Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Wala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 30 paź 2006, o 10:20

Piła spalinowa - która?

Post »

Planuję zakup piły spalinowej do prac ogrodowo domowych, nie full profi, ale niezawodnej dobrej maszyny, która potnie drzewo do kominka, przytnie grube konary, wytnie cos niepotrzebnego....
Kwota ok. 1000pln.

Stihl podobno w stosunku do ceny jest przereklamowany, po Husqvarnie została tylko nazwa....Rozważam Dolmar, który produkuje tez Makitę...
Jakieś rady...?
Przyszły budowniczy.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Nie potrafię poradzić Ci marki spalinówki. Ja do prac, o których piszesz, używam łańcuchówki elektrycznej. Ogródek mam długi na 100 metrów, ale dzięki przedłużaczom sięgam do dowolnego miejsca. Jak takie piły pracują? - ja swoją pociąłem samych akacji ponad trzydzieści (średnice pnia od 20 do 70 cm). Za tysiąc złotych można teraz kupić cztery takie piły.

Pozdrowienia
Mietek.
Wala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 30 paź 2006, o 10:20

Post »

nie mam tam nigdzie przynajmniej na razie blisko prądu, a poza tym wolałbym swobodę, bez kabli....
Przyszły budowniczy.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

W tej cenie trudno utrafić na coś dobrego. Ja pewnie wybrałabym SOLO z systemem antywibracyjnym. Ma moc 2.0 km, a długość prowadnicy 35cm. Cena to ok 1000-1100zł. :)
martas

Post »

My mamy Stihla i jak do tej pory jest niezawodna, to ten model: http://www.stihl.pl/frames.php?section=main

Mąż wycinał nią nawet kilkunastometrowe topole i zdała egzamin. Trzeba było tylko łańcuch naostrzyć. Ale ona chyba była droższa niż 1000 zł., nie pamietam ceny niestety, ale wiem, że i tak była najtańsza, bo najmniejsza.
Wala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 30 paź 2006, o 10:20

Post »

Stihl pozyczany od ojca też niby daje radę, ale mechanizm napinania łańcucha jest zawodny (ktoś powiedział, że za ten patent powinni im dać "antynobla" :wink: ), luzuje się... Stąd też poszukiwania konkurencyjnych maszyn.
Przyszły budowniczy.
Awatar użytkownika
smn2000
100p
100p
Posty: 152
Od: 27 cze 2006, o 20:17
Lokalizacja: Chojnice, pomorskie

Post »

ja mam shtila od 2 lat i jeszcze się nigdy nie popsuł a w tej cenie można dostać dobrą piłe do prac w ogrodzie
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

:D
Witam........
Pozwolę sobie wyrazić swoją opinie na temat zakupu piły mechanicznej.
Właśnie miesiąc temu kupiłem piłę marki Husqvarna.. Opinie co do marki są różne.
Wśród pilarzy pracujących w lesie wielu przeszło ze sthila na husqvarny chwaląc sobie tą szwedzką markę.
Tym właśnie się kierowałem. Nie chodziło mi o profesjonalną piłę, taką w cenie minimum około 1600 zł tylko właśnie na podobne potrzeby jak wcześniej wspomniano. Moja ma prowadnice o dł. 33 cm silnik o mocy 1,6 kilowata, to chyba w przeliczeniu około 2 kM.
Miałem możność wypróbować ją przygotowując sobie opał na zimie, pociąłem nią około 18 m3 drewna - dębiny. Jestem z niej zadowolony a muszę powiedzieć, że miałem takie grube drewno przekraczające średnicą długość prowadnicy ale jakoś sobie poradziłem.
Bardzo mało zużywa paliwa. Zbiornik o pojemności 0,4 litra pozwalał pociąć kilkanaście metrówek o sporej średnicy. (ponad 30 cm)
Przy zakupie przede wszystkim kierowałem się ceną ogółem za piłę, oleje, pilnik i prowadniczkę do utrzymania właściwego kąta podczas ostrzenia piły, koszt wyniósł 806 zł.
Trudno komuś radzić, są różne opinie. Osobiście jestem zadowolony z zakupu.

pozdrawiam
:D
Mira
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2006, o 16:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

A ja mam pytanie do eMZeta - jakie pilarki elektryczne poleciłby z własnego doświadczenia? Noszę sie z zamiarem kupna i nie wiem, którą wybrać. Zależy mi na jakiejś niezbyt drogiej, a w miarę solidnej, no i żeby nie było potem problemu z serwisem.
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Wala, stihl jest dobry. Profesjonalne punkty sprzedaży - pomogą wybrać towar. Dodatkowo polecam marki ECHO i SHINDAYWA. Marki japońskie, niezawodne, pełny dostęp do części zamiennych i serwisu. Z serwisu naprawczego korzystać przy tych markach nie będziesz - tylko same przeglądy. Dla informacji podam, że Radioparts Europa (producent części zamiennych do sprzętu ogrodniczego) - uważa SHINDAYWĘ za nr 1 na świecie co do jakości. Sprawdź a przekonasz się. Ceny są porównywalne z Solo, Stihl, Husqvarna - jakość lepsza.
Do amatorskiego użytku sprawdzają się również takie marki jak Oleomac, Emak (marki włoskie z tradycją), Alpina (to samo co Stiga).
Dolmar to również bardzo dobra marka.
Ciężki wybór - bazuj na markach które wyżej wymieniłem a będziesz zadowolony. W punkcie sprzedaży doradzą (wybierz tylko dobry punkt z własnym serwisem). ;:24 \
Preferuję Shindaywę. Odpal a piła sama przekona.
chaly
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 mar 2008, o 23:47

Piła Łańcuchowa

Post »

Witam!

Chciałbym zakupic piłę łańcuchową, spalinową. Niestety jestem w tym temacie totalnie zielony prosiłbym więc o jakieś porady co do marki czy mocy. Piła ma służyc do niezbyt intensywnej eksploatacji. co jakiś czas sciąc kilka drzew o średnicy ok 10 -15 cm i oczywiście je pociąc. Interesują mnie piły do 420 zł czyli nie jakieś maszyny do wycięcia 30 ha lasu dębowego.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Dużo informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=pilarki
Ale mogę powiedzieć Ci odrazu że za takie pieniądze kupisz co najwyżej chińskiego bubla. Ja oczywiście polecę stihla, który ma pilarki w cenach od 600 złotych. Ale masz wtedy pewność że piła wytrzyma swoje i nie zawiedzie.
A tak nawiasem to w takich cenach znajdziesz dobre już pilarki elektryczne. Piszesz że piła nie będzie przez Ciebie często używana, to może lepiej kupić coś na prąd, bo takie pilarki są porównywalne mocą do spalinówek. No chyba, że ciąć nie będziesz u siebie na działce czyli wybór takiej odpada...
chaly
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 mar 2008, o 23:47

Post »

Zależy mi właśnie na spalinowce ponieważ tam gdzie chce jej uzywac sa problemy z prądem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”