Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
rys68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Jaki kupić rozdrabniacz do gałęzi ?

Post »

Witam.Ja kupiłem kila dni temu używany na alegro za 200zł.Nożowy,firmy Atika,super sprawa.Wybierałem specjalnie te z metalową obudową.Mój ma 1600W.Noże są dwustronne.Są też firmy ALKO,uważam że równie dobre.Praktykowałem na mokrych gałązkach,na prawdę warto.
koszatniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 sty 2012, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaki rozdrabniacz do galezi???

Post »

nie kojarzę tej firmy, ale jeśli chodzi o rozdrabniacze do liści, to musisz pamiętać o tym, żeby wybrać o dość dużej mocy ważne jest też, jaka średnica jest Ci potrzeba,reklama /K
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki rozdrabniacz do galezi???

Post »

Też zastanawiałem się nad rozdrabniaczem, znajomy poleca mi taki gdzie jako element tnący jest walec/frez (firmy Sti.. nie pamiętam czy można podawać nazwy) - ponoć mocniejszy niż ten w wirującymi nożami i bardziej niezawodny. Używa takiego już dwa lata do utylizacji gałęzi z ogrodowego sadu.
Jest trochę droższy (koszt ok. 450 - 600 zł) niż ten z nożami ale podobno dużo lepszy.
Nie piszę tu celowo o "mercedesach" za 1,5-2 tyś. bo i takie są ale o pożytecznych urządzeniach za znośną cenę.
Gdy jest jednorazowa potrzeba użycia rozdrabniacza to są jeszcze wypożyczalnie narzędzi ogrodniczych gdzie jak pytałem w ubiegłym roku na wiosnę za 50-70 zł za dobę można wypożyczyć taki rozdrabniacz.
Pozdrawiam
Jerry
ye2bnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 cze 2010, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jaki kupić rozdrabniacz do gałęzi ?

Post »

Witajcie,
czy ktoś z szanownych forumowiczów jest użytkownikiem rozdrabniacza NAC YT5460? Co do marki to mam mieszane uczucia, ale może to akurat urządzenie im się udało?
piotrkalisz
200p
200p
Posty: 236
Od: 8 paź 2012, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JURA - Sieraków k. Złotego Potoku

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Witam, chcę odświeżyć temat i zapytać się jakie rozdrabniarki do gałęzi macie i co polecacie ??? Nie chcę powielać tematu ale przeczytane przez mnie posty są mocno archiwalne ... a nowego "takiego" tematu nie znalazłem :(
pocillator
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 sie 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, od Leska do Rzeszowa...

Re: Jaki kupić rozdrabniacz do gałęzi ?

Post »

Chcę kupić rębak spalinowy,musi myć na tyle uniwersalny żeby bez problemu radził sobie z gałęziami do 10 cm średnicy ale żeby rozdrabniał również cieńsze gałązki... Używa ktoś z Was modelu spełniającego te wymogi?
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Jeszcze tutaj jest coś na ten temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=5&t=3217 .
Ja mam Pożyczony CMI i naprodukowałam sobie przez te ostatnie dni sporo ściółki, którą używam zamiast kory.
pocillator
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 sie 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, od Leska do Rzeszowa...

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

tamten wątek już przekopałem :)
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ściółka z mojej maszyny wygląda tak

Obrazek
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Na str. 5 tego wątku opisuję moją rębarkę, kupioną 5 lat temu (bosz.. jak ten czas leci!) CMI kupiona w Obi. Użytkuję ją baaardzo intensywnie i do tej pory nawet nie ostrzyłam walca. Nie widzę potrzeby. Gałęzi co sezon mamy sporo, gdyż na małej działce rośnie kilkanaście dużych drzew i trzeba je prześwietlać. Rozdrabnianie gałęzi to moje najprzyjemniejsze zajęcie z porządkowyc prac ogrodowych :D . Próbkę możliwości tego cuda poprę zdjęciami:


Obrazek Obrazek

po prostu wkładam gałąź/gałęzie i patrzę jak jest pożerana ;:oj

Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek

a tak wygląda ściółka Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

martaw własnie używam identycznej :)
Na wylocie były takie 2 poprzeczki, które sprawiały, że wylot się zapychał. Wycięliśmy je i teraz śmiga bez problemu.
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Właśnie! też mi się zapycha - chodzi o wylot czyli spód? Nie przyglądałam się ale muszę zajrzeć. W każdym razie, nie przeszkadza mi to. Zdarza się rzadko, po prostu wyciągam łapą :wink:
Pozdrawiam, Marta
pocillator
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 sie 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, od Leska do Rzeszowa...

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ładnie :) mnie interesuje spalinowa i nieco większa, bo gałęzi mam niestety (a może stety) duuużo więcej... ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”