Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Marto,oby Twoje słowa się spełniły i żeby ten krzak miał 1m, no niech będzie 1,5m, ale ja chyba mam ten drugi. Jeśli tak, to będę szukać tego niższego. Właśnie ta niepewność miota mną strasznie. W najbliższym sezonie wszystko się wyjaśni.

Pozdrawiam ;:3
mramra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 1 lis 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Zdjęcia postaram się zrobić jutro Kolcowój jeszcze ma niebieskie kwiatki Owoce są podłużne nie przekraczają jednego centymetra
Awatar użytkownika
Rys123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 17 lip 2011, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Witajcie!!!
No tak...wniosek jest taki ze trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać do Następnego sezonu ;) Ja jeszcze w tym roku zainwestowałem w Jagoda kamczacką,cytryniec chiński lub jak kto woli schisandra i żurawinę Red Star. :D Ciekawe co z tego będzie? :wink: Ciekaw jeszcze jestem czy ktoś z Was ma te "okazy"?
Ps.Aaa! bym zapomniał o Świdośliwie którą miałem okazje w tym roku skosztować ;:138 ...mimo że była sadzona wraz z Goją. Może kiedyś zrobię z Tych owoców jakieś naleweczki bo to też jest jeden z moich koników :wink:
Pozdrawiam :uszy
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Mam dwa krzaki cytryńca od czterech lat, jeszcze nie kwitły. Zdecydowanie lepiej rośnie ten posadzony od strony wschodniej niż południowej. W tym roku kupiłam też taki kolcowój: http://w.clematis.com.pl/wms/wmsg.php/6 ... number=822
Kasia
mramra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 1 lis 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Tak wygląda mój kolcowój
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Mramra, jestem pod wrażeniem. z zapartym tchem patrzę na tę fotkę. Naprawdę tam jest jedna roślina ?,nie więcej?, toż to gąszcz. I to wszystko przez jeden sezon, do tego jeszcze owocek,no,no. Ale to chyba nie jest to samo co moje. Inne są listki po obu końcach. Moje są bardziej podobne do kolcowoju Kasi. Mramra i Kasia dziękuję za fotki.
Co do cytryńca to mam krzaczek, który cały jeden rok przesiedział w ogrodzie w doniczce, w której był kupiony. W tym czasie nic nie urósł,tyle że przeżył. Latem posadziłam do gruntu, stanowisko słoneczne przez cały dzień. Było mu chyba bardzo żle,bo nic nie urósł, tyle że przeżył ten sezon. Wyglądał nędznie. W końcu września br przesadziłam w miejsce o wystawie zachodniej, bo podobno bardzo nie lubi długiego nasłonecznienia. Teraz mam dwa (te drugi to odcięty od innego krzaczka odrost z korzonkiem), dla lepszego zapylania. Powinny rosnąć obok siebie. Przyszłość pokaże jak z tym jest.

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Rossynant pisze:Wygląda że zatrucie jest możliwe owocem niedojrzałym - tak samo jest z czarnym bzem, dla przykładu.
Przepraszam za off topic, ale wolę od razu sprostować. Dojrzałe owoce czarnego bzu są także trujące, bo także zawierają sambunigrynę i sambucynę (jako i wszystkie części tej rośliny), które rozpadają się na nieszkodliwe związki pod wpływem obróbki termicznej.
pozdrawiam
Aneta
mramra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 1 lis 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

To naprawdę wyrosło z jednej sadzonki
Mam dwa też cytryńce
Jednego posadziłem wiosną - ładnie się rozrósł ( to jest pnącze ) ale nie kwitł
Drugi - nie chce rosnąć i jest jakiś marny - już stracił wszystkie liście - zobaczymy czy przeżyje zimę
Z roslin jagodowych polecam borówkę Sunshine Blue - posadziłem też w tym roku - owocowała - jagody rewelacyjne- duże bardzo słodkie. Jedyna wada to że chyba nie jest dostępna w Polsce - sprowadzałem ją z Niemiec
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

A toś mnie pocieszył z tą borówką,nie mam nikogo w Niemczech, a ci co tam bywają czasem to kompletne niećwieje ogrodnicze. Cytryńca trzeba często podlewać, lubi mokrą ziemię a to lato było suche. Ta świdośliwa co to za krzyżówka?,z czym skrzyżowano śliwę?,można to określić po smaku i wyglądzie owoców?. ;:3
mramra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 1 lis 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Cytryńca podlewałem i nie pomogło
Świdośliwa to zupełnie odmienny gatunek
Owoce w gronach wielkości borówek lesnych - smaczne
Rośnie dość wolno - posadziłem w tym roku z owocami miały po ok 80 cm - przyrosły do ok 110 cm - tylko pędy zgrubiały
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Hm, ja mam goji ale liście ma wąskie, takie ala wierzbowe.. A wydaje mi się, że lycium barbarum ma szersze. Z drugiej strony widzę też, że polskie firmy produkują "goji" z lycium barbarum.
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Witam,mam zamiar kupic sadzonke Jagody Goji :D czy ma ktos sprawdzone jakies zródło??
Pozdrawiam
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Polecam rośliny ze szkółki pana Szczepana Marczyńskiego http://www.clematis.com.pl/wms/51999.html
W kontaktach są adresy dwóch sklepów internetowych, sprzedających rośliny z tej szkółki (kupiłam wiele ciekawych: kolcowój, cytryniec, kiwi, hortensje, przywarki, powojniki - wszystkie przez internet i zawsze jestem zadowolona). Niestety, w tej chwili kolcowój w obu już niedostępny. Zadzwoń, może sprowadzą albo spróbuj wiosną.
Kasia
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”