Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

;:138 Staszku - 26 m-cy to też piękny wynik! gratuluję!
Bolek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 21 lis 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

25
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Ja mam ponad trzyletni staż, rzuciłam bez wspomagania, wcześniej przygotowywałam się do tego psychicznie, wyznaczyłam sobie datę i .... byłam konsekwentna. Lekko nie było.
Myślę, że jeśli akupunktura, czy inne metody są dla kogoś pomocne, to warto z nich skorzystać.
Mam swoje obserwacje, bardzo świeże. Mężowie kuzynek już dawno chcieli rzucić palenie,
pomocny miał być e-papieros i nic z tego nie wyszło. Palili sporo, to nie była paczka dziennie.
Tydzień przed świętami zostali umówieni na akupunkturę, nie palą do dzisiaj.
Nie wierzę, aby udało im się to tylko przy pomocy własnej woli. Wydane 120 zł szybko im się zwróciło.
Mam nadzieję, że teraz już wytrwają, bo wiem z doświadczenia, że pierwsze tygodnie są najtrudniejsze.
Każda droga jest dobra, jeśli prowadzi do wyrwania z nałogu.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

A ja mam za sobą 140 miesięcy( 11 lat i 8 m-cy) niepalenia, a paliłem ciągle i codziennie 400 miesięcy( 33 lat), a rzuciłem bo zostałem praktycznie zmuszony do niepalenia przez jeden dzień pobytu w szpitalu. Kiedyś, kiedyś , w latach młodości na jednym ze spotkań towarzyskich , powiedziałem że gdybym kiedykolwiek przestał palić chociaż przez jeden dzień, to bym więcej nie dotknął papierosa.

Pomny tych słów, po jednodniowym pobycie w szpitalu, gdzie ( nie chcąc palić w ubikacjach), udało mi się wytrzymać bez papierosa, rzuciłem palenie i nie palę do dziś.Po zerwaniu z nałogiem od pierwszego dnia nie odczuwałem głodu nikotynowego, jedyny problem jaki był przez pewien okres, to problem z rękami , bo nie miałem co z nimi począć podczas porannej kawy.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

elsi pisze:(...) Nie wierzę, aby udało im się to tylko przy pomocy własnej woli. (...)
A ja ? po własnych doświadczeniach ? i owszem, jak najbardziej wierzę. Za to w akupunkturę nie uwierzę nigdy ? no chyba że ktoś wyjaśni mi w rzetelny, merytoryczny sposób mechanizm jej działania (odpuszczając sobie gadaninę o jakiejś magicznej energii, której nikt nigdy przy pomocy żadnego przyrządu nie zarejestrował, krążącej pomiędzy równie magicznymi punktami ? takie rzeczy to co najwyżej do książek o Harrym Potterze pasują).
tadeusz48 pisze:(...) Po zerwaniu z nałogiem od pierwszego dnia nie odczuwałem głodu nikotynowego, jedyny problem jaki był przez pewien okres, to problem z rękami , bo nie miałem co z nimi począć podczas porannej kawy.
O! O! O! To zupełnie tak jak ja. Cieszę się, że nie jestem sam. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Stachu 1956

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Tadeusz napisal ......A ja mam za sobą 140 miesięcy( 11 lat i 8 m-cy) niepalenia, a paliłem ciągle i codziennie 400 miesięcy( 33 lat),.... Podziwiam Twoją dokładnośc .

Ja mam skromny wynik , ale potwierdzam ,że największy problem był z rękami .
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Locutus pisze:
elsi pisze:(...) Nie wierzę, aby udało im się to tylko przy pomocy własnej woli. (...)
A ja ? po własnych doświadczeniach ? i owszem, jak najbardziej wierzę. Za to w akupunkturę nie uwierzę nigdy ? no chyba że ktoś wyjaśni mi w rzetelny, merytoryczny sposób mechanizm jej działania (odpuszczając sobie gadaninę o jakiejś magicznej energii, której nikt nigdy przy pomocy żadnego przyrządu nie zarejestrował, krążącej pomiędzy równie magicznymi punktami ? takie rzeczy to co najwyżej do książek o Harrym Potterze pasują).
tadeusz48 pisze:(...) Po zerwaniu z nałogiem od pierwszego dnia nie odczuwałem głodu nikotynowego, jedyny problem jaki był przez pewien okres, to problem z rękami , bo nie miałem co z nimi począć podczas porannej kawy.
O! O! O! To zupełnie tak jak ja. Cieszę się, że nie jestem sam. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Pomijając fakt że "Lokiemu" nawet " Thor " nie uwierzył :;230 to w akupunkturze na chłopski rozum idzie nie o zablokowanie mistycznych energi, tylko o nakłucie jakiegoś nerwu, zblokowanie go, i uniemożliwienie temu nerwowi na oddziałanie na inny narząd wpływający znowu na łaknienie nikotyny czy inne podobne... ( temat woda)
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Z uwagi na charakter forum, ja też łopatologicznie.
Chodzi o dopaminę, tzw. ,,hormon szczęścia" - Ja po prostu lubię palić - powie palacz zamiast - Ja muszę palić.
U nałogowego palacza dopamina wydziela się po dawce nikotyny, akupunktura ,,przypomina " szarym komórkom, że można bez tego też być happy 8-)
Jedna forumowiczka spróbowała i chyba nie żałuje: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=686
Kasia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

mr25ur pisze:Pomijając fakt że "Lokiemu" nawet " Thor " nie uwierzył :;230
?Spośród Asów i Alfów, co tu siedzą w sali, tobie nikt w słowach nie jest przyjazny?... ;-)
mr25ur pisze: to w akupunkturze na chłopski rozum idzie nie o zablokowanie mistycznych energi,
Powiedz to specom od akupunktury. Bo co ja szukam jakichś informacji na jej temat, to w pierwszej chwili trafiam na opisy przywracania równowagi energii qi krążącej pomiędzy meridianami. :;230

W następnej chwili zaś na artykuły naukowe mówiące, że akupunktura nie jest bardziej skuteczna niż placebo.
mr25ur pisze: tylko o nakłucie jakiegoś nerwu, zblokowanie go, i uniemożliwienie temu nerwowi na oddziałanie na inny narząd wpływający znowu na łaknienie nikotyny czy inne podobne... ( temat woda)
Na studiach neurobiologia była bodaj jedynym przedmiotem, z którego udało mi się mieć maxa na egzaminie (70 punktów na 70 możliwych) i zapewniam Cię, że jedyne, co może sprawić nakłucie nerwu położonego pod skórą, to uczucie lokalnego bólu, od biedy pewnie dałoby się pobudzić także uczucie dotyku, świądu, ucisku, zimna, ciepła czy wibracji ? bo też i nerwy znajdujące się na głębokości na którą wbija się igły to wyłącznie nerwy czuciowe, przewodzące w/w doznania. W jaki sposób uczucie bólu spowodowanego ukłuciem w ? dajmy na to ? duży palec u nogi miałoby wpływać na głód nikotynowy, reumatyzm czy nie wiem co tam jeszcze ? tego nie wie chyba nikt.
ganio4 pisze:Z uwagi na charakter forum, ja też łopatologicznie.
Chodzi o dopaminę, tzw. ,,hormon szczęścia" - Ja po prostu lubię palić - powie palacz zamiast - Ja muszę palić.
U nałogowego palacza dopamina wydziela się po dawce nikotyny, akupunktura ,,przypomina " szarym komórkom, że można bez tego też być happy 8-) (...)
Będę niezmiernie wdzięczny, jeśli wyjaśnisz mi, w jaki sposób uczucie bólu przeniesione odpowiednimi nerwami z nakłutej skóry do jądra brzusznego tylno-bocznego, jądra środkowo-pośrodkowego czy jądra przypęczkowego we wzgórzu (i dalej do pierwszorzędowej kory czuciowej w płacie ciemieniowym) ma wpływać na układ nagrody w tak precyzyjny sposób, żeby akurat zmniejszyć aktywność neuronów dopaminergicznych brzusznego pola nakrywki w odpowiedzi na nikotynę.

Naprawdę, jeśli znasz odpowiedź na to pytanie, jeśli jesteś w stanie wyjaśnić także i metodę działania akupunktury w innych rodzajach terapii niż terapia uzależnień, to nagroda Nobla czeka. Neurobiolodzy, którzy dziś koszmarnie męczą się, czy to wszczepiając elektrody prosto do mózgu, czy to tworząc organizmy zmodyfikowane genetycznie, u których niektóre populacje neuronów mogą być aktywowane przez światło, byliby naprawdę bardzo szczęśliwymi ludźmi, gdyby okazało się, że zamiast tego mogą po prostu laboratoryjnego szczura ukłuć w tyłek i otrzymać dokładnie taki sam efekt. :twisted:

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Locutus, a wystarczy jak odpowiem, że nie wiem. Odsyłam cię do ,,Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury im. prof. Zbigniewa Garnuszewskiego", tam może któryś z prof. medycyny konwencjonalnej ci odpowie, bo oni nakłuwają, skutecznie. No chyba, że jeszcze używają przy okazji innych czarów :twisted: , mi pomogło.
Podobnie jak akupunktura działa Zyban (bupropion), przepisywany palaczom, a odkryty przez przypadek (jak większość w medycynie) podczas leczenia innych delegliwości związanych z psychiką. Wstręt do palenia pojawił się jako skutek uboczny i szybko ,,mądrze" wykorzystany.
Kasia
Awatar użytkownika
milenka_1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 sty 2012, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Witajcie :)
Ja rzuciłam palenie w wieku 25 lat, po 11 latach palenia :oops:
Ot tak, z dnia na dzień, 22.01 będzie rok :)
Ale w przyrodzie nic nie ginie i przytyłam prawie 20 kg.
Teraz kiedy walczę z nadwaga zastanawiam się czy warto było :;230
pozdrawiam, Kasia
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

milenka_1 pisze:...Ale w przyrodzie nic nie ginie ...
U mnie Kasiu też niestety nie zginęło, ;:224 ale i tak uważam że było warto :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

@ Ganio ? już ja widzę jak mi profesor medycyny odpisuje na mejla, zwłaszcza takiego, w którym ? choćbym nie wiem jak grzeczny i miły starał się być ? pośrednio oskarżam go o szarlatanerię... To chyba nie warto czasu tracić na pisanie mejli...

Bupropion odkryto może i przez przypadek, ale przynajmniej wiadomo, że jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy (i ? w nieco mniejszym stopniu ? noradrenaliny), ba, nawet powoduje ich wydzielanie w synapsach, co więcej: blokuje receptory cholinergiczne jonotropowe (będzie jaśniejszym, dlaczego to takie ważne, gdy powiem, że inna nazwa tych receptorów to receptory nikotynowe) ? innymi słowy działa niemalże na każdym etapie neurobiologicznym odpowiedzialnym za uzależnienie od nikotyny. Jego mechanizm działania jest więc doskonale znany i zrozumiany... W przeciwieństwie do akupunktury...

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”