Jagoda - zielono mi :) część druga

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Jagoda oby takich kwitnień było mnóstwo w Nowym Roku. ;:108
Hiacynt śliczny i nie farbowany bielutki, to i zapach ma mocny ;:3
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

mmarylo, a mam już w zanadrzu donicę z trzema pędzonymi hiacyntami, z których jeden będzie miał chyba aż trzy pędy kwiatowe :shock: :shock: :tan Póki co stoją jeszcze w chłodnym przedpokoju, bo na razie w pokoju króluje ten biały hiacynt i gwiazdy betlejemskie. :wink:
Migotko i ja mam chęć na tego hiacynta z naczyniem z biedronki, bo ogólnie mam bzika na ich punkcie. W hiacyntach urzekają mnie poza kwiatami i zapachem ich solidne białe korzenie i podejrzewam, ze nie sposób je przelać. ;:224 Zresztą sam fakt pędzenia w wodzie na to wskazuje chyba. :wink:
mniodkowa, spraw sobie, będziemy się wymieniać doświadczeniami. :uszy
Filigranowa, dzięki, znaleźć informacje o nidularium wcale nie jest łatwo, już prościej z gniaździcą. Najlepsze, ze na doniczce był opis nidula. Gdyby nie funkcja autouzupełniania w google pewnie bym jej wcale nie znalazła. :roll:
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Ja miałam piękne cebulki hiacyntów i narcyzów w zeszłym roku.Doprowadziłam je do kwitnienia ale potem nie umiałam je przechować i całkowicie mi zeschły. Dobrze ze Ty eksperymentujesz to się podzielisz info.
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Moje uznanie i gratulacja za hiacynta.Aż poczułam jego zapach.Przez cały Nowy Rok życzę Ci również wielu wspaniałych sukcesów. ;:63
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

aga, dziękuję :)
mmarylo, przechowywanie cebul, to już całkiem nowa dla mnie sprawa i po przeczytaniu twojego postu nawet poszperałam w necie, żeby znaleźć informacje na ten temat. Mam nadzieję, że podołam jakoś przechowaniu cebul przez lato i potem te wszystkie cebule pędzonych hiacyntów posadzę do skrzyni na balkonie.
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Ja swoje zawieruszone w domu cebule...trzymam w lodówce. :;230 . Jagódko..chciałam się pochwalić że wczoraj było otwarcie mojej Biedronki, mojej...bo mam ją teraz pod nosem. :heja . Na otwarcie z zielonych nic specjalnego, ale może na wiosnę coś ciekawego da się kupić. ;:108
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Zeniu, widziałam reklamę, że mają otworzyć Biedronkę na twojej ulicy, tylko nie byłam pewna, czy to akurat w pobliżu, fajnie, bo to niedrogi sklep i na pewno niejednego kwiatka tam kupisz. :)

Wczoraj wybrałam się do biedronki po cebulę hiacynta z wazonem, ale albo pomyliłam daty, albo jeszcze nie przyszły, ostatecznie nie kupiłam i doszłam do wniosku, że nie kupię, bo nie miałabym go za bardzo gdzie przechłodzić. W sumie mam ich już całkiem sporo, więc starczy.
Za to pomęczę was jeszcze swoim kwitnącym hiacyntem. :wink: Uznałam, ze zasłużył na miejsce na kwietniku i na razie fittonie wylądowały na parapecie, a on na ich miejscu. Kwiatostan jest tak duży, ze cały kwiatek się chyli w jedną stronę. To może głupie, ale mam z tego kwitnącego hiacynta za kilka złotych nie mniejszą radość niż ze storczyka za fortunę. :)

Oto hiacynt na nowym miejscu:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Ale Ci pięknie się rozwinął i jaki jest ogromny ;:63 No i wyobrażam sobie ten uroczy zapach......
Ja dzisiaj byłam w Biedronce , nic ciekawego, przysuszone ,opryskane sreberkiem cyprysiki i krecone bambusy po 2.50.
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

no to sobie pani poszalała z kwiatkami ;:32 życzę żeby rosły i rosły i jeszcze raz żeby rosły ;:65 ps. podoba mi się ten hiacynt :wink:
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

rapunzel pisze:To może głupie, ale mam z tego kwitnącego hiacynta za kilka złotych nie mniejszą radość niż ze storczyka za fortunę. :)
Wcale nie głupie... Widać, że sprawia Ci radość- pokazujesz go z prawdziwą dumą, a i jest się czym pochwalić... Na pewno pachnie nieziemsko ;:170
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Uwielbiam hiacynty - Twój jest śliczny zazdroszczę zapachu ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4030
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

Coś mi cytowanie nie wychodzi.
Gratuluje kwitnienia hiacynta.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jagoda - zielono mi :) część druga

Post »

rapunzel pisze: Wczoraj wybrałam się do biedronki po cebulę hiacynta z wazonem, ale albo pomyliłam daty, albo jeszcze nie przyszły,

o właśnie - ja także "niby przypadkiem" potuptałam do tej Biedronki i to nie jednej a dwóch ;:224 i nie było w żadnej ;:223 stwierdziłam, że z pamięcią coraz gorzej u mnie bo pewnie w innym terminie mają być.. ale skoro i Ty "pocałowałaś klamkę" to się ucieszyłam ;:224

z tym, że Ty masz i to niejednego ;:224 a ja wcale, ale to nic - popodziwiam sobie Twego - ślicznie wygląda ;:108 ;:167
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”