Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

JanuszKR
Truskawki bardzo lubią ziemie przepuszczalne na mokrych terenach są bardziej narażone na różne choroby. Drenaż służy do odprowadzenia nadmiaru wody np w deszczowe lato. Jeśli mamy taką możliwość np w ogrodzie przydomowym to warto wykonać taki drenaż i podlewać roślinki np co drygi dzień zaopatrując je w świeżą chłodna wodę ( w upalne dni wilgotna ziemia w takich beczkach troszkę się nagrzewa )
JanuszKR, jeśli nie jesteśmy w stanie podlać roślin co drugi dzień to może i lepiej ze maja jakieś zapasy wody w dolnej części beczki, zastanawiam się tylko czy po jakimś czasie nie zaczną się tam procesy gnilne? ( wilgoć, podwyższona temperatura latem), ziemia w tej beczce nie będzie wymieniana min. trzy lata.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Nazwa : zwisające: to tylko chwyt marketingowy
Jaką odmianę by człek nie posadził w doniczce, to każda będzie zwisać. Różnica w zależności od odmiany może polegać na ilości i długości odrostów. Do uprawy doniczkowej polecam odmiany powtarzające, owocujące aż do późnej jesieni.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

takie może głupie pytanie ale czy truskawki te różnią się od tych w gruncie chodzi mi o smak owoców ilość kwiatów przyrost pędów
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

cytrusowy hubi pisze:takie może głupie pytanie ale czy truskawki te różnią się od tych w gruncie chodzi mi o smak owoców ilość kwiatów przyrost pędów
Jeśli pytanie dotyczy moich truskawników, to odpowiedź jest taka:
Użyłem normalnych krzaczków truskawek, takich, co to rosły wcześniej poziomo w glebie. Dopiero po przesadzeniu w walce musiały rosnąć w pionie...
BTW poczytaj ten wątek od pierwszej strony. Wydaje mi się, że nie tylko na to pytanie znajdziesz odpowiedź. :wit
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs pisze: JanuszKR, jeśli nie jesteśmy w stanie podlać roślin co drugi dzień to może i lepiej ze maja jakieś zapasy wody w dolnej części beczki, zastanawiam się tylko czy po jakimś czasie nie zaczną się tam procesy gnilne? ( wilgoć, podwyższona temperatura latem), ziemia w tej beczce nie będzie wymieniana min. trzy lata.
Pozdrawiam.
Czasami zdarzają się w Polsce upały pow. 30 stopni C. i wystawiona beczka na bezpośrednie działanie słońca bardzo się nagrzewa. Bez zapewnienia odpowiedniej wilgoci poziomki, czy truskawki są narażone w takiej beczce na zmarnowanie już po jednym dniu przerwy w podlewaniu. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest podlewanie kropelkowe, ale ja zastosowałem magazynowanie wody na dnie beczki, podobnie jak się podlewa podstawki w kwiatach. Tak prowadzę roślinki przez kilka lat i nie zauważyłem, aby chorowały z nadmiaru wilgoci. Przy deszczowych latach także roślinki w gruncie mogą mieć za dużo wilgoci. Wybierając zasuszenie ( nie zawsze mogę codziennie podlewać rośliny ) lub ew. narażenie poziomek lub truskawek na choroby od nadmiaru wilgoci wybór mam prosty - woda na dnie beczki. Oczywiście każdy może wybrać wariant z drenażem jak proponuje w końcu fachowiec od truskawek majs :wit
Pozdrawiam

Janusz
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

JanuszKR
Jeśli na dnie beczki masz tylko wodę to patent wydaje się godny naśladowania, czytając Twój poprzedni post wyobraziłem sobie beczkę wypełnione ziemia do samego dna i zalegająca na dnie warstwę mokrego śmierdzącego szlamu jak w sadzawce :wink: :)
Jak już pisałem ja mając truskawki ;beczkowane; w ogrodzie przydomowym zastosowałbym drenaż, metoda JanuszaKR na pewno sprawdzi się dobrze w ogródkach działkowych i działkach na których nie możemy codziennie biegać z konewką.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
prymulcia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 maja 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

[quote="aleksanderk"]Czy takie truskawki można uprawiać na balkonie?[/quote


Oczywiście że tak.Teściowa wzięła sobie z moich truskawek szczepke i przyjęły się.Ponoć "kradzione" lepiej rosną :D
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: truskawka wiszaca pielęgnacja?????

Post »

Ja kosiłabym od razu.
Życie, Ty wariacie...
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Czy truskawka może rosnąć w półcieniu?
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
_Natalia_
50p
50p
Posty: 72
Od: 28 lip 2010, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowa Małopolska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Czy to prawda, że truskawka "Temptation" może dać owoce już po 4 miesiącach od siewu nasion? Czy łatwo jest ją wyhodować z nasion?
Pozdrawiam
- Natalia
Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Ja w pierwszym sezonie nie doczekałam się owoców. Wysiałam z nasion od Legutki. Pięknie powschodziły . W ubiegłym roku pięknie kwitły i owocowały. Wypuściły dużo wąsów i na nich też były owoce ,które zbierałam jeszcze w listopadzie . Ta truskawka jest bardzo plenna ,czasami wydaje dużo bardzo małych owoców a później znów pojawiają się większe . Owoce są śliczne ,i aromatyczne [tylko w środku białe]
Awatar użytkownika
_Natalia_
50p
50p
Posty: 72
Od: 28 lip 2010, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowa Małopolska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Czy mogłabyś jeszcze napisać kiedy wysiałaś nasiona?
Pozdrawiam
- Natalia
Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Przepraszam , nasiona miałam nie od Legutki [z tej firmy siałam poziomkę wielkoowocową Regina] a z garten perle . Zajrzałam do mojego pudełeczka w, którym mam puste opakowania po nasionach .zapisuję na nich notatki . Napisane jest ,żeby wysiewać w lutym , ja wysiałam w marcu .Nasion w opakowaniu było 20 za 1,50zł kupione w jakimś markecie. Wykiełkowało 12 do gruntu wsadziłam 6 szt. Najgorsze jest, że wszyscy sępią o sadzonki i nie wiem kiedy doczekam się sensownej grządki.Nie potrafię jeszcze wstawiać zdjęć.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”