Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

MarcinBrz pisze:
farmkam pisze:Ja od jesieni użytkuje kose z dzielonym wałem i osprzętem do niego czyli pilarką,nożycami do żywopłotu i głowicą żyłkową oraz tarczą. Na zdjęciach aukcji i w opisach występowały osobno głowice z żyłką oraz tarczą, ale mi przysłali tylko jedną głowice czyli muszę zakładać na jedną głowice tarcze lub żyłkę.Na maila żadnej odpowiedzi nie uzyskałem odnośnie tej rozbieżności.Samą kose oceniam na +2 (w skali szkolnej) Po wypaleniu ok 5 baków silnik gaśnie gdy się rozgrzeje, poza tym tragicznie zmienia się te końcówki. Podsumowując, drugi raz bym jej już nie kupił.
Nie bardzo rozumiem, jak chciałbyś zakładać tarczę na głowicę? Przecież nóż zakłada się nie na głowicę, a bezpośrednio na wypustkę przekładni kątowej. Następnie nakłada się "miskę" zabezpieczającą i skręca to wszystko nakrętką z lewym gwintem. Tak więc pisanie o braku głowicy do noża jest co najmniej nieporozumieniem ;)
Swoją drogą mam chyba szczęście do NAC'a, bo nawet dziś mimo mrozu i długiego stania pilarka zaskoczyła bez problemów, a kosa też wycięła sporo chwaściorów.
Przepraszam żle się wyrażiłem, pisząc głowica chodziło mi o tą przekładnie kątową do której przykręca się żyłke lub nóż, a więc na aukcji były dwie te przekładnie a ja dostałem jedną.
Pozdrawiam Kamil
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Jeszcze nie spotkałem się, żeby do kosy ktoś dokładał przekładnię. Poza tym zmiana tarczy w porównaniu ze zmianą całej przekładni to mały pikuś ;)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

O jej przecież pisałem że to kosa z dzielonym wałem i osprzętami wiec nic w tym dziwnego, a dla lepszego zobrazowania sytuacji proponuje ci wejść na alledrogo wstukać "kosa 4w1" i wtedy sam zobaczysz o co chodzi.
Pozdrawiam Kamil
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Jeszcze raz, łopatologicznie: kosę widziałem już dawno, gdyby nie cena, byłaby moja. Jednak jeszcze raz powtarzam: producenci dodają (albo i nie) tarczę, którą sobie trzeba samodzielnie przełożyć. Zresztą w opisach jest zawartość opakowania. Dodawanie kilku przekładni jest bezsensem. To tak, jakby dealer przy kupnie samochodu nie dokładał zimówek (względnie kół z oponami), a kompletne zawieszenie.
Nie dotyczy to tylko "chińczyków", uznani producenci postępują dokładnie tak samo.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Hmmm no wiec łopatologicznie.
Obrazek
Jak sam widzisz na tym zdjęciu są 2 przystawki z przekładniami kątowymi a ja dostałem tylko jedną+ tarcza na zmianę, ot cała filozofia.A na przykładzie motoryzacyjnym to tak jakby firma obiecała mi koła zimowe a dostałbym same zimówki bez felg.
Pozdrawiam Kamil
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

To nie jest zdjęcie zawartości opakowania (trzeba czytać opisy, a nie tylko oglądać obrazki ;)), tylko zdjęcie kosy z zamontowanymi różnymi akcesoriami. Ot i cała tajemnica.
Nie chcę zaśmiecać wątku, więc nie będę się więcej odzywał, obiecuję ;)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Kolego wydaje mi się że szukasz dziury w całym. Zdjęcie przedstawiłem dla lepszego zobrazowania sytuacji.A co do opisów to w pierwszym poście napisałem "Na zdjęciach aukcji i w opisach występowały ...." więc daruj sobie takie komentarze.
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

farmkam, musieli cię naciągnąć fałszywym opisem, do poszczególnych przystawek nikt standardowo nie dokłada dodatkowych przekładni, popatrz do instrukcji tej kosy, pewnie pisze coś typu: przed założeniem tarczy tnącej, zdejm bęben z żyłką.. itp. jak masz kopie tej transakcji to możesz zgłosić oszustwo, na alledrogo mają od tego ludzi.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Miałem zgłaszać ale stwierdziłem że szkoda czasu i nerwów, zwłaszcza ze teraz już czytelniej opisują i dają zdjęcie zestawu takiego jak jest w rzeczywistości.
Pozdrawiam Kamil
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

farmkam, przepraszam, rzeczywiście nie doczytałem Twojego przedstawienia sytuacji, mój błąd. Na Twoim miejscu proponowałbym mimo wszystko porozmawiać ze sprzedawcą. Zapasowa przekładnia zawsze może się przydać (oby nie ;)), ewentualnie możesz ją sprzedać i zarobić na kilka litrów paliwa do kosy ;:138
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

My też używamy kosiarki spalinowej NAC i to już ładne parę lat. Nie możemy narzekać, fakt, że jedno koło się rozsypało - trochę z naszej winy i to niestety po gwarancji, ale z serwisu głównego przesłali kurierem, mąż wymienił i kolejne sezony bez zarzutu pracuje. An mamy do koszenia ponad 2000m kw.
gizela-75
100p
100p
Posty: 107
Od: 22 lis 2009, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Mój mąż w kosie, kosiarce czy pile pociąga za starter i robi swoje, a sąsiedzi zanim odpalą CHIŃSZCZYZNĘ (która kosztowała 200 zł i ma 4 KM) to są zasapani i tracą chęć do pracy. Wszystko co mamy to Husqvarna lub na licencji tego producenta. Nie zamienił by tego na chińczyka mimo, że każdy ze sprzętów kosztował do 5 razy więcej. Kosę NAC ma mój brat (w sumie kupił ciotce), po rozgrzaniu gasła, jak zgasła to nie odpalała, obroty nie do ustawienia słabła w oczach.
Powiedział jej chciałaś tanią to sobie koś sama !!!
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Podejrzewam że ludziska pytają o NAC nie dlatego iż nie wiedzą o różnicy między husqvarną a chińczykiem, ale dlatego że nie każdego stać na wyłożenie ciężkich tysięcy za sprzęty husqvarny... :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”