Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Stworzyłam nowy temat,który pozwoli nam na umieszczanie najnowszych informacji na temat oferty w supermarketach.Informujcie nas kochani o nowych i nienowych,ciekawych dostawach storczyków jakie zauwazycie przypadkiem ,albo celowo w marketach takich jak Castorama.Obi ,Ikea,Nomi,Biedronka i inne sklepy ,ktore oferują nam kwiaty duzo taniej niz w kwiaciarniach.Bedziemy wiedziały gdzie sie wybrać na zakupy i za ile ,a także w jakim stanie są kwiaty spogladajac fachowym okiem:wink: Mam nadzieję ,ze pomysl z tematem się spodoba.
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Podpórki do storczyków w kształcie spiralek z przeźroczystego plastiku, widziałam w sprzedaży po 4.99 (na początku września)w sklepie firmowym Tomaszewskiego na ul Al. Krakowska. Wizualnie bardzo ładne, nadają się tylko do poprowadzenia świeżo rosnącego pędu, który to w miarę wzrostu wsuwamy w te spiralki.Pędy już kwitnące też da się przymocować.Mogły by być troszkę dłuższe.Wybieram się do Tomaszewskiego i na giełdę kwiatową przy Bakalarskiej /Al. Krakowskiej między poniedziałkiem a czwartkiem to dam znać o aktualnych cenach,przecenach.
Mariolas
500p
500p
Posty: 961
Od: 20 paź 2009, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki-Budy Barcząckie

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

A powiedzcie czy te etykiety mówią coś o ich nazwie ubarwieniu -oświećcie mnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

A powiedzcie czy te etykiety mówią coś o ich nazwie ubarwieniu -oświećcie mnie
Oczywiście, że mówią :) .

Pierwszy jest biały, nazywa się "Frosted Freeze" i pochodzi z firmy Floricultura a jego zdjęcie jest tutaj: http://www.floricultura.nl/search.asp# - w okienko wpisz nazwę.

Drugi jest Redlip, czyli z czerwoną warżką i pochodzi z firmy Microflor. Może po którymś numerze z doniczki dojdziesz, który to dokładnie z linku: http://www.microflor.com/content.aspx?P ... t_cat_id=9

Trzeci TO "BALTIMORE" z firmy Anthura. Na stornie http://www.anthura.nl/products/nl/phalaenopsis/pot po wpisaniu w ich wyszukiwarkę nazwy Baltimore wyskakuje piękny różowy phalaenopsis.

Jednym słowem zakup Ci sie bardzo udał. Nie dość, ze wszystkie nazwane to jeszcze każdy w innym kolorze :lol: .
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Kochane,
nie ma "odmianowych" storczyków w handlu.
Jeżeli mają nazwy ,a rzadko się to zdarza :P ; to są wyłącznie handlowe bądź producenta ,który sprzedaje swój towar niezarejestrowany..
Producent często sobie zastrzega i ustala nazwę np. Mały Księżyc" .I jak tak napisał na fiszce to można sobie tak mówić ,napisać : handlowo:....
Wymogi fiszek stawia handel .Kolorowe fiszki są odmienne od metryczki towaru posiadającego rejestrację.

Zalew storczyków dzięki technice kultur tkankowych in vitro , nie daje się nazwać. Owszem mają nazwy, ale przeważnie wtedy jak siedzą w słoiczkach/flaszkach w laboratoriach. Później gdy do hodowli dalszej trafią ... producent roślin już ich nie oznacza,bo...kosztuje.
W tym przypadku możemy tylko domyślać się , co jest "na rzeczy"

np.EverSpring - jest nazwą własną firmy kanadyjskiej twórcą tej linii -i jej produkty taką noszą nazwę.
Ale domniemanie,ze podobny storczyk mamy nie uprawnia go tak nazywać jak ten który jest oznaczony i skatalogowany. To wymaga oznaczenia faktycznego stosowną metką przez producenta ,a nie naszego dopasowywania podobieństwa.

W produkcji/hodowlach jest wiele upodobnionych falenopsis .
I każdy producent może mieć inną zarejestrowaną nazwę podobnego Phalaenopsis; oczywiście pod warunkiem : jeżeli takowa dla świata potwierdzona jest w w RHS.

Stąd ....wygodniej jest posługiwać określeniem linia arlekinów - oficjalnie linia Harlequin .
Żeby nie było łatwo powiem : nie wszystkie z plamami do niej można zaliczyć, ale to już szczegóły ..

Sądzę ,ze udało mi się wyjaśnić dylematy i ..kombinacje,Wasze ...też. :D .
pozdrawiam JOVANKA
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Informacja o aktualizacji tematu:

Ze względu na szybką dezaktualizację wpisów temat objęty jest stałą korektą.

Po upływie terminu 2 miesięcy, wiekszość postów ma charakter wspominkowy -traci aktualność.
Taka specyfika; kasacją objęte są wszystkie posty "co było i gdzie" w sprzedaży promocyjnej... kiedyś tam spotykane w handlu.
Sądzę,ze rozwiązanie dla tematu jest praktyczne ;tym uzasadnione.

Przypomnę zasady porzadkowe wpisu:
1/ nie podajemy linków do portali aukcyjnych
2/nie wprowadzamy informacji mającej charakter reklamy
3/nie wstawiamy ogłoszeń własnych dot. kupna-sprzedaży-wymiany.Od tego jest specjalny dział z ogłoszeniami
4/w tym temacie wpis pozostaje na okres 2 miesięcy krótkim zawiadomieniem , wymianą informacji i ewent.własnym komentarzem.Dla promocji sklepowych i krótkoterminowych obniżek cen czas ten wynosi 1 miesiąc.
Po upływie terminu, wpis staje się nieaktualny ; zostaje kasowany z naszej bazy.

moderator JOVANKA
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Gdzie kupujecie gatunki botaniczne

Post »

Chciałam Was zapytać gdzie kupujecie storczyki botaniczne ?
Kupujecie na zamówienie ? , ściągacie z zagranicy , a jeśli tak to skąd? .
Zależy mi na aerangisach , ale nie wiem gdzie mam uderzyć :wink: .
Aga
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Gdzie kupujecie gatunki botaniczne

Post »

sklepy internetowe, w Polsce również są dostępne :) eBay, całkiem fajna oferta z całego świata :)
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupujecie gatunki botaniczne

Post »

Ja z kolei polecam Orchid Garden.
Robiłam u nich zakupy już wielokrotnie i nigdy się nie zawiodłam, nigdy nie dostałam chorych czy uszkodzonych storczyków, bez względu na to czy kupowałam wysyłkowo czy na wystawach. Dodatkowo jest z nimi bardzo dobry kontakt. Mają też ogromną listę storczyków na zamówienie (również wypróbowane ;) )

na ebay'u też można sporo różnych storczyków znaleźć, ale trzeba mieć sprawdzonych sprzedawców, jak z resztą w innych serwisach aukcyjnych.

Ale jeśli chcesz się trochę z zakupami wstrzymać (jeśli starczy ci cierpliwości ;) ), to warto czekać do wystaw, wtedy możesz rośliny obejrzeć i wybrać tą, która uważasz będzie 'najlepsza'. A zamawiając w sklepach przed wystawą, możesz umówić się na odbiór podczas wystawy i też zamówione storczyki widzisz, przed odbiorem :)
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Zwracam uwagę na niestosowność używania określeń nienależnych storczykom /np.krówka i inne spieszczenia/.
Takie wpisy graniczą ze śmiesznością i podlegają natychmiast kasowaniu.

Piękne falenopsisy z kropami na płatkach kwiatowych maja swoja zwyczajowe określenie do grupa arlekinów z ang.Harlequin"
i tego sie trzymajmy na forum .
A my mamy skojarzenia z innej dziedziny :( :
Szkoda, że u mnie w okolicy nigdzie nie ma tego sklepu, bo poluje na krówkę i nie mogę jej znaleźć.
co to krówki?
w biedronce w Sanoku w olchowcach są bardzo ładne po 19,99 nawet widziałem jedną krówkę


Proszę, o zachowanie większej staranności w doborze określeń i stosowanie prawidłowych nazw w sekcji merytorycznej.
Gdy nazwy sprawiają problem :roll: nie używajmy żadnych.

Moderator JOVANKA
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

poważnie to piszesz? przecież to potoczna, często używana nazwa i większość storczykomaniaków wie o co chodzi... tym bardziej, że jest to dział dla fanów tej zacnej rośliny, czyż nie?
no chyba, że to ma być PRO forum z samymu łacińskimi nazwami (?)
ale i z tym może być problem, jak sama zauważyłąś w jednym z pierwszych postów
Jovanka pisze:(...)
nie ma "odmianowych" storczyków w handlu.
Jeżeli mają nazwy ,a rzadko się to zdarza :P ; to są wyłącznie handlowe bądź producenta ,który sprzedaje swój towar niezarejestrowany..
(...)
Zalew storczyków dzięki technice kultur tkankowych in vitro , nie daje się nazwać. Owszem mają nazwy, ale przeważnie wtedy jak siedzą w słoiczkach/flaszkach w laboratoriach. Później gdy do hodowli dalszej trafią ... producent roślin już ich nie oznacza,bo...kosztuje.
W tym przypadku możemy tylko domyślać się , co jest "na rzeczy"
(...)
W produkcji/hodowlach jest wiele upodobnionych falenopsis .
I każdy producent może mieć inną zarejestrowaną nazwę podobnego Phalaenopsis; oczywiście pod warunkiem : jeżeli takowa dla świata potwierdzona jest w w RHS.
Pozdrawiam serdecznie, obiecuję poprawę
PS. wpis nie ma charakteru prowokacyjnego ;:196
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

taki trochę offtopic:
Martika68 pisze:Jest to możliwe,choć myślę że wprawne oko wielbiciela storczyków natychmiast wykryje oszustwo.Na takie farbowane lisy nabierają się tylko naiwni laicy :wink:
pamiętam jak pierwszy raz w praktikerze zobaczyłem niebieskie farbowańce (jako nowość, ponad 80zł) i na moje pytanie:
- to naturalne są?
Pani stwierdziła:
- tak tak, nowa odmiana, bez żadnych barwników!
;:180

PS. a tak w ogóle, jak one są "upiększane"? podlewają je jakąś chemią czy coś wstrzykują w pędy? i jak wygląda kwitnienie (nie przyszłoroczne tylko aktualne), kolejne kwiaty z pąków też są tak intensywnie wybarwione, czy "wyblakłe"?
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Proszę wpisać w przeszukiwarkę w dziale Orchidarium hasło "niebieskie storczyki"
Jest wiele wątków omawiających farbowane storczyki.Opis również......


A Pani ...stwierdza ....
- tak tak, nowa odmiana, bez żadnych barwników!

bo... jest zainteresowana sprzedażą towaru ;dla wielu handlowców jest obojętne ,byle towar był "chodliwy" - ot.... taka proza.

JOVANKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”