 sty 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Moim zdaniem 2 storczyk jest całkowicie zasuszony...
migoti
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lut 2012, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Podlewany jest co 2 tygodnie. Oba tak samo, w tym samym czasie, więc byłoby to trochę dziwne, gdyby jeden był zasuszony, a drugi nie :/.
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Pierwszemu odpadł moim zdaniem stożek wzrostu,może puści basal keiki.Trzeba czekać.
Pozdrawiam Mariusz3357
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”