Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

O masz schizandrę. Planuję ją kupić na wiosnę. Nie sprawia problemów w hodowli? Ma jakieś inne wymagania od pozostałych sióstr z Queensland? Pewnie masz z carnisany?

pozdrawiam
"Cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko co piękne?"
Rośliny owadożerne
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Dokładnie z carnisany :) Będę miał parę na sprzedaż na wiosnę bo rośnie 5 małych odrostów. Trzymam ją normalnie w terra z nizinnymi, tak samo jak adelke. Na początku tylko trochę się buntowała bo chyba za mało światła miała, u mnie o dziwo lepiej rośnie w pełnym świetle a nie jak u innych pod liściem czy gdzieś przycieniona.
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

A to dobrze. No to rezerwuje jeden odrost :).

pozdrawiam
"Cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko co piękne?"
Rośliny owadożerne
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

:wit Zajrzałam do ciebie i znów mam chęć na dzbaneczniki :) W 2010 byłam na wystawie kwiatów to mnie zauroczyły ale po przeczytaniu info o nich zrezygnowałam z kupna.No wiesz ...odpowiednie warunki .Teraz to chyba spróbuję :) a tak w ogóle to piękne masz wszystkie owadożerne :)
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
Awatar użytkownika
Brechtacz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 12 gru 2011, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Orzesze

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Przeglądam sobie Twoje roślinki i chyba naszła mnie ochotka na więcej dzbaneczników:) Mam w planie założyć w starym akwarium coś na kształt wiwarium czy też paludarium dla tych roślinek:) Posłucham się jednak Twoich rad i do kwietnia nie będę dłubać przy owadożernych, czasami warto posłuchać kogoś doświadczonego :D Nie wiem jeszcze jakby rozwiązać problem wietrzenia w nim, może wystarczy uchylić górną szybę?
Mam dzbanecznik ventrata - jakie inne gatunki można by z nim umieścić, aby dobrze się czuły w takich samych warunkach? Gdzie można kupić konkretne gatunki dzbanecznika? Ja mojego maluszka kupiłam w pewnym sklepie internetowym, ale nie było możliwości przebierania w kolorach dzbanków itd...

Wracając do tego wiwarium... Czy to dobry pomysł, żebym je pod koniec wiosny wystawiła na balkon? W domu musiałabym się jednak porządnie nakombinować, żeby znaleźć miejsce na tak duże akwarium:P Oczywiście, żeby nie padało na roślinki bezpośrednie światło coś wykombinuję:) Może okleić z jednej strony taką samoprzylepną mleczną taśmą...
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Teoretycznie możesz dowolnego umieścić :) Kwestia aklimatyzacji. Wietrzenie w sumie jest zbędne, zwłaszcza robiąc jakieś otwory itp, ponieważ wilgotność tylko ucieka :) Można do środka wrzucić wiatraczek od komputera i spełnia swoją rolę w 100%. Co do kolorów dzbanków, to n.ventrata ma tylko jeden kolor :) Dzbaneczniki możesz w Polsce kupić w carnisana.pl i roraima.pl, więcej sklepów nie polecę :) Wiwarium na zewnatrz to niezbyt dobry pomysł, zrobi się szklarnia i 50st w środku co ugotuje rośliny :) Miejsce będziesz musiała znaleźć bo te rośliny nie dadzą rady nawet w 15st na dłuższa metę, no może dadzą ale będzie to mierna egzystencja :) Tobie bym polecał coś co da się trzymać na parapecie jak ventrate, coś w stylu hookeriana, rebeca sopper, sanguinea.
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Oto co dzisiaj do mnie przyszło :) Szkoda tylko że zapachu nie da się wysłać razem ze zdjęciem... Szkoda tylko że kwiatki krótko wytrzymają po podróży :( ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Piękny :D Miałam przyjemność wyhodować taki storczyk z przeceny. Kwitł mi 2 razy, zapach niezapomniany. ;:3
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Jest ktoś chętny na nasiona rosiczki? Za dużo nie będzie bo widać kot musiał parę razy ogonem trącić ale dla paru osób spokojnie starczy :)
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

;:108 ;:108 ;:108 :wink:
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Dla Ciebie i mmaryla na pewno będą :)
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Ta z długimi listkami, pamiętaj :;230 Będzie więcej owadów łapać. A jeśli muchołówka nie obudzi mi się ze snu zimowego to mogę liczyć na jakieś nasionko? ;:183
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

W zapylanie mucholi bawić się nie będę, dostaniesz dorosła roślinę bo tego też nadmiar :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”