Bezpieczeństwo dzieci.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Bezpieczeństwo dzieci.

Post »

Zauważyłam przeglądając wątki o oczkach wodnych iz wiele osób rezygnuje z zakładania oczek ze względu na dzieci.Słusznie.Mój najmłodszy synek miał 4 latka gdy wykopaliśmy swoje oczko.Wiedział że woda to niebezpieczeństwo ale dużo z Nim rozmawiałam na ten temat .Uzgdniliśmy że zobaczyć ryby może tylko z osobą dorosłą.Zasada była taka .Wychodzac na podwórko zadawałam Mu pytanie-jaka jest zasada wychodząc na dwór?odpowiadał (odpowiada do dziś )nie podchodzę do oczka.
Nadal tak jest a ma prawie 8 lat.Kochani tłumaczcie dzieciom iż woda to grożny żywioł ,i zakładajcie oczka wodne bo to coś pięknego.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

Uważam, że w wychowaniu dzieci, podobnie jak w ruchu drogowym, obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.
Niby są jasne zasady, które wszyscy znają, a jednak wypadki się zdarzają, niestety :?
Dzieci mają różne temperamenty, sposób odbierania otoczenia i tego co się w nim dzieje, różne charaktery, więc nie można do wszystkich przyłożyć tej samej miary.
Według mnie lepiej przeciwdziałać ewentualnym zagrożeniom, niż później rwać włosy z głowy, bo zazwyczaj wystarczy chwila nieuwagi, nawet najgorliwszych w opiece rodziców i nieszczęście gotowe. :roll:
Awatar użytkownika
rentgen
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 lis 2011, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

Synio sąsiadów kilka lat temu wpadł do oczka jako 3 latek.
Karetka,reanimacja, szpital.Dziś ma 10 lat i niestety się jąka.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

To co napisałam nie zwalnia mnie z bycia czujną ale chciałam sie podzielić z innymi swoimi spostrzeżeniami.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

W takim razie ja tez podzielę się swoimi spostrzeżeniami w tej sprawie. Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą mieszkam na Ursynowie w Warszawie, a na moim osiedlu są trzy oczka wodne. Jedno moje wybudowanie 15 lat temu i dwa wybudowane ok 10 lat temu, w sąsiednich enklawach. Poza tym na placu zabaw dla dzieci jest oczko ze strumieniem ok 12 m i 3 m brodzik 0,60 cm głębokości. Oczka mają głębokość tak średnio licząc ok 1,30cm.
Od kiedy tu mieszkam nie zdarzyła się sytuacja by dziecko wpadło do któregoś z oczek, a możecie mi wierzyć że płotek 60 cm nie jest przeszkodą. Takimi płotami są zabezpieczone te oczka, poza tymi na placu zabaw gdzie brodzik zabezpieczony jest jedynie 40cm palisadą, natomiast oczko i strumień są bez jakichkolwiek zabezpieczeń zabezpieczeń. I jest tak skonstruowane, takie było zamierzenie, aby dzieciaki mogły się w nim bawić w okresie letnim.

Żeby, nie być gołosłownym wklejam linki do Google ze zdjęciami sat. osiedla.
Na tym zdjęciu widać (zaznaczone "E") oczko na sąsiedniej enklawie - http://g.co/maps/vzdpx
Niżej następne oczko "D" - http://g.co/maps/fndhy
A oznaczone "A" to moje oczkom notabene najstarsze z nich i brodzik na placu zabaw "B" - http://g.co/maps/97zra
i "C" oczko ze strumieniem na placu zabaw. - http://g.co/maps/7hwvk
I widok ogólny - http://g.co/maps/vew8e
A tu jako ciekawostka największe z oczek ze strumieniem i mostem nad nim, coś ala ogród Japoński- na Ursynowie - http://g.co/maps/7brqt
A tu spacer po moim osiedlu - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... dd1=pwoyno , można zobaczyć bliżej moje oczko i te na placu zabaw.

Konkludując, nie ma możliwości takiego bezpiecznego zabezpieczenia aby dziecko pozostawione bez opieki nie wlazło tam gdzie będzie chciało, a nigdy nie wiadomo co mu do głowy strzeli, jak będzie, że tak powiem, wolne od opieki i pozostawione samopas. Jedynym 100% zabezpieczeniem jest opieka rodzica i nie ma zmiłuj.

Inną metodą jest przyzwyczajenie dziecka do oczka na własnej posesji, jeśli już od momentu budowy dzieciak "pomaga" nam przy jego budowie. Oswoi się z wykopem, jak wejdzie z ojcem do środka, jak będzie swoim wiaderkiem i łopatką pomagał kopać wynosić piasek czy wykonywał podobne "prace". Oczko przestanie być dla niego zakazaną atrakcją. Gosiu, wiesz coś na ten temat prawda? :)
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

Ja znam przypadek 3-4 letnie dziecko wpadło do oczka karetka do szpitale dziecko żyje w śpiące a było to jakieś 2-3 lata temu, i nadal jest w śpiące jak roślinka. :(
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
adamtis
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 gru 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

Jeżeli chcemy wprowadzić wodę do ogrodu to możemy się zdecydować na płytką sadzawkę lub kaskadę. Jednak możemy tam wyhodować jedynie komary a nie żadne rybki :) Ja jestem zwolenniczką budowy bezpiecznych ogrodów, skoro nie możemy mieć cały czas na oku dziecka. Czyli bez oczka, basenu oraz roślin trujących.
Jawgarden
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

jawgarden pisze:Jeżeli chcemy wprowadzić wodę do ogrodu to możemy się zdecydować na płytką sadzawkę lub kaskadę. Jednak możemy tam wyhodować jedynie komary a nie żadne rybki :)
Jesteś w błędzie.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

jawgarden pisze:Ja jestem zwolenniczką budowy bezpiecznych ogrodów, skoro nie możemy mieć cały czas na oku dziecka. Czyli bez oczka, basenu oraz roślin trujących.
Nie rozumiem co to znaczy "skoro nie możemy mieć cały czas na oku dziecka"? Nie ma takiej opcji, jak brak opieki nad dzieckiem, to jedynie świadczy o braku wyobraźni i odpowiedzialności u rodziców.
A tak mówiąc szczerze, to nie ma czegoś takiego jak "bezpieczny ogród", no chyba że mamy tam wyłącznie trawnik i zero innych roślin. Bo nawet miejsce zabaw dla dzieci w takim ogrodzie, nie będzie bezpieczne dla dziecka puszczonego samopas.
Tak że, nie dajmy się zwariować, budujmy takie ogrody jakie chcemy i zdajmy sobie sprawę z tego, że przez kilka lat po "ok. 25 godzin na dobę", musimy się dzieckiem opiekować i to nie tylko w domu, w ogrodzie również.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Bezpieczenstwo dzieci.

Post »

Edytowałam, by zlikwidować treść swej wypowiedzi z uwagi na powagę sytuacji i brak możliwości
polemizowania z osobą wśród nas już nieobecną. Jest mi strasznie przykro, że człowiek o tak wysokie kulturze osobistej i
ogromnej życzliwości już nigdy tu nie zaglądnie.
rododendron1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 lut 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bezpieczeństwo dzieci.

Post »

a może dobrym pomysłem było by wkopanie wokół takie oczka jakiegos małego płotka do póki dziecko jest małe? Bo te historie są przerażające, myślę że nie tylko rodzice mają kłopot, bo przecież po ogrodzie chodzą tez zwierzęta. Albo odlożyć jego budowę aż dziecko będzie już na tyle duże żeby nie zrobić sobie krzywdy?
Awatar użytkownika
wisienka82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2011, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bezpieczeństwo dzieci.

Post »

Przerażające są te historie, ale takie samo nieszczęscie może się zdarzyć np. w kuchni, kiedy mamy dziecko na oku, a ono wyleje na siebie wrzącą wodę z czajnika chociażby... Więc chyba nie da się zapobiec takim wypadkom, nawet jak patrzymy na dziecko 24h na dobę... A jeśli chodzi o oczko - to faktycznie ogrodzenie go małym płotkiem to już dużo, furtka zamykana w taki sposób, żeby dziecko samo nie mogło otworzyć...
zanagoria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 sty 2012, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bezpieczeństwo dzieci.

Post »

Zgadzam sie, niebezpieczenstwo może na dzieci czychac wszędzie, ale to tak jak może nam spaść na głowę cegłówka pod drewnianym kosciołem, najlepiej dla własnego zdrowia psychicznego przestać sie tak bardzo martwić o dziecko zaufac mu i oswajac go z nowymi rzeczami, tłumaczyć tak żeby wiedziało że powinno uważać i zeby się nie bało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”