Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - wiosna '11-cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

:wit też mam trochę nasion z pomidorów pozyskanych z nasion z poprzedniej akcji. Na pewno dołożę je do puli nasion.
Mam
Rudego ziemniaczanego i nie,
fioletową zebrę,
italiana gianta,
kremowe kiełbaski, (creme susage)
zieloną zebrę,
zebrę śliwkę z dziubkiem i bez
pomidora 36 (tych nie dużo ,ale pozyskałam go z pieknego dużego pomidora),
na przeciery (tych też nie dużo ,bo mało nasion jest w tym pomidorze)
koralika
persimona czerwonego (miałam dwa kolory zółtego i czerwonego ;:224 )
kalmana,
mam tez pomidora malinowego, duży pomidor bardzo samczny(pozyskałam nasiona z tego pomidora ,bo smakował mi bardzo
,a pomidory dostałam od sąsiada)
faworyta
principe (do suszenia nieduże pomidorki ,miesiste, nasiona od jankiela)
dynno x anna russian (podłużne ,czerwone ,słodkie ,twarde pomidory...bardzo fajne)
no i mam jeszcze sporo nasion melona zielonego (melon kupiony w biedronce,slodki ,soczysty,przepyszny)
Pozyskałam też sporo nasion rukoli....nieodzowna towarzyszka moich letnich ,pomidorowych, sałatek ;:137
Już mi tęskno do nich :roll: no i zrobiłam się głodna. ;:224
Miałam też Czarną Zebrę od Kozuli ,ale pomidor wyszedł mi czerwony...ale nasion trochę też zebrałam.
Myślę ,że będę potrzebowała ze 200 dilerek.
Asia
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2113
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Myślę i myślę, czy dać na akcję nowego pomidora. Jest to dopiero 4 pokolenie, ale pomidor samokończący(malinowy), więc będzie już jako tako powtarzał. Pomidor mięsisty, smak calkiem przyzwoity, chociaż na pewno bywają smaczniejsze odmiany. To co mnie zupełnie powaliło, to plon jaki wydał. Z siewu 16 czerwca zdążył dać 8 kg owoców, w tym część nie całkiem wyrośniętych zielonych, które dojrzały w domu. Przy wczesniejszym terminie siewu, pewnie zdążyłby dać jeszcze kilogram więcej. Jak do tej pory żaden firmowy pomidor F1 nie dał u mnie tyle owoców w tak krótkim czasie, a ten nowy wynalazek będzie przecież tylko zwyczajną ustaloną odmianą. Jeśli uda się takie plonowanie ustalić, będzie ciekawą odmianą.

Pozdrawiam, kozula
Awatar użytkownika
Jankiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 244
Od: 2 cze 2010, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żerżeń (centralne Mazowsze)

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Kozulo, ja myślę, że warto żeby poszły te nasiona w Polskę, jeśli masz ich zapas. Ale to nie są te malinowe nr 37? Ich opis brzmiał równie zachęcająco, choć podkreślałaś nie ich plenność, ale smak.
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

O tak ja też tak myślę jak Jankiel, Kozulo jeśli masz zapasik nasion tych plennych pomidorków to ja chętnie je posieje i będę się z nich cieszyć ;:138 ;:138
Pozdrawiam Iwona :)
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2113
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Malinowy 37 jest wysoki, a ten nowy samokończący. W numerze 37 szukam głównie smaku, chociaż plenny też jest. Nasiona pieczołowicie odlepiam od kartek.

Pozdrawiam, kozula
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Samokończący i taki plon :shock: Lepszej reklamy nie potrzeba, chętnych na pewno nie zabraknie.
Ja też udostępnię na akcji takiego rekordzistę, który wyrósł z krzyżówki Dyno x Orange Strawberry. Z nasion urośnie dopiero trzecie pokolenie, ale może komuś się poszczęści i powtórzy cechy. Szczegółowy opis wkrótce zamieszczę.
Pozdrawiam, Maciek.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Ja na pewno dam swego "sakiewkowego" pomidora co prawda poza Tulą nikt nie pisał czy jest zadowolony z niego czy nie - ja jestem :D Mam również nasiona z dyń olbrzymich -każda ważyła ok 70 kg i niestety jedną moje chłopaki upuścili i pękła a druga zaczęła lekko się psuć i teraz mam problem z zagospodarowaniem - dojrzałych pestek miały niewiele . Nasiona innych dyń też mam ale myślę ,że będą zapylone krzyżowo między sobą więc chyba lepiej nie dawać ich na akcje bo nie wiadomo co z nich wyrośnie . Mam oczywiście jeszcze inne nasiona pomidorów np megagroniasty czy Tiger Like czy Kalman jeśli bedzie zapotrzebowanie to wyślę .
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

A mi się coś przypomniało - pomyślałam że warto by było, by wszystkie odmiany jeszcze nie w pełni ustalone, a juz zwłaszcza f2, ale nie tylko, także np rudy który jest f5, nie wrzucać do jednego sortu tylko żeby były w ewidencji oznaczone nickiem osoby która je przysłała.. W poprzedniej akcji eFy przysyłała tylko Kozula o ile mnie pamięć nie myli, to nie było problemu, ale teraz będzie to więcej osób. A każda osoba zrobiła selekcję po swojemu. Rozumiecie o co mi chodzi? Taki megagron jest zdaje się z tego co się orientuję po opiniach w miarę wyrównany smakowo, nie licząc tego co Kozula u siebie dalej z niego selekcjonuje:) Ale taki rudy np ciągle sieje ekstremami, a śledzę te opisy od początku. Wiem że to może więcej pracy z wpisywaniem tego wszystkiego, ale myślę że warto. Są pewnie osoby którym bez różnicy która to selekcja grunt, że "dobre", ale ja np jestem ciekawa jak różnią się poszczególne między sobą. Głównie interesuje mnie rudy i albenga x copia bo to u mnie wyszło dość różnorodnie. Może kogoś interesuje coś innego szczególnie. Powiedzcie, co myślicie?
Awatar użytkownika
Alina-277
200p
200p
Posty: 454
Od: 3 sty 2011, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola /Podkarpacie..

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Kozulo jeśli masz nasionka chętnie będziemy eksperymentować...... Twoje pomidorki werte tego..i szkoda żeby nasiona się marnowały ......czekam z niecierpliwością na nowości......
Pozdrawiam... Alina .
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Loeb myślę, że to dobry pomysł. Do akcji jeszcze jest czas. A może by założyć wątek, w którym "dawcy nasion" wklepią każdy swoją ofertę wraz z opisem z jakich eFów dają nasiona (pokolenie, kolor, smak itd). Bo faktycznie rudy u każdego inny, z numeru 139 ja sama mam nasiona z dwóch zebr - zielonej i czerwonej.

Chudziaku, sakiewkowy śliczny i pyszny. Na niechemicznej działce nie powalił (jak i większość nietutejszych odmian) bo miał bardzo sucho i piekielnie gorąco. Na chemicznej wyszedł cudnie, duże pomidory. No ale i podlewane codziennie.
Szwagierka zrobiła mieszany przecier pół na pół tutejszych odmian i po trochu wszystkiego z akcji. Wyszedł smakowo lepszy niż z samych tutejszych, ale co mu dało tego smaka to nie wiem, bo tam było ze 20 odmian, żółte i białe też.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

loeb - ja chyba opisałem dość szczegółowo co wyślę, opisy odmian, które udostępnie z linii hodowlanych od kozuli zamieszczę pewnie w istniejacym temacie o odmianach.
Dobrze, że o tym wspomiałaś, też chciałbym wiedzieć co zamawiam. Opisy i zdjęcia byłyby mile widziane :wink:

A co do podpisów, w poprzedniej akcji dostawaliśmy torebki z nazwą odmiany i od kogo, teraz pewnie też tak będzie :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Tak Suppa opisałeś dobrze:) Dlatego przydałyby się troszeczkę bardziej szczegółowe opisy od innych, takie choćby podstawy typu : wczesny, późny, kolor owocu, samokończący czy nie, wysoki mały czy średni.. typ liścia, no i może coś o smaku i czy owoce są duże [orientacyjnie jakie] czy raczej małe, żeby było wiadomo czego się spodziewać. Dużo osób będzie samodzielnie pakowało więc dobrze byłoby jakby opisali nazwą i efem, oraz swoim nickiem - żeby o tym pamiętać, bo później "autografowanie" setek torebek może być bardzo uciążliwe dla pakujących..
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2113
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Obrazek

Znalazłam właśnie zdjęcie samokończącego rekorzdzisty plonowania. Niestety foto całego krzaczka na początku dojrzewania, chyba skasowałam skasowałam przez pomyłkę. Zebrałam z niego 27 owoców o łącznej wadze 8 kg. Skoro są chętni na 4 pokolenie, to nasiona będą.

Czas już chyba przykleić wątek na temat lutowej akcji wymiany nasion. Pozostawmy go tylko dla informacji, komentarze i zapytania zamieszczajmy na razie tutaj. Darczyńcy proszeni są o zamieszczanie list odmian i krótkich opisów (zdjęć też). Już pędzę otworzyć i przykleić.

Pozdrawiam, kozula
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”