Moje czasoumilacze :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Magdo, szkoda mi hojki. Zerknęłam w gogla, jak wygląda, i poczułam do niej sympatię.
Choć się przyznam cichutko, że najbardziej z hojek zapadła mi w sercu taka z poskręcanymi listkami. Za chiny ludowe nie pamiętam nazwy (a odkąd Lidzi zabrakło, to zostałam chyba tylko ja z taką słabą pamięcią do nazw :cry: ).


Razpunzel, czy mogłabyś mi wyjaśnić łopatologicznie, używając prostego języka (z fachowym muszę zatrudniać gogla translatora :oops: ), po co to jabłko? Czy to jakaś odmiana odżywki?
rapunzel pisze:Zastanawia mnie też właściwy okres kwitnięcia skrzydłokwiatów. Niby kwitną od marca do października, ale twój kwitnie, a przecież jest grudzień. Ja swoim zaaplikuję przekrojone jabłko w lutym, to może się ruszą na wiosnę. :wink:
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

meandrzejew, czytałam tu na forum, że ponoć przekrojone jabłko się wkłada do doniczki. Autorem był sławny tu Czarodziej. Oczywiście trzymamy dopóki nie zacznie gnić. Zdaje się, że chodzi tu o obecność etylenu, który również przyspiesza dojrzewanie bananów. Dlatego nie należy przechowywać bananów z jabłkami. :)
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

:wit
Socurku ;:196 jak miewa się Twoja hoja :?:
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Meandrzejew - hoja compacta, hoja compacta wariegata - tak się nazywają poskręcane :) .
Oddałam swoją wariegatę z ochotą w dobre ręce. Wnerwiała mnie :x .
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Spóżnione, ale prosto z serducha życzonka urodzinowe! Piękny ten skrzydłokwiat! Niech Ci często, długo i obficie kwitnie. Gwiazda też prezentuje sięimponująco. A Ginura? Fajna! Wygląda, jakby soku z Gumijagód się napiła albo...denaturatu :;230
Awatar użytkownika
Migotka
500p
500p
Posty: 869
Od: 22 mar 2011, o 00:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Karolinocoś się nie oddzywasz...co słychać u Ciebie i Twoich roślinek?
Mój zielony kącik - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=48108" onclick="window.open(this.href);return false;,
Wymiana/sprzedaż - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=47934" onclick="window.open(this.href);return false;
- Joanna
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Co do hedery to wsadź jej zapobiegawczo tabletkę przeciwko robalom. Podlewaj 1-2 w tygodniu i dużo pryskaj. Im będzie cieplej tym podlewaj więcej. Ona lubi wilgoć, ale niekoniecznie mokro. Moja (ja mam hederę variegata) zaczęła się już fajnie rozrastać
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Dziewczyny, dziękuję za odwiedziny. Ja ostatnio rzadko wstępuję na forum, bo ogarnia mnie zimowa demotywacja. Roślinki padają mi jak muchy... i smutno mi i wstyd... echhh...
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Faktycznie zimowa pora w tym roku mało łaskawa dla naszych roślin, dzień w dzień szaro i ponuro a słoneczko jak na lekarstwo. Na pocieszenie napiszę że nie tylko Tobie kwiaty padają, wczoraj wyzuciłam jedną małą paprotkę ( ciemnotkę okrągłolistna), a palma livistona ledwo żyje.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Karolino, no wiesz co, jaki wstyd? Nie żartuj, przecież to normalne, że zimą roślinom jest trudniej i muszą być jakieś straty, żeby wiosną i latem można było coś nowego zdobyć. Ja ten rok traktuję jak poligon i już wiem, czego nie kupię nigdy w życiu ( cyklamen, nefrolepis i jeszcze kilka innych), a co mogę kupić pod warunkiem, że nie powtórzę popełnionych błędów. Tak więc uszy do góry. :uszy
Awatar użytkownika
Migotka
500p
500p
Posty: 869
Od: 22 mar 2011, o 00:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Karolinko tak coś czułam, że po problemach z hoją mogło ogarnąć Cię zniechęcenie stąd brak Twoich postów :( Nie zniechęcaj się jednak, tak jak dziewczyny piszą, zimą u większości rośliny marnieją i nie jest to żaden wstyd...Ja chyba pożegnam się z sadzonka mego storczyka botanicznego - jednak sadzonki to za wysoka szkoła jazdy dla mnie - cissus połowicznie obleciał mi z liści, calathea dokonuje żywota w piwnicy i diffenbachia podsycha :( i dracena też, ale ją i tak wiosną czeka odmładzanie więc w ogóle to mnie nie rusza...najgorzej czuje się z powodu sadzonki, ale cóż widocznie to nie dla mnie :oops:
Mój zielony kącik - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=48108" onclick="window.open(this.href);return false;,
Wymiana/sprzedaż - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=47934" onclick="window.open(this.href);return false;
- Joanna
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Karolino, to ja ci może na pocieszenie wypiszę, co zmarnowałam od lata i od razu ci się humor poprawi:
1 gardenia, 1 cyklamen, 1 paproć, 1 cibora, 2 cissusy, 2 mirty, 3 peperomie,3 bluszcze, 1 fikus benjamin, 4 fikusy pumila,to tyle chyba, dzwonka i rozwaru nie liczę, bo posadziłam do skrzyni na balkonie i może cudem na wiosnę odbiją.
No i spróbuj mnie przelicytować. :P
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Moje czasoumilacze :)

Post »

Roślinki przychodzą i odchodzą. Nie ma co martwic się - przyjdą nowe ;:108
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”