Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Przychylam się do tego co napisał Roman-nie kupuj taniej pilarki nieznanej firmy.Lepiej dołożyć 100-200zł i mieć niezawodną maszynę na bardzo długo,bez problemów ze znalezieniem serwisu po gwarancji.Mój M kiedyś kupił tanią i ładną piłę Homelite,po gwarancji zepsuła się i nikt nie wiedział gdzie to"cudo" naprawić.W końcu okazało się że trzeba wymienić gażnik,którego nigdzie nie można było dostać,w końcu piła wylądowała na złomie.Teraz od kilku lat mamy piłę Stihla,która jest niezawodna ,a serwis jest przy każdym nadleśnictwie w razie awarii.
Grażyna.
kogro-linki
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

ja kupilem mala makite z 35cm mieczem.dziala bez zazutow wydalem na nia 100GBP(40 funtow znizki bo podrapala sie w transporcie).o tych bublach z alegro zapomnij.mnie nie byloby stac na taniego shita ktorego trzeba co roku wymieniac :wink:
nikodem
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lut 2008, o 20:40
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post »

Ja także popieram przedmówców - jeśli pilarka, to tylko dobrej firmy. Nie warto narażać się na problemy z brakiem części. Stihl, Stiga nawet te najtańsze wersje. Osobiście mam Dolmar (teraz Makita) i jestem bardzo zadowolony - jeszcze mnie nie zawiodła, a już widziałem wiele pilarek różnych firm, które po jednym sezonie zepsuły się i więcej pożytku z nich nie było :-(
chaly
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 mar 2008, o 23:47

Post »

Cóż byłem w sklepie stihla no i ms 170 do robót w około domu ok 900zł. Myśle, że to dobra pilarka ale slyszalem o firmie Partner, której części ponoć robi stihl a nie płaci sie za napis. Co o tym sądzicie?
lesioand

Post »

kupuj zawsze dobrej marki produkty nie kupuj w domach handlowych.
__marcin__
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 gru 2008, o 22:04
Lokalizacja: ukryty

Piła spalinowa

Post »

Witam mam pytanie posiadam piłę Stihl ms460. Jaką używać benzynę, jaki olej? Jak używać oleju?
fffgg
cx

Post »

Witam.
Piła jak piła.Benzynę 95(warto z dobrej stacji)mieszamy z olejem do mieszanki paliwowej.Większość olejów do mieszanki dajemy 1:50 czyli 100ml/5l benzyny.Sthil ma swój olej ,trochę droższy od konkurencji-teoretycznie bardziej przystosowany do wyższych obrotów,jakie to mają niektóre pilarki Sthila.Ponieważ tego oleju używamy stosunkowo niedużo to można śmiało kupić olej Sthilowski.Olej do prowadnicy-tu już nie ma różnicy,najtańszy Greenoil,ja stosuję od lat.
Hej.
PS.Taka piła,to chyba bardziej do lasu jak na działkę.
I jedna uwaga na koniec.Ze względu na niewiadomą jakość paliwa warto aby po pracy,gdy pilarka ma stać dłużej nieużywana,wylać czy wypalic paliwo do zera.
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Piła spalinowa

Post »

__marcin__ pisze:Jaką używać benzynę, jaki olej? Jak używać oleju?
To ważne, ale łatwe do wykonania mając kupiony kanister 5 L oraz olej Stihla w buteleczce 100 ml.

Ale jak się nauczysz ostrzyć łańcuch to będziesz gość - polecam szkolenie u pilarza - praktyka.

( W sklepie czy serwisie tez pomogą, ale nie mają tyle czasu).

Pozdrawiam
Leśniczy :wink:
Sypki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 3 sie 2008, o 10:19
Lokalizacja: Słupsk

Post »

Na poczatku do mieszanki uzywaj orginalnego oleju stihla poniewaz gdybys uzywal innego a przypadkiem piła by sie popsuła i musiał bys oddac ja pod gwarancje to nie uznaja jej poniewaz nie uzywałes oleju stihla!!!
Sypki

Darz Bór
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

fox pisze:Nie wydaje mi się żeby ta piła była na gwarancji :( zakupiona w sklepie ma przecież instrukcje obsługi, a tam wszystko jest opisane. Ja do smarowania łańcucha leje zużyty olej jadalny, do etyliny jednak oryginalny, ale wg. zaleceń 1:40 . Co prawda jedna piła chodzi na bezołowiowej, a w 2 nic nie piszą o bezołowiówce więc leje zwykłą 95.
Ale zwykła 95 też jest bezołowiowa. Teraz już nie ma benzyny ołowiowej
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

lepiej wydac pare groszy wiecej i kupic oryginalny olej niz np.mixol :).Przeciez chyba nie jestes pilazem zawodowym skoro takie pyania zadajesz,wiec duzo nie tnies.Do ostrzenia sa teraz fajne przyzady po 80 pln chyba,dostepne nawet w castoramie,czyli ostrzenie to juz tez nie problem :wink:
kmichal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 mar 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

piła spalinowa

Post »

mam na ten cel przeznaczony 1000zł. jaką piłę wybrać?
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: piła spalinowa

Post »

Ja polecam Ci Stihl ms 170 oraz ms 180. Oby dwie poniżej tysiąca. Ja osobiście używam piły ms 170 i mogę ją polecić. Oczywiście jest to piła do mniejszych zadań, ponieważ ma nie zbyt dużą moc. Jednak gdy mamy ostry łańcuch i trochę cierpliwości poradzi sobie nawet dębem o średnicy pół metra :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”