Karmnik dla ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

riane pisze:......
Sylwek, czy jak w karmniku jest tylko jeden rodzaj ziarna, to ptaki też je tak strasznie rozrzucają? W tym roku chcę mieć kilka karmników na różne pokarmy, zamiast jednego z mieszanką i zastanawiam się, czy to skuteczny sposób na marnowanie jedzenia. :?:
Jak już pisałem, testowałem różne ziarna aby "wyczuć" upodobania "moich" ptaszków i sypałem do jednego karmnika tylko jeden typ. Niestety też bardzo rozsypują. Przyznam, ze podobnie jak Ty myślałem, że one tak rozsypują gdy jest mieszanka i sobie szukają tych ziaren, które im bardziej smakują wyrzucając jednocześnie inne z karmnika ale niestety nawet samo proso czy konopie też bardzo rozsypują. Najmniej chyba wysypywały kanar.
Tak sobie nieraz stoję w sypialni i obserwuje moje karmniki i mam wrażenie, że szczególnie mazurki już mają taki zwyczaj rozgarniać (rozsypywać) ziarno.
Trochę mnie to już złości bo więcej ląduje na ziemi niż zjadają.
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

A może dodatkowo zawiesić kawał niezawodnej słoniny? ;) rozrzucania ziaren nie będzie ;) wcześniejszy forumowicz pokazał sprytne rozwiązanie ziaren w tłuszczu. Czysto i ptaki zadowolone ;)

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Awatar użytkownika
asiaa
100p
100p
Posty: 172
Od: 19 kwie 2010, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Dla zainteresowanych to w sklepach Aldi mieli właśnie karmniki tubowe w czterech wersjach: małe i duże, plastikowa tuba lub metalowa siatka. Sklepów niestety niewiele mają ale może ktoś z was mieszka w pobliżu i ma ochotę kupić.
Asia
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Ja osobiście mam ze słoniną kiepskie doświadczenia. Wystarczy parę dni cieplejszych i słonina jełczeje. Oczywiście śmierdzącej ptaki nie ruszą (i słusznie), trzeba wyrzucać. Nasiona jednak mają dłuższy "okres przydatności do spożycia". ;-)
Agata
Wojtas43
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 cze 2011, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Dobrze bym na razie radził nie wywieszać słoniny bo szybko zjęczeje i zaszkodzi ptakom. ;:14
Awatar użytkownika
AdamJas
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 13 sie 2011, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Goczałkowice
Kontakt:

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Raczej nie zaszkodzi, bo zepsutej się sikorki nie tkną. Jedynie sroka, gawron, no i koty - a tym jak będzie nie dobrze to dobrze :D za polowanie na ptaszki.

Ja w chwili obecnej wywiesiłem tzw "pyzy" tłuszczowe, zwane kulami. Nie psują się, a ptaki mało nie zjadają ich w całości - u mnie spore powodzenie na kulkach.
Dobrym zastrzykiem tłuszczowym, jest karmnik tubowy na orzechy - robi furorę u mnie, sikory wyglądają na bardziej zadowolone niż na wiosnę ze słońca :shock:
kruk123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 paź 2011, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

AdamJas pisze:Ja w chwili obecnej wywiesiłem tzw "pyzy" tłuszczowe, zwane kulami. Nie psują się, a ptaki mało nie zjadają ich w całości - u mnie spore powodzenie na kulkach.
Ja też wywieszam je co roku i faktycznie zainteresowanie jest gromne. :) Słoninę, też czasami wieszam , bo sikorki ją uwielbiają, ale po kilku dniach trzeba ją wyrzucić .

Obrazek
Awatar użytkownika
Damroka
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 cze 2009, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

riane pisze:Ten karmnik ma jedną ogromną wadę: podstawkę. Ptaszki jak jedzą to często-gęsto w tym samym momencie robią kupy. I te kupy trafiają prosto na podstawkę. Potem mieszają się z rozrzuconym ziarnem. Potem inne ptaki je zjadają. I niestety w ten sposób ptaki zarażają się nawzajem chorobami i pasożytami. Wystarczy, że jeden jest chory. Lepsze są karmniki bez podstawek. Lepiej odżałować trochę rozrzuconego i zmarnowanego ziarna, niż przyczyniać się do rozprzestrzeniania chorób.
Masz rację, nie przemyślałam tego. W takim razie pozostanę przy dotychczasowym rozwiązaniu i nie będę kombinowała z podstawkami.
Aaa, w Lidlu mignęły mi ostatnio karmniki, niestety nie miałam czasu, by przyjrzeć im się dokładniej.
Pozdrawiam serdecznie,
Iwona
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1428
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

A ma ktoś może jakieś zdjęcia karmników dla bażantów?
kruk123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 paź 2011, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Faktycznie w lidlu jest pokarm i karmniki dla ptaków : http://fanlidla.pl/gazetka/2011.10.24.karma.dla.ptakow .
A co do bażantów to chyba można sypać ziarno na ziemię, ale pewny nie jestem .
x_a-n
---
Posty: 436
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Ogrodnik88 pisze:A ma ktoś może jakieś zdjęcia karmników dla bażantów?
Skan z książki '' Łowiectwo'' PWRiL Warszawa 1989

Obrazek

Daszki by naturalnie wyglądały pokrywa się stroiszem z drzew iglastych lub matami słomianymi , trzcinowymi itp .
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Czyli jeśli mam świerk delikatnie podcięty od spodu i akurat takie prześwity pod najniższymi gałęziami, to mogę sypać po prostu pod świerka. :D
Agata
kruk123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 paź 2011, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Wracając do tematu kamery wifi, mam pytanie teorytycznie kamera działa beprzewodowo, ale pozostaje problem zasilania.
Czy istnieje możliwość zasilania tej kamery z akumulatora lub baterii ponieważ nie mam możlwości podłączenia zasilania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”