Araukaria chilijska (Araucaria araucana)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Moja już 3 zimy przeżyła pod namiotem z grubej włókniny. Taki prowizoryczny wigwam buduje moja mama bo mnie nigdy w kraju nie ma
Awatar użytkownika
manuel
100p
100p
Posty: 164
Od: 4 maja 2010, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Moja Araukaria czeka już na mrozy. Jeszcze tylko kilka warstw białej włókniny i mam nadzieję że kolejną zimę przeżyje bez usczerbku.

Obrazek


Zdjęcie zostało usunięte z hostingu.
bab...
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Pierwszy raz widze aby tak owijac to drzewo.Owija sie dookoła zostawiając górę odkrytą.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Moją owijam tak samo jak manuel. Dodatkowo okrywam folią bąbelkową by miała sucho. Tylko południowa 'ściana namiotu' jest bez folii.
Awatar użytkownika
Pauli
200p
200p
Posty: 232
Od: 4 lut 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Wow podziwiam tego kto podwiązywał tak tą araukarię. Jej gałęzie są strasznie kujące ! Ja mam swoja już 3 zimę. Jest dużo mniejsza niż Twoja. Również okrywam na zimę ale przeważnie robię to bardzo późno. Hartowałam ją i dopiero przed wczoraj jak mróz spadł powyżej -10 to rzuciłam na nią 2 duże kurtki. W tamtym roku właśnie tak przetrwała najgorsze mrozy. Na jesień wyglądała tak :)



Zdjęcie zostało usunięte z hostingu.
bab...
Pozdrawiam Paulina
Mój ogród
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

U mnie w mieście nikt nie okrywa Araukarii.W osłonietym od wiatru miejscy wytrzymują nawet -20.Dodam ze mieszkam w Polsce.Najstarsza ma juz 14 lat.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
zocha
100p
100p
Posty: 180
Od: 2 maja 2011, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnice,woj.pomorskie

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Witam! Ja moją araucarię przyniosłam na zimę do domu i chyba jej za ciepło było,bo igły z dolnych gałązek się krusza,wyniosłam do chłodnego,czy coś z niej jeszcze będzie,nie chcę,żeby zginęła ;:98
Moje watki, do których zapraszam
Róże Ewy - zochy i Ogród-Raj zochy-Ewy
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Błąd.To drzewo do ogrodu.W domu usycha.Należało posadzić w ogrodzie,okryć korzenie i zrobić parawan dookoła.Nie było przecież aż takiej strasznej zimy.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
zocha
100p
100p
Posty: 180
Od: 2 maja 2011, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnice,woj.pomorskie

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

No właśnie,ale tyle się naczytałam,że przemarza,że wolałam nie ryzykować,czy to znaczy,że juz po nim?
Moje watki, do których zapraszam
Róże Ewy - zochy i Ogród-Raj zochy-Ewy
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Wiosna pokaże czy po nim.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Napoleon pisze:U mnie w mieście nikt nie okrywa Araukarii.W osłoniętym od wiatru miejscy wytrzymują nawet -20.Dodam ze mieszkam w Polsce.Najstarsza ma już 14 lat.
A skąd Ty jesteś? Bo u mnie w mieście też rosną araukarie w ogródkach, jedna ma na pewno ponad trzy metry wysokości, właśnie dzisiaj ją mijałam, zupełnie nie okryta.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Dokładnie 43 kilometry od Twojego miejsca zamieszkania ;)
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
Piotr L
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 2 mar 2011, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Małpie drzewo - Araucaria araucana

Post »

Witam ponownie po moich obserwacjach w uprawie tej pięknej choinki to wywnioskowałem to że zima dopóki jest śnieżna i choinka jest pokryta śniegiem to nie zagraża jej nic,ale w momencie gdy występują tylko mrozy to na wiosnę pojawiają się przemarznięte końce.Doświadczyłem tego 2 lata temu jak mi zmarzła z braku okrycia na szczęście zostawiłem zarznięte gałązki i w połowie lata wyrosły z nich nowe pączki,nie polecam obcinania ponieważ raz się odważyłem i w bardzo szybkim czasie padła cała gałązka aż do pnia,to samo stało się z drugą gałązką gdy przypadkiem przy wyrywaniu chwastów złamałem nowo wyrastający pączek.Teraz jest już za wysoka i na czas zimy okrywam ją białą włókniną.A to fota jak miała jakieś 3 lata. Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”