Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Post »

Jak szybko ugotować buraczki ćwikłowe??
Ostatnio gotowały się 6 godzin i nie były za miękkie - a kolor ?wyblakły i nieapetyczny
Czy znacie sposób na gotowanie buraków żeby nie straciły koloru i smaku?
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ???????

Post »

Gotuję jakieś 30-40 minut w łupinach i są miękkie.
Po 6 godzinach to każdy burak będzie wyblakły.
Po co tak długo gotowałaś ?
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ???????

Post »

Może z burakami jest jak z wołowiną - krótko smażona jest dobra, długo - robi się coraz twardsza :D
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ???????

Post »

6 godzin?????? :shock:
To ciapaja powinna z nich zostać...może one były jakieś felerne?
Nieraz trafiają się takie jakby zdrewniałe w środku...może to dlatego :roll:
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ???????

Post »

Buraczki w łupinkach pakuję do woreczka do pieczenie i wkładam do piekarnika. Pieką się ok. godziny, regulacja temperatuty ustawiona jest na połowie skali. Po wystudzeniu obieram i są pyszne. Ostatnio jarzyny na sałatkę też robiłam tą metodą.
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ???????

Post »

Buraczki kupiłam na bazarku chciałam zrobić trochę z chrzanem a resztę zetrzeć na grubej tarce
Ale do starcia na miałko buraczki muszą być miękkie Latem jak kupię i ugotuję buraczki to owszem są po godzinie mięki i pięknie się ucierają Ale ostatnio co kupię to gotują się w nieskończoność Zawsze sprawdzam wykałaczką jak wchodzi to wystawiam
no i ostatnie pobiły rekord gotowania Aż straciłam ochotę widząc ich spłowiały kolor
Spróbuję jeszcze upiec może będą lepsze dzięki za rady

-- 12 sty 2012, o 19:45 --
Comcia pisze:Gotuję jakieś 30-40 minut w łupinach i są miękkie.
Po 6 godzinach to każdy burak będzie wyblakły.
Po co tak długo gotowałaś ?
Kochana po godzinie gotowania były twarde jak kamienie , jak takie buraczki zetrzeć na ćwikłę
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ???????

Post »

Potwierdzam - zdarzają się różne buraki i nie ma na nie mocnych. Ja z reguły gotuję w szybkowarze i bywa, że po 1,5 godz. są dalej twarde wtedy z reguły zmieniam koncepcję zastosowania i na ćwikłę kupuję nowe w innym miejscu. Buraki ugotowane i utarte bardzo ładnie się mrożą, później wykorzystuję na sałatkę z cebulką lub z jabłkiem, lub na barszczyk.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Post »

Te buraki o których piszesz były zapewne ,,półpastewne,,Też mi się takie trafiły.Długo sie gotowały ,nie maiły koloru ,ani słodkości :?
Awatar użytkownika
Tadzio z Poznania
50p
50p
Posty: 87
Od: 25 sty 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Post »

Uwielbiam gotowane buraki, i mam ten sam problem. Nigdy nie wiem czy burak będzie dobry.
Buraki gotuję z dobrą godzinę do dwóch, po tym czasie robię próbę nożem. Nóż wbijam w buraka, jak wchodzi dość lekko, to uznaje ze burak jest już ugotowany. A jak nóż nie wchodzi za dobrze, to też je wyłączam...
A jeśli chodzi o same gotowanie, to wcale ich przed gotowaniem nie obieram. Przede wszystkim kupując, patrzę aby nie były za duże, aby były tego samego kalibru. Po przyniesieniu ze sklepu, myje je w misce z wodą, a następnie tak jak są, z ogonkiem i pozostałością po zielonym, wsadzam do gara i gotuję.

Po ugotowaniu buraczków, zawsze tarłem na miazgę. Teraz zleniwiałem i po ugotowaniu trę na wiórki. A co do miękkości buraków, to przyzwyczaiłem się ze niektóre po ugotowaniu i utarciu na wiórki, mają posmak chrupkości.

A może ktoś z Was ma sposób na poznanie dobrego buraka?
Chodzi mi o to aby po ugotowaniu nie był blady, i nie miał jak niektóre z nich, paseczków w środku, nie wiem o czym świadczące... Z paskiem są na pewno pastewne. :|

A co myślicie o zwiędniętych warzywach, maja one jeszcze jakaś wartość odżywczą?
Pytam, bo niekiedy zdarza nam się, że mamy powiędniętą włoszczyznę, niekiedy w sklepie sprzedają powiędnięte buraczki, albo zwiędną nam ziemniaki.
Moje pytanie wzięło się z stąd, że dietetycy wołają aby jeść zamiast słodyczy, zdrowe suszone owoce.
A jak napisałem już wyżej, powiędłe warzywa też straciły co nieco wody, a w suszonych owocach właśnie oto chodzi, aby odparować z nich wodę. Czy ktoś wie jak z tym właściwie jest? bo ja nie. :(
_fox_

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Post »

Buraczki gotuję normalnie i do tej pory nie było żadnego problemu :) i miękkie i kolor. Do brokułów i do fasolki szparagowej, dodaję szczyptę sody oczyszczonej / żeby nie straciły koloru/
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Post »

Pytam, bo niekiedy zdarza nam się, że mamy powiędniętą włoszczyznę, niekiedy w sklepie sprzedają powiędnięte buraczki, albo zwiędną nam ziemniaki.
Można takie warzywa włożyć do miski lub wiaderka, zalać zimną wodą i zostawić na kilka godzin (można też wrzucić trochę lodu). Dla mniejszych porcji, można włożyć do woreczków z wodą, zawiązać i włożyć do lodówki.
Moje pytanie wzięło się z stąd, że dietetycy wołają aby jeść zamiast słodyczy, zdrowe suszone owoce.
Wartości odżywcze zostają takie same- zawartość węglowodanów i składników mineralnych zostaje stała, mogą rozłożyć się najwyżej witaminy. Różnica jest tylko w tym, że świeże owoce mają bardzo dużo wody a suszone owoce to taka wersja skoncentrowana.
A powodem dla którego suszy się żywność jest to, że bakterie powodujące gnicie potrzebują do życia wody, jeśli z żywności się jej pozbędziemy, bakterie nie będą mogły się w tym rozwijać.
Do brokułów i do fasolki szparagowej, dodaję szczyptę sody oczyszczonej / żeby nie straciły koloru/
Niepotrzebnie. Wystarczy po ugotowaniu na al dente, zlać wodę i natychmiast wrzucić je do miski zawierającej zimną wodę z lodem. Wtedy zachowujemy większość witamin. A soda alkalizuje wodę co powoduje nadmierne wypłukanie składników odżywczych z brokułów i fasolki i w dodatku wpływa na smak.

A dobre buraki to te niezbyt duże, kuliste o gładkiej skórce (odmiany z cechami buraków pastewnych mają kształt bardziej nieregularny, są grube) dobre są także odmiany podłużne.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Post »

Rayy pisze:
Do brokułów i do fasolki szparagowej, dodaję szczyptę sody oczyszczonej / żeby nie straciły koloru/
Niepotrzebnie. Wystarczy po ugotowaniu na al dente, zlać wodę i natychmiast wrzucić je do miski zawierającej zimną wodę z lodem. Wtedy zachowujemy większość witamin. A soda alkalizuje wodę co powoduje nadmierne wypłukanie składników odżywczych z brokułów i fasolki i w dodatku wpływa na smak.
Ja brokuły i fasolkę jem na ciepło to jak z tym lodem?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sposób na szybkie ugotowanie buraków ćwikłowych ?

Post »

Wystarczy zanurzyć w lodowatej wodzie dosłownie na chwilę. Tak by temperatura spadła ze 100*C do 30-40*C.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”