Pnącze na płot

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Tak sobie myślę,może zamiast pnącza posadzić coś innego :roll: np.trawę pampasową,albo letni żywopłot ze słoneczników :D
Ja tylko tak głośno myślę :wink: 8-)
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

A stara, dobra fasola ozdobna? Szybko, tanio i na temat. Lub wilec trójbarwny. Kupujemy nasiona, czynimy zgodnie z instrukcją z opakowania i mamy szybką i tanią osłonę.
Pozdrawiam- Liliana
ziggyx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 11 sty 2012, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Zastanawiam się także nad propozycją PLUMI czyli nad winobluszczem.
Co jaką odległość się sadzi tą roślinę aby pięknie i szczelnie zarosła płot?
Czy w pierwszym roku będą jakies efekty?

Mam już taki winobluszcz u teściowej na płocie ale on jakoś całkowicie płotu nie pokrywa.Nie wiem czy próbowac go rozmnożyć czy kupić nowe sadzonki.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Tak na szybko posadź coś jednorocznego pnącego,a na stałe to tylko żywotniki, które skutecznie oddzielą Cię od sąsiadów.Jeżeli dadzą Ci cień to jeszcze możesz założyć przy nich ogródek bylinowy dla roślin cieniolubnych.Spróbuję zrobić jutro zdjęcia i wrzucić tutaj żeby pokazać jak wyglądają moje tuje odgradzające mnie od drogi i kurzu.Za tujami siatka.
Halina
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

ziggyx pisze: czy są takie pnącza co np. posadzę w maju a już po kilku tygodniach zacznie ładnie rosnąć i w lato płot będzie dobrze zarośniety? Chodzi mi szczegolnie aby np jak w lato wyciągnę basen aby nie musiałem się krępować.
Nie łudź się, nie ma rośliny, która Ci zasłoni płot do lata :cry: Niestety :cry:
Obsadź płot gęsto winobluszczem albo żywotnikami, albo świerkami serbskimi albo np. lilakiem (wszystkie te rosliny dość szybko rosną), a za kilka lat będziesz miał naturalną zieloną osłonę. Ale w tym roku, jeśli chcesz mieć troche intymności, osłoń się czymś innym, raczej nieroślinnym :?
Pozdrawiam - nikka
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Fasola tyczkowa albo kolczurka powinny do lipca urosnąć przynajmniej 2 metry (jeżeli odpowiednio wcześnie wysiane), więc płot raczej zasłonią.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Tak, fasola zasłoni tylko posadź gęsto.
Halina
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Można posadzić dość gęsto thuje, z których zrobisz żywopłot (za kilka lat oczywiście). Oprócz nich, przez kilka sezonów, przy płocie możesz posadzić jednoroczne pnącza np. wilce. Rosną dość szybko, jak je odpowiednio pokierujesz to przesłonią jakąś część płotu. Jednak późną jesienią trzeba będzie je z płotu usunąć. U mnie z jednej roślinki wyrósł taki okaz. Rósłby jeszcze wyżej tylko kratki mu zabrakło, więc oplatał sam siebie i rósł w górę, na zdjęciu tego niestety nie widać dokładnie

Obrazek
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Te tuje rosną już kilka lat,są przystrzygane.Wcześniej mylnie podałam,że rosną przed siatką-tu rosną jałowce,a między nimi posadziłam hosty i tawułki.To jesienny pomysł tak jak przesadzenie tej magnolii,która trochę odchoruje zmianę miejsca,ale już dziwi obcych,pytających o tej porze roku czy to są bazie,bo jest obficie obsypana pączkami.Zdjęcia w następnym poście bo coś mi się poprzestawiało.
Halina
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

To jest ogrodzenie od drogi wiejskiej,mało uczęszczanej.
Obrazek

Obrazek
Halina
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

A może mata słomiana ?wystarczy na kilka lat, a w międzyczasie posadzić tuje. U mnie jeden z sąsiadów na siatkę przywiązał włókninę ogrodniczą ( taką jutową czarną jak mają w szkółkach pod doniczkami))
Pozdrawiam. Ewa
ziggyx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 11 sty 2012, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Nie chciałbym zbyt urazić sąsiadów.Dobrze z nimi żyję.Mogą sobie pomyśleć że mam coś do ukrycia albo że tyle lat nie było ogrodzone a teraz nowy grodzi.A tak to jak posadze jakieś ziele ? No coż siła wyższa chciała żeby to tak urosło... Ja kupiłem ozdobną roślinke a że zarosła cały płot to nie moja wina :)

Myślałem też nad thujami ale patrząc przez okno na moją działkę to bym musiał ładnie zpłacić aby nawet połowe obsadzić.Są jakieś tańsze sposoby na thuje?
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybko rosnące pnącze na płoty! POMOCY

Post »

Poszukaj szkółek w swojej okolicy - możesz trafić na thuje Brabant która rośnie szybko i nie jest az tak droga, to są moje brabanty sadzone w 2009 roku i już podrośnięte w 2011 - dodam. że dwa razy do roku ostro przycinane

2009 Obrazek

2011 Obrazek

a te z prawej strony sadzone w tym roku i kupowane chyba po 4zł

Obrazek
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”